20' Tiemoué Bakayoko
55' Alvaro Morata
Phil Jones 50'
Ander Herrera 51'
Marouane Fellaini 71'
Godzina: 17:30
Data: 05.11.2017 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill, Zappacosta (Rudigera 66'), Bakayoko, Kante, Fabregas (Drinkwater 78'), Alonso, Hazard (Willian 87'), Morata

Manchester United: De Gea - Bailly, Jones (Fellaini 62'), Smalling, Valencia, Herrera, Matic, Young (Lingard 78'), Mychitarian (Martial 62'), Lukaku, Rashford

Manchester United przegrał z Chelsea 0:1 (0:0) w 11. kolejce Premier League. Trzecia wizyta Jose Mourinho na Stamford Bridge w roli menadżera Czerwonych Diabłów zakończyła się trzecią porażką. United pozostają bez zwycięstwa na stadionie The Blues od 2012 roku.

Jose Mourinho w ostatnim wyjazdowym szlagierze z Liverpoolem na Anfield zamurował bramkę Manchesteru United. Wielu kibiców spodziewało się podobnego scenariusza w starciu na Stamford Bridge, ale już pierwsze minuty pokazały, że tym razem będzie inaczej.

Pierwszy kwadrans pojedynku w Londynie to bardzo dobra i szybka gra z obu stron. Jako pierwsza groźnie zaatakowała Chelsea. Już w 2. minucie groźnie zza pola karnego strzelał N’Golo Kante, który wrócił do wyjściowego składu The Blues po kontuzji. Uderzenie nie sprawiło jednak problemu Davidowi de Gei.

Pięć minut później piłka wylądowała w bramce United, ale radość gospodarzy była krótka, bo sędzia odgwizdał faul Alvaro Moraty na Philu Jonesie, który skierował piłkę do własnej siatki. Anglik, popychany przez Hiszpana, tak wybił futbolówkę, że posłał ją w okienko bramki De Gei.

Manchester United odgryzł się chwilę później. Na prawym skrzydle dobrze pokazał się Ashley Young, posłał znakomite dośrodkowanie na szósty metr, gdzie dobrze znalazł się Marcus Rashford. Anglik uderzył piłkę głową, ale futbolówka powędrowała nieznacznie nad poprzeczką.

Jako kolejny wynik meczu próbował otworzyć Tiemoue Bakayoko. Francuz miał dwie niezłe okazje, ale obu nie potrafił wykorzystać.

16. minuta meczu, to ładna kiwka Nemanji Maticia. Po chwili piłka trafiła do Romelu Lukaku, ten zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego w kierunku bliższego słupka. Thibaut Courtois w efektowny sposób obronił to uderzenie.

Dwie minuty później potężną bombę na bramkę Davida de Gei posłał Eden Hazard. Hiszpan sparował strzał, piłka zawisła na moment wysoko, z dobitką pospieszył Cesc Fabregas, lecz nie trafił w światło bramki z ostrego kąta.

Po emocjonujących dwudziestu minutach na Stamford Bridge zrobiło się spokojnej. Inicjatywę przejęli gracze Chelsea. Choć The Blues byli częściej w posiadaniu piłki, to z ich akcji niewiele wynikało. Manchester United prezentował się nienagannie pod względem taktycznym i rozbijał każdą próbę ataku gospodarzy.

W 40. minucie dobrą okazję po rzucie rożnym miał Andreas Christensen. Duńczyk po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego przestrzelił jednak w dogodnej sytuacji, z bliskiej odległości.

Po zmianie stron Chelsea ruszyła do ataku i w 55. minucie otworzyła wynik meczu. Z prawej strony boiska długą piłkę w pole karne posłał Cesar Azpilicueta. Tam na jedenastym metrze obrońcom urwał się Alvaro Morata, wyskoczył wysoko i precyzyjnym strzałem głową w długi róg nie dał szans De Gei.

W 62. minucie Jose Mourinho dokonał podwójnej zmiany w swojej ekipie. Boisko opuścili Henrich Mychitarian i Phil Jones. Ich miejsce zajęli Marouane Fellaini i Anthony Martial. Sporo uwag do swojej gry mógł mieć Mychitarian, który właściwie przeszedł obok spotkania.

Zmiany taktyczne nie wpłynęły na jakość gry Manchesteru United. Fellaini, który miał pomóc drugiej linii Czerwonych Diabłów, popełniał proste błędy i wyraźnie nie czuł piłki po kontuzji. Niewiele brakowało, aby Belg sprezentował gola Bakayoko. Francuz po stracie Fellainiego strzelił jednak obok bramki De Gei.

Minuty mijały, a Manchester United nie potrafił stworzyć groźnej akcji pod bramką Chelsea. To The Blues byli bliżej zdobycia drugiej bramki i definitywnego rozstrzygnięcia spotkania. W 86. minucie szczęście mogło się jednak uśmiechnąć do Czerwonych Diabłów. Mocny strzał zza pola karnego oddał Rashford, piłka otarła się jeszcze o Martiala i nieznacznie minęła bramkę The Blues.

Kilka minut później zakotłowało się w szesnastce Chelsea. Po dośrodkowaniu Bailly’ego piłkę w polu karnym przyjął Fellaini, oddał strzał na bramkę, ale kapitalną interwencją popisał się Courtois. Czerwone Diabły przycisnęły w doliczonym czasie gry, lecz nie zdołały doprowadzić do remisu i doznały drugiej ligowej porażki w tym sezonie.