37' Zlatan Ibrahimović
52' Zlatan Ibrahimović
-
Data: 19.08.2016 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Bailly, Blind, Shaw - Pogba, Fellaini - Mata (Mychitarian 76’), Rooney (Smalling 89’), Martial (Herrera 82’), Ibrahimović.

Southampton:Forster, Cédric, van Dijk, Fonte, Targett, Romeu (Clasie 12’), Højbjerg, Davis (Austin 67’), Tadić, Long (Rodriguez 84’), Redmond.

Manchester United w piątkowy wieczór powiększył swój dorobek ligowy o kolejne trzy punkty pokonując Southampton 2:0. Oba gole dla ekipy gospodarzy strzelił Zlatan Ibrahimović.

Kibice United z pewnością od długiego czasu nie czuli aż tak znacznego podekscytowania przed meczem swoich ulubieńców. W wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów na konfrontację ze Świętymi znaleźli się bowiem między innymi Eric Bailly, Zlatan Ibrahimović oraz Paul Pogba. Miejsce na ławce trenerskiej po raz pierwszy podczas meczu ligowego w Teatrze Marzeń zajął José Mourinho.

Pogba zanotował dosyć nerwowy początek spotkania, gdyż jego strata już podczas pierwszej akcji doprowadziła do kontrataku gości i groźnego rzutu wolnego. Strzał Dušana Tadića zatrzymał się jednak na murze utworzonym z graczy United.

Już po dwunastu minutach gry Claude Puel musiał dokonać pierwszej roszady w swoim zespole. Miejsce kontuzjowanego Oriola Romeu zajął Jordy Clasie.

Kilka minut później dobrze do prostopadłego podania kolegi wystartował Nathan Redmond. Dośrodkowanie młodzieżowego reprezentanta Anglii okazało się jednak zbyt mocne i piłka opuściła pole gry.

W 26. minucie bliski trafienia do bramki Manchesteru United był Shane Long. 29-letni napastnik wykorzystał zgranie głową Redmonda, lecz jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce.

Czerwone Diabły odpowiedziały znakomitą akcję tria Paul Pogba - Juan Mata – Zlatan Ibrahimović. Szwed zakończył akcję charakterystycznym dla siebie ekwilibrystycznym strzałem, który okazał się jednak niecelny.

Nieco po upływie pół godziny gry Shane Long zmarnował świetną szansę na wpisanie się na listę strzelców. Napastnik Southampton znalazł się w bardzo dobrej pozycji po stracie Juana Maty, lecz David de Gea nie miał problemów ze złapaniem piłki po uderzeniu rywala.

Chwilę potem swojego szczęścia strzałem zza pola karnego spróbował Wayne Rooney. Futbolówka w tej sytuacji wylądowała w rękach Frasera Forstera.

Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie kibice na Old Trafford cieszyć się z trafienia swoich ulubieńców. Wayne Rooney posłał dobre dośrodkowanie w pole karne Świętych, a fenomenalnego gola głową strzelił Zlatan Ibrahimović.

Niedługo później aplauz kibiców wywołała solowa akcja Paula Pogby, którzy przedryblował kilku rywali i oddał piłkę do Anthony’ego Martiala. W tej sytuacji nie doszło jednak do poważnego zagrożenia bramki gości.

Anthony Taylor doliczył do pierwszej odsłony tej konfrontacji dwie minuty, po czym zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę.

Druga połowa rozpoczęła się od odważnej akcji Luke’a Shawa, który przedarł się pod pole karne rywali. Futbolówka wylądowała pod nogami Juan Maty, ale Hiszpan posłał ją wysoko nad poprzeczką bramki Southampton.

Zaledwie cztery minut po wznowieniu gry do siatki Davida de Gei trafił Dušan Tadić, ale arbiter nie uznał tego gola ze względu na spalonego.

Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy nadeszła za sprawą Anthony’ego Martiala, który po dynamicznej akcji zanotował strzał celny na bramkę Forstera.

51. minuta przyniosła następną dobrą akcję Shawa. Reprezentant Anglii starł się w polu karnym z Jordym Clasie, a arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Zlatan Ibrahimović.

Po upływie godziny gry Ibrahimović zanotował stratę w środku boiska, z której wynikła dosyć groźna akcja Świętych. Strzał Clasiego minął jednak bramkę De Gei w znacznej odległości.

Trzy minuty później bliski wpisania się na listę strzelców był Paul Pogba, który wypracował sobie dobrą pozycję po dośrodkowaniu Juana Maty z rzutu rożnego.

Kilkadziesiąt sekund później w sytuacji sam na sam z Forsterem znalazł się Anthony Martial. Francuz postanowił samodzielnie wykończyć tę akcję, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem.

Były gracz AS Monaco zmarnował znakomitą szansę także chwilę później, gdy piłkę dogrywał mu Ibrahimović.

W 67. minucie Puel zdecydował się na przeprowadzenie drugiej zmiany. Stevena Davisa zmienił Charlie Austin.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry świetnym strzałem głową popisał się Shane Long, jednak zabrakło mu nieco precyzji.

Niedługo potem na Old Trafford w barwach United zadebiutował Henrich Mychitarian, który zastąpił Juana Matę.

Kolejną korektą portugalskiego menadżera było wprowadzenie Andera Herrery. Miejsca na boisku ustąpił mu Anthony Martial.

Po stronie przyjezdnych na placu gry zjawił się Jay Rodriguez. Miejsce na ławce rezerwowych zajął Shane Long.

W 87. minucie bliski zdobycia bramki był Tadić, który próbował zaskoczyć De Geę strzałem z około szesnastu metrów.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Wayne Rooney zakończył swój udział w tym spotkaniu. Kapitana Manchesteru United zastąpił Chris Smalling.

Sędzia zdecydował o doliczeniu do drugiej części gry trzech minut. W tym czasie rezultat spotkania na Old Trafford nie uległ już zmianie.

Kolejnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie ekipa Hull City. To starcie zaplanowano na sobotę 27 sierpnia.