Data: 22.05.2022 r.
Stadion: Selhurst Park

Crystal Palace: Guaita – Clyne, Ward, Andersen, Mitchell – Gallagher, Hughes (McArthur 82'), Schlupp – Rak-Sakyi (Kouyate 67'), Edouard (Eze 78'), Zaha

Manchester United: De Gea – Dalot (Garnacho 79'), Lindelof, Maguire, Telles – McTominay, Fred (Shoretire 75') – Elanga, Fernandes, Mejbri (Mata 62') – Cavani

Manchester United w kiepskim stylu zakończył sezon 2021/2022 w Premier League. Czerwone Diabły przegrały z Crystal Palace 0:1 (0:1), ale i tak zagrają w Lidze Europy. Prezent piłkarzom Ralfa Rangnicka sprawił Brighton & Hove Albion, który pokonał West Ham United (3:1).

Ralf Rangnick musiał przemeblować skład Manchesteru United w porównaniu do meczu z Brighton & Hove Albion, bo ze składu ze względu na kontuzje wypadło kilku zawodników. W ostatnim spotkaniu sezonu nie zagrał m.in. Cristiano Ronaldo. Szansę od pierwszych minut dostał Hannibal Mejbri.

Spotkanie na Selhurst Park płynęło leniwym tempem. Piłkarze Czerwonych Diabłów wyglądali na zawodników wyczekujących urlopów i przyjścia Erika ten Haga. Holender w niedzielne popołudnie obserwował poczynania zawodników z poziomu trybun. Pierwszą niezłą akcję Manchesteru United zobaczył w 8. minucie. Przechwyt zanotował Alex Telles i dobrym podaniem dostrzegł Bruno Fernandesa. Portugalczyk wypatrzył Edinsona Cavaniego w polu karnym, lecz ten nie zdołał oddać strzału. Po chwili uderzenia próbował Fernandes, ale został zablokowany.

W 14. minucie Manchester United miał dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Strzał zza pola karnego oddał Fernandes piłka odbiła się od piłkarza Crystal Palace i trafiła do Edinsona Cavaniego. Ten pospieszył z dobitką, a instynktowną interwencję zanotował Vicente Guaita.

W 25. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły kolejny dobry atak. Tym razem z niezłej strony na prawym skrzydle pokazał się Anthony Elanga. Szwed po efektownym rajdzie zagrał piłkę na dalszy słupek, a tam wślizgiem futbolówkę atakował Fernandes. Portugalczykowi zabrakło metra, aby wpakować ją do siatki.

Crystal Palace odpowiedziało chwilę później dwoma groźnymi atakami. Dwukrotnie przed stratą bramki drużynę uratował David de Gea. Hiszpan najpierw wybronił uderzenie Wilfrieda Zahy po ziemi, a następnie zachował czujność przy strzale Jeffreya Schluppa w krótki róg.

W 37. minucie prowadzenie objęli piłkarze Crystal Palace. Akcja bramkowa gospodarzy zaczęła się od… wyrzutu z autu w wykonaniu Manchesteru United. Bruno Fernandes źle wycofał piłkę pod własne pole karne i piłkę przejął Wilfried Zaha. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej „nawinął” Diogo Dalota, zmylił Victora Lindelofa i płaskim strzałem pokonał Davida de Geę. Czerwone Diabły zostały skarcone za bierną postawę.

Manchester United po zmianie stron mógł wrócić do gry w 53. minucie. Fred świetnym podaniem wypatrzył w polu karnym Hannibala. Młody Tunezyjczyk dobrze przyjął futbolówkę i przymierzał się do strzału na bramkę Guaity. W ostatniej chwili powstrzymał go Joel Ward i uniemożliwił oddanie uderzenia.

Lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Crystal Palace i to gospodarze w 60. minucie mogli podwyższyć na 2:0. Świetnym podaniem wzdłuż boiska popisał się Wilfried Zaha. Piłkę przed szesnastką dostał Conor Gallagher, zmylił Harry’ego Maguire’a, miał mnóstwo czasu, lecz strzelił niecelnie. Manchester United odpowiedział niezłym strzałem Hannibala zza szesnastki – świetną interwencję zanotował Guaita. Po chwili Tunezyjczyk opuścił plac gry i zastąpił go Juan Mata.

Manchester United nie sprawiał wrażenia drużyny, której zależy na mocnym finiszu sezonu. Konstruowanie akcji przychodziło Czerwonym Diabłom z trudem. W 73. minucie gościom mogli pomóc piłkarze Patricka Vieiry. Piłkę w pole karne Crystal Palace zagrał Juan Mata. Głową podbił ją Joachim Andersen i niewiele brakowało, aby zaskoczył swojego bramkarza. Futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Ralf Rangnick próbował coś zmienić w grze Manchesteru United, ale pole manewru miał ograniczone. Na ostatni kwadrans na boisku pojawili się młodzieżowcy – Shola Shoretire i Alejandro Garnacho. Argentyńczyk chwilę po wejściu na boisko był bliski zamknięcia akcji na dalszym słupku po dograniu Bruno Fernandesa. Zabrakło mu naprawdę niewiele.

Manchester United do końcowego gwizdka prezentował się bezradnie. Gdyby nie porażka West Hamu United w meczu z Brighton, to Czerwone Diabły biegałyby po boiskach Ligi Konferencji. Piłkarze Erika ten Haga zagrają jednak w Lidze Europy.