57' Morgan Gibbs-White
64' Nicolas Dominguez
82' Morgan Gibbs-White
88' Orel Mangala
Stadion: The City Ground

Nottingham Forest: Turner – Montiel (Williams 74'), Niakhate, Murillo, Aina (Boly 86') – Danilo (Mangala 86'), Yates – Gibbs-White, Dominguez (Hudson-Odoi 79'), Elanga (Toffolo 86') – Wood

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka (Reguilon 90'), Varane, Evans, Dalot – Mainoo (McTominay 46'), Eriksen – Antony (Amad 54'), Fernandes, Garnacho – Rashford

Manchester United rozczarował w ostatnim meczu w 2023 roku. Czerwone Diabły w 20. kolejce Premier League przegrały z Nottingham Forest 1:2 (0:0).

Piłkarze Manchesteru United do meczu na City Ground przystąpili podbudowani zwycięstwem z Aston Villą (3:2). Erik ten Hag w wyjściowej jedenastce dokonał tylko jednej zmiany – chorego Rasmusa Hojlunda zastąpił Antony.

Kibice Czerwonych Diabłów liczyli, że zawodnicy Manchesteru United mecz z Forest zaczną w równie imponującym stylu, jak zakończyli starcie z The Villans. Nadzieje okazały się jednak złudne.

Od początku spotkania większą inicjatywę przejawiali gracze Nuno Espirito Santo. Już w 1. minucie dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła posłał Anthony Elanga. Strzał w kierunku bramki oddał Nicolas Dominguez, ale dobrym blokiem popisał się Kobbie Mainoo.

Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie oglądaliśmy w 12. minucie spotkania. Aktywny cały czas był Elanga, który tym razem zmienił stronę i dośrodkował piłkę z lewego skrzydła. Niefortunną interwencję w polu karnym zanotował Raphael Varane i przez moment wydawało się, że rykoszet może zaskoczyć Andrę Onanę. Na szczęście futbolówka minęła bramkę Kameruńczyka.

Manchester United w pierwszej połowie nie miał pomysłu na rozmontowanie defensywy Nottingham Forest. Gdyby nie przyblokowany strzał Aarona Wana-Bissaki z 33. minuty spotkania, to Czerwone Diabły zeszłyby do szatni z zawstydzającą liczbą strzałów. Trzy próby po swojej stronie zapisali gracze Nottingham Forest, lecz ani jedno uderzenie nie było celne.

Mecz na City Ground śmiało mógł kandydować do miana jednego z najgorszych i najnudniejszych w obecnym sezonie. Erik ten Hag w przerwie postanowił coś zmienić i za Kobbiego Mainoo wprowadził Scotta McTominaya. Holenderski menadżer kolejną zmianę przeprowadził w 54. minucie, ale tym razem roszada była wymuszona urazem mięśniowym – Amad Diallo zastąpił kontuzjowanego Antony’ego.

W 55. minucie Manchester United był bliski objęcia prowadzenia. Bruno Fernandes uruchomił Aarona Wana-Bissakę na prawej stronie, ten zgrał futbolówkę przed pole karne do Diogo Dalota, który strzelił mocno z prawej nogi, lecz trafił tylko w słupek.

Gracze Nottingham Forest w 64. minucie zostali nagrodzeni za swoje wysiłki i objęli prowadzenie. Gospodarze przeprowadzili składną akcję, a w finalnym etapie Gonzalo Montiel zagrał na trzynasty metr do niepilnowanego Nicolasa Domingueza. Argentyńczyk strzałem w długi róg nie dał szans Andre Onanie.

Czerwone Diabły próbowały szybko zareagować na straconą bramkę. Chwilę po bramce Nottingham Forest swoją szansę miał Alejandro Garnacho. Argentyńczyk oddał niezły strzał z woleja, ale futbolówka po rykoszecie spadła tuż nad poprzeczką bramki Forest.

W 78. minucie gracze Nottingham Forest sprezentowali bramkę Czerwonym Diabłom. Złe wybicie od własnej bramki zanotował Matt Turner, a piłkę ofiarnym wślizgiem przejął Alejandro Garnacho. Argentyńczyk szybkim podaniem uruchomił niepilnowanego Marcusa Rashforda, a ten technicznym strzałem po długim rogu nie dał szans golkiperowi Nottingham Forest. Manchester United dostał sygnał, że w sobotni wieczór może powalczyć o pełną pulę.

W 82. minucie bliski szczęścia był Christian Eriksen, który oddał mocny strzał zza pola karnego. Świetną interwencją w bramce popisał się Turner, a po chwili gracze Nottingham Forest wyprowadzili zabójczą kontrę. Akcję efektownym strzałem z szesnastu metrów zakończył Morgan Gibbs-White. Piłkarze Nuno Espirito Santo znów objęli prowadzenie.

Manchester United w doliczonym czasie gry próbował doprowadzić do remisu. Bliski wpakowania piłki do siatki był Bruno Fernandes, a kapitalną interwencją na linii bramkowej popisał się Matt Turner. Swoją szansę miał też Amad Diallo, ale uderzenie Iworyjczyka w krótki róg pewnie złapał golkiper Forest.

Czerwone Diabły kolejne spotkanie rozegrają 8 stycznia. Manchester United zmierzy się z Wigan Athletic w ramach III rundy Pucharu Anglii.