Data: 15.09.2018 r.
Stadion: Vicarage Road

Watford: Foster - Janmaat (Femenia 72'), Holebas (Masina 84'), Cathcart (Success 89'), Kabasele, Capoue, Doucouré, Hughes, Pereyra, Deeney, Gray

Manchester United: De Gea - Valencia (Bailly 90+), Smalling, Lindelöf, Young, Fellaini, Matić, Pogba, Lingard (Martial 71'), Sánchez (McTominay 84'), Lukaku

Manchester United pokonał Watford 2:1 (2:0) w 5. kolejce Premier League. Bramki na Vicarage Road zdobyli Romelu Lukaku i Chris Smalling, a dla gospodarzy trafił Andre Grey. Czerwone Diabły jako pierwsi pokonali w tym sezonie ekipę Szerszeni i nie było to łatwe zwycięstwo.

Jose Mourinho w meczu z Szerszeniami dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie Manchesteru United. Luke’a Shawa, który nie znalazł się w kadrze meczowej, zastąpił Ashley Young.

Od początku spotkania na Vicarage Road oglądaliśmy bardzo dobre zawody. Manchester United swoją szansę miał już zaraz po rozpoczęciu gry. Daleką piłkę do Romelu Lukaku dograł Alexis Sanchez. Belg nie zdołał jednak idealnie opanować futbolówki w szesnastce i w efekcie nie oddał strzału z ostrego kąta.

Jako kolejny swoją szansę miał Paul Pogba. Francuz ładnie zaciął rywala, przełożył piłkę na lewą nogę i choć mocno strzelił, to Ben Foster zanotował pewną interwencję. Po chwili mieliśmy odpowiedź Watfordu – strzelał Will Hughes, a piłkę z dużym spokojem złapał David de Gea.

Hiszpan dużo bardziej musiał się nagimnastykować w 16. minucie. Przed polem karnym mieliśmy ładną wymianę podań pomiędzy Troyem Deeneyem a Roberto Pereyrą. Potężny strzał na bramkę United oddał Anglik, a De Gea zanotował znakomitą interwencję i jedną ręką podbił piłkę nad poprzeczkę.

W 24. minucie piłkę do bramki Watfordu wpakował Alexis Sanchez. Radość Chilijczyka z gola była jednak bardzo krótka, bo zawodnik Czerwonych Diabłów przy dośrodkowaniu Nemanji Maticia był na pozycji spalonej. Sanchez szarpnął także kilka minut później. Po indywidualnej akcji zszedł na krótki słupek bramki Szerszeni, oddał mocny strzał, ale ponownie kapitalnie interweniował Foster.

Sposób na Watford udało się znaleźć w 35. minucie. Ashley Young dograł piłkę wzdłuż pola karnego z lewej strony boiska, futbolówka po drodze odbiła się od gracza Watfordu, następnie od brzucha Romelu Lukaku na szóstym metrze i wpadła do siatki. Gol był dość przypadkowy, ale prowadzenie całkowicie zasłużone.

Po zdobytej bramce Manchester United nie osiadł na laurach. Dwie bardzo dobre próby zanotował Paul Pogba. Najpierw strzał Francuza zza pola karnego efektownie obronił Foster, a przy drugiej próbie mieliśmy rykoszet od jednego z zawodników Szerszeni.

W 38. minucie Czerwone Diabły podwyższyły prowadzenie za sprawą Chrisa Smallinga. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do Anglika przytomnie zgrał głową Marouane Fellaini. Smalling przyjął futbolówkę na klatkę na piątym metrze i uderzył z półobrotu. Foster był bez szans!

Drugi gol wyraźnie zbił z tropu nieźle grających gospodarzy. W doliczonym czasie gry Manchester United mógł i powinien trafić po raz trzeci. Z prawej strony boiska precyzyjną piłkę na szósty metr posłał Jesse Lingard. Akcję na dalszym słupku zamykał Paul Pogba, ale choć uderzył mocno z lewej nogi, to trafił prosto w Fostera.

Francuz gola szukał także po przerwie. W 50. minucie podjął szybką decyzję o strzale zza pola karnego. Uderzenie miało odpowiednią moc, ale było bardzo niecelne. Mimo kiepskiego efektu, Jose Mourinho bił brawo swojemu zawodnikowi, bo ten był aktywny w ofensywie i rozgrywał dobre zawody.

Dwubramkowe prowadzenie sprawiło, że Manchester United nieco zwolnił tempo rozgrywanych akcji. Watford nie rzucał się jednak do szaleńczych ataków i David de Gea nie miał zbyt wiele pracy. Niecelna próba Pereyry z rzutu wolnego, czy rzuty rożne nie były w stanie podnieść tętna hiszpańskiego bramkarz i zawodników Czerwonych Diabłów.

W 65. minucie sytuacja jednak się zmieniła. Gospodarze przeprowadzili składną i skuteczna akcję. Pereyra podał piłkę do Abdoulaye Doucouré, ten z lewej strony boiska idealnie wyłożył ją na jedenasty metr do niepilnowanego Andre Graya, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans De Gei. Trybuny Vicarage Road wyraźnie odżyły.

W 77. minucie Czerwone Diabły wyprowadziły jedną z nielicznych dobrych kontr po zmianie stron. Matić zagrał do rozpędzonego Valencii, ten nieco spóźnił podanie do Lukaku, Belg podał do Sancheza w pole karne, ale Chilijczyka uprzedził Craig Cathcart. Kilka minut później szansę miał Anthony Martial. Ale i Francuz nie zdołał oddać strzału na bramkę Fostera.

Manchester United oddał inicjatywę Szerszeniom, a kiedy Scott McTominay zastąpił Alexisa Sancheza stało się jasne, że gościom zależy już nie atakach, a na dowiezieniu korzystnego wyniku do końca.

W 90. minucie groźnie na bramkę De Gei zza pola karnego kropnął Doucouré. Hiszpan był zasłonięty, piłka leciała w światło bramkę, ale bramkarz Manchesteru United zanotował bardzo pewną interwencję.

W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Nemanja Matić. Serbski pomocnik Manchesteru United obejrzał drugą żółtą kartkę za faul taktyczny i zakończył przedwcześnie udział w tym spotkaniu. Gospodarze mieli rzut wolny i posłali piłkę w pole karne. Kabasele uderzył futbolówkę głową, ale kapitaną interwencją popisał się De Gea. Hiszpan wygrał spotkanie Manchesterowi United!