Data: 27.10.2019 r.
Stadion: Carrow Road

Norwich City: Krul – Aarons, Amadou, Godfrey, Lewis (Byram 66') – Tettey – Buendia, Leitner (Stiepermann 46'), McLean, Cantwell (Hernandez 46') – Pukki

Manchester United: De Gea – Young, Lindelof, Maguire, Wan-Bissaka – Fred, McTominay – James (Lingard 80'), Pereira (Garner 81'), Rashford – Martial (Greenwood 75')

Manchester United pokonał Norwich City 3:1 (2:0) w wyjazdowym meczu 10. kolejki Premier League. Czerwone Diabły rozegrały na Carrow Road bardzo dobre spotkanie. Wygrana byłaby jeszcze bardziej okazała, gdyby piłkarze z Old Trafford wykorzystali dwa rzuty karne podyktowane w pierwszej części meczu.

Ole Gunnar Solskjaer w meczu z Kanarkami zdecydował się na powrót do ustawienia z czterema obrońcami. Po raz pierwszy od dawna w wyjściowym składzie razem wyszli Anthony Martial i Marcus Rashford.

Czerwone Diabły dobrze zaczęły spotkanie na Carrow Road, lecz to gospodarze mieli pierwszą okazję na zdobycie bramki. Mocno z bliskiej odległości uderzył Todd Cantwell, posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Pierwszy strzał po stronie Manchesteru United oddał Andreas Pereira. Uderzenie Brazylijczyka zza pola karnego w znacznej odległości minęło jednak bramkę Tima Krula.

W 18. minucie Czerwone Diabły wyprowadził bardzo ładny atak. Piłkę między sobą rozegrali Pereira, Rashford i Martial. Ten ostatni wypuścił Rashforda w uliczkę w polu karnym, Anglik uderzył w krótki róg bramki Krula, ten jednak zanotował dobrą interwencję.

Manchester United podkręcił tempo i chwilę później miał kolejną doskonałą sytuację. Tym razem z bliskiej odległości główkował Martial. Znów kapitalnie między słupkami spisał się Krul.

Holenderski bramkarz był natomiast bezradny w 21. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nastąpiło małe zamieszanie w szesnastce Norwich. Do piłki ostatecznie dopadł Scott McTominay i płaskim strzałem w długi róg nie dał szans Krulowi. Była to jubileuszowa, dwutysięczna bramka Manchesteru United w historii Premier League. Czerwone Diabły jako pierwsze złamały tę granicę w lidze.

W 24. minucie sędzia Stuart Atwell po raz pierwszy skorzystał z analizy VAR, bo w polu karnym Norwich doszło do starcia Daniela Jamesa i Bena Godfreya. Sędzia uznał, że Walijczyk był nieprzepisowo zatrzymywany i wskazał na jedenastkę. Decyzja ta wzbudziła jednak spore kontrowersje. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Marcus Rashford, uderzył mocno w prawy róg bramki Krula, lecz ten wyczuł jego zamiary i obronił strzał.

Rashford zrehabilitował się w 30. minucie. Anglik otrzymał fantastyczne podanie w pole karne od Daniela Jamesa. Wyszedł na czystą pozycję i z dużym spokojem posłał piłkę między nogami Krula.

Nie był to koniec emocji w pierwszej części meczu na Carrow Road. Chwilę później Rashford popisał się efektowną akcją na lewej stronie boiska – zszedł pod linię końcową, uderzył w krótki róg, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

Norwich poważnie zagroziło bramce Manchesteru United w 37. minucie. Strzał zza pola karnego oddał Cantwell. De Gea ze sporym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Manchester United przed przerwą miał jeszcze jedną doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia. Sędzia po raz drugi w niedzielnym meczu podyktował rzut karny po analizie VAR. Tym razem nie było wątpliwości – piłka trafiła w rękę Cantwella po strzale Freda zza szesnastki. Ciężar wykonania jedenastki wziął na siebie Martial. Francuz wybrał przeciwległy róg bramki w porównaniu do Rashforda, lecz Tim Krul był świetnie dysponowany i wyczuł intencje Martiala. Czerwone Diabły zmarnowały więc do przerwy dwie jedenastki.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy w przerwie dokonali dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Szybko swoją okazję miał Teemu Pukki, lecz podobnie jak Cantwell przed przerwą, nie trafił w światło bramki z bliskiej odległości.

W 53. minucie Manchester United był bliski zdobycia trzeciego gola. Świetną piłkę w kierunku Martiala posłał ze skrzydła Daniel James. Podania nie przecięli obrońcy Norwich, a Francuz zdecydował się na strzał z lewej nogi w krótki róg. Krul zanotował kapitalną interwencję nogami.

W kolejnych minutach gra na Carrow Road zdecydowanie się zaostrzyła, a sędzia co chwilę musiał przerywać akcje po ostrych atakach zawodników z obu stron. Większą inicjatywę przejawiali piłkarze Norwich, którzy częściej byli przy piłce, lecz nie przekładało się to na poważne zagrożenie pod bramką De Gei.

W 73. minucie Manchester United definitywnie rozstrzygnął losy rywalizacji na Carrow Road. Fantastyczną akcję przeprowadzili Rashford i Martial. Francuz zagrał prostopadłą piłkę do Anglika w pole karne, Rashford następnie przytomnie odegrał ją piętką, a Martial efektowną podcinką pokonał wychodzącego z bramki Krula.

W końcówce spotkania na placu gry pojawili się rezerwowi – Mason Greenwood, James Garner i Jesse Lingard. W 82. minucie swojej bramki szukał Lingard. Anglik huknął mocno zza pola karnego, lecz posłał piłkę na trybuny.

W 88. minucie Manchesterowi United przydarzył się moment dekoncentracji. Piłkę na środku boiska stracił Scott McTominay. Futbolówkę przejął Onel Hernández i pobiegł z nią na bramkę De Gei. Gracza Norwich nie powstrzymał żaden z defensorów United, a ten po chwili mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Czerwone Diabły do końcowego gwizdka nie dały się już pokonać i zasłużenie zgarnęły komplet punktów w starciu z Kanarkami. W środę drużynę czeka kolejny wyjazd. Rywalem Manchesteru United w Pucharze Ligi będzie Chelsea.