Data: 07.03.2021 r.
Stadion: Etihad Stadium

Manchester City: Ederson – Cancelo (Walker 65'), Dias, Stones, Zinczenko – Gundogan, Rodrigo, De Bruyne – Mahrez, Jesus (Foden 71'), Sterling

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Fred – James, Fernandes (Williams 90'), Rashford (Greenwood 73') – Martial (Matić 87')

Manchester United pokonał Manchester City 2:0 (1:0) w szlagierze 27. kolejki Premier League. Czerwone Diabły są pierwszym zespołem, który od 28 meczów ograł drużynę Pepa Guardioli. Imponująca seria piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera na wyjazdach w lidze została natomiast przedłużona do 22. meczów!

Mecz na Etihad Stadium zaczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Później napięcie tylko rosło! Manchester United już w 1. minucie spotkania objął prowadzenie. Gabriel Jesus wbiegł w Anthony’ego Martiala w szesnastce The Citizens i sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił Bruno Fernandes. Ederson wyczuł intencje Portugalczyka, ale strzał piłkarza Czerwonych Diabłów był za mocny, aby go obronić.

Chwilę później mogło być już 2:0 dla Manchesteru United. Czerwone Diabły znów przeniosły piłkę w pole karne Obywateli. Tym razem przed szansą stanął Luke Shaw. Anglik uderzył z bliskiej odległości, lecz prosto w ręce Edersona.

Po piorunującym starcie Manchester United oddał inicjatywę Manchesterowi City. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera skoncentrowali się na obronie i nieźle im to wychodziło. Obywatele oddawali strzały w kierunku bramki Deana Hendersona, lecz nie były to groźne uderzenia lub próby były blokowane przez zawodników United.

W 24. minucie Hendersona zza pola karnego postraszył Ołeksandr Zinczenko. Ukrainiec huknął ile miał tylko sił, ale golkiper Manchesteru United był bardzo dobrze ustawiony i złapał futbolówkę. Kilka minut później kolejne uderzenie zanotował Ilkay Gundogan. Niemiecki pomocnik nie włożył jednak w strzał zbyt dużo siły i efekt był mizerny.

Manchester United szans w pierwszej połowie upatrywał w kontrach. Kilka razy Czerwonym Diabłom udało się urwać gospodarzom, ale w finalnym etapie akcji brakowało precyzji. Szwankowało ostatnie podanie.

Tuż przed przerwą bliski wyrównania stanu rywalizacji był Riyad Mahrez. Algierczyk znalazł się po prawej stronie pola karnego, uderzył po ziemi po długim rogu i pomylił się naprawdę nieznacznie. Do szatni Czerwone Diabły schodziły w dobrych humorach i z korzystnym wynikiem.

Druga połowa mogła zacząć się znakomicie dla Manchesteru City. Czerwone Diabły wychodziły z kontrą spod własnego pola karnego i przez gospodarzy faulowany był Marcus Rashford. Anthony Taylor nie dopatrzył się przewinienia i Mahrez po chwili podał do Gabriela Jesusa. Brazylijczyk wyłożył futbolówkę do Rodriego, który huknął ile miał tylko sił, trafił w poprzeczkę.

Manchester United zareagował znakomicie. W 50. minucie Czerwone Diabły podwyższyły prowadzenie! Akcję wyrzutem na lewe skrzydło zainicjował Henderson. Shaw podholował piłkę kilkadziesiąt metrów pod pole karne City, rozegrał akcję z Rashfordem, dostał podanie zwrotne w szesnastce, strzelił z lewej nogi w długi róg i zaskoczył Edersona!

Dwubramkowe prowadzenie umożliwiło Manchesterowi United grę z kontry. The Citizens musieli się odkryć, co stworzyło przestrzeń dla szybkich zawodników Czerwonych Diabłów. Piłkarze Solskjaera w 55. minucie mieli kolejną dobrą okazję po szybkiej akcji. Martial podał piłkę w szesnastce do Jamesa, ten uderzył z jedenastu metrów, został zablokowany.

W 68. minucie Manchester United powinien prowadzić 3:0. Przed szesnastką The Citizens faulowany był McTominay, ale sędzia Anthony Taylor puścił grę. Oko w oko z Edersonem stanął Anthony Martial. Francuz mógł zapytać Brazylijczyka, w który róg posłać piłkę, strzeli jednak prosto w niego…

Kilka minut później Ole Gunnar Solskjaer został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Urazu kostki przy powrocie do obrony nabawił się Marcus Rashford. Anglika musiał zmienić Mason Greenwood.

Manchester City dłużej utrzymywał się przy piłce, ale miał problem ze stwarzaniem klarownych sytuacji bramkowych. W 75. minucie The Citizens utkali koronkową akcję. Gra przeniosła się z lewego na prawe skrzydło, tam De Bruyne podał do wprowadzonego chwilę wcześniej Phila Fodena. Angik odwrócił się, uderzył po długim rogu, ale na szczęście dla Czerwonych Diabłów niecelnie.

W końcówce inicjatywa była wyraźnie po stronie Manchesteru City. Piłkarze Solskjaera nie dopuszczali jednak do klarownych sytuacji podbramkowych i nie angażowali przesadnie Deana Hendersona. Kilka razy piłka groźnie spadała w szesnastce Czerwonych Diabłów, The Citizens nie dochodzili natomiast do ostatniego podania.

Manchester United po raz trzeci z rzędu wygrał na Etihad Stadium! Piłkarze Solskjaera przedłużyli swoją imponującą serię meczów bez porażki w Premier League na wyjazdach do 22!