Data: 05.05.2019 r.
Stadion: John Smith's Stadium

Huddersfield Town: Lossl – Kongolo, Schindler, Durm (Smith 46'), Lowe – Hogg, Bacuna, Mooy, Mbenza (Diakhaby 90'), Pritchard – Grant

Manchester United: De Gea – Lindelof (Dalot 83'), Jones, Young, Shaw – Matić (Herrera 54'), McTominay, Pogba – Mata – Sanchez (Chong 54'), Rashford

Manchester United tylko zremisował z Huddersfield Town 1:1 w 37. kolejce Premier League. Czerwone Diabły nie potrafiły pokonać czerwonej latarni ligi i sezon 2018/2019 definitywnie zakończą poza czołową czwórką.

Ole Gunnar Solskjaer dokonał trzech zmian w składzie Manchesteru United w porównaniu do ostatniego meczu z Chelsea (1:1). Po raz pierwszy od marca szansę gry od początku otrzymał Alexis Sanchez.

Czerwone Diabły dobrze zaczęły mecz na John Smith’s Stadium i już w 8. minucie objęły prowadzenie. Akcję przed polem karnym gospodarzy rozegrali Juan Mata i Marcus Rashford. Piłkarze Huddersfield nie potrafili wybić futbolówki spod szesnastki, futbolówka trafiła pod nogi Scotta McTominaya, który nie zastanawiając się długo uderzył mocno z lewej nogi z szesnastu metrów. Jonas Lössl zanotował następnie kiepską interwencję i piłka wpadła do siatki.

Kilka minut później swoją szansę miał Rashford. O piłkę przy linii końcowej powalczył Sanchez. Chilijczyk podał do lepiej ustawionego Rashforda, który strzałem z bliskiej odległości chciał zaskoczyć bramkarza Terrierów. Anglika w ostatniej chwili zablokował Terence Kongolo.

W 24. minucie Huddersfield wysłał pierwszy sygnał ostrzegawczy. Piłkę przed szesnastką stracił Juan Mata. Przejął ją Juninho Bacuna, który postanowił skończyć akcję strzałem. Uderzył niecelnie i De Gea nie musiał interweniować.

Minutę później Manchester United przeprowadził najładniejszą akcję przed przerwą. Czerwone Diabły zagrały na jeden kontakt, a piłka świetnie krążyła pomiędzy Sanchezem, Pogbą i Rashfordem. Ten ostatni wystawił ją piętką Macie na szesnastym metrze, ale Hiszpan nie dokręcił odpowiednio futbolówki i ta nieznacznie minęła bramkę Huddersfield.

Czerwone Diabły później zdjęły nieco nogę z gazu, co przełożyło się na sytuacje dla Huddersfield. W 40. minucie Bacuna przejął piłkę przed szesnastką United. Zagrał w uliczkę do Karlana Granta, ten uderzył mocno po ziemi, a znakomitą interwencję nogami zanotował De Gea.

W 42. minucie Manchester United był bliski podwyższenia wyniku spotkania. Z lewej strony boiska świetną piłkę w pole karne dorzucił Mata. Na siódmym metrze wysoko wyskoczył Pogba, na moment zawisł w powietrzu i oddał dobry strzał głową. Futbolówka minęła Lössla, ale tylko odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron Czerwone Diabły szybko stworzyły sobie niezłą okazję, aby zdobyć drugiego gola. Mocny strzał z lewej nogi w kierunku dalszego słupka oddał Luke Shaw. Piłka minęła jednak światło bramki. Później ładną akcję skonstruowali gospodarze – strzał Granta powędrował nieznacznie nad poprzeczką.

W 54. minucie Ole Gunnar Solskjaer dokonał pierwszych korekt w składzie. Z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Alexis Sanchez. W jego miejsce pojawił się Tahith Chong. W tym samym czasie mało widocznego Maticia zastąpił Ander Herrera.

W 60. minucie Huddersfield doprowadził do wyrównania w dość zaskakujących okolicznościach. Manchester United miał rzut rożny, po którym strzał głową oddał McTominay. Lössl złapał futbolówkę i dalekim wykopem uruchomił Isaaca Mbenzę. Z piłką minął się Shaw i belgijski napastnik znalazł się w styuacji sam na sam z De Geą. Mbenza z dużym spokojem posłał piłkę między nogami Hiszpana.

Po golu Mbenzy mieliśmy przerwę w grze, bo gracz Terrierów złamał słupek z chorągiewką w narożniku boiska. Minęło aż sześć minut zanim zainstalowano nową sztukę, a sędzia Jonathan Moss pozwolił wznowić mecz.

W 71. minucie dobrą okazję na zdobycie bramki zaprzepaścił Phil Jones. Anglik dobrze wkleił się w linie obrońców Huddersfield przy rzucie wolnym Younga, dostał niskie dośrodkowanie, lecz z bliskiej odległości przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Kolejna akcja to kolejna szansa Manchesteru United – Mata, po ładnej zespołowej wymianie podań, wyłożył piłkę Rashfordowi, ten fatalnie skiksował będąc kilkanaście metrów od bramki i uderzył nad poprzeczką.

W grze Manchesteru United nie było widać wielkiej determinacji i szukania kolejnego gola za wszelką cenę. Ataki Czerwonych Diabłów najczęściej rozbijały się na defensywie Terrierów.

W 88. minucie z dobrej strony pokazał się Chong. Holender dostał dobrą piłkę na lewym skrzydle, uniknął spalonego i popędził na bramkę Terrierów. Oddał mocny strzał po długim rogu, a kapitalną interwencją popisał się Lössl. Chwilę później goście mieli kolejną znakomitą okazję – techniczny strzał zza pola karnego oddał Pogba, trafił natomiast tylko w poprzeczkę.

Manchester United do końca nie potrafił znaleźć sposobu na Huddersfield i definitywnie wypadł z walki o TOP 4. Za tydzień Czerwone Diabły w ostatnim meczu sezonu zagrają u siebie z Cardiff City.