Data: 19.04.2022 r.
Stadion: Anfield

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho (Milner 86'), Thiago (Keita 80') – Salah, Mane, Diaz (Jota 70')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Jones (Sancho 46'), Lindelof, Maguire, Dalot – Pogba (Lingard 10'), Matić – Fernandes, Elanga (Hannibal 83') – Rashford

Manchester United przegrał z Liverpoolem 0:4 (0:2) zaległe spotkanie 30. kolejki Premier League. Czerwone Diabły na Anfield przekonały się, jaka przepaść dzieli ich obecnie od odwiecznego rywala.

Ralf Rangnick dokonał zaskakującego wyboru na spotkanie z Liverpoolem i na Anfield wyszedł trzema środkowymi obrońcami. Szansę gry otrzymał niespodziewanie Phil Jones. Zamurowanie bramki przez Czerwone Diabły na niewiele się zdało. Manchester United odebrał od Liverpoolu lekcję futbolu.

The Reds objęli prowadzenie już w 5. minucie po błyskawicznej kontrze. Do prostopadłej piłki na prawym skrzydle dopadł Mohamed Salah. Egipcjanin zagrał precyzyjnie na szósty metr na dalszy słupek. Tam akcję z dużym spokojem wykończył niepilnowany Luis Diaz.

Pięć minut później swój udział we wtorkowym szlagierze zakończył Paul Pogba. Francuz nabawił się kontuzji i w jego miejsce pojawił się Jesse Lingard. W grze Czerwonych Diabłów nie zmieniło się absolutnie nic – goście czekali na najniższy wymiar kary.

Liverpool raz po raz przedzierał się pod bramkę Davida de Gei. Jako kolejny hiszpańskiego bramkarza postraszył Sadio Mane. Strzał Senegalczyka został zablokowany.

W 22. minucie piłkarze Juergena Kloppa podwyższyli na 2:0, bawiąc się w najlepsze z defensywą Manchesteru United. Sadio Mane zagrał sprytną piłkę nad linią obrony Czerwonych Diabłów, do futbolówki dopadł Mohamed Salah i z dużym spokojem pokonał Davida de Geę.

Manchester United w pierwszej połowie nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Alissona. Niezłą okazję miałby Marcus Rashford, gdy dostał dalekie podanie od Victora Lindelofa, ale choć wygrał pojedynek biegowy z Joelem Matipem, to źle przyjął futbolówkę i akcja spełzła na niczym.

Ralf Rangnick w przerwie spotkania zdecydował się na jedną zmianę – Jadon Sancho pojawił się w miejsce Phila Jonesa. Oznaczało to powrót do ustawienia z dwoma środkowymi obrońcami. Obraz gry nie uległ jednak zmianie. Liverpool miał spotkanie pod pełną kontrolą, choć nie atakował już z tak dużą zaciekłością.

W 55. minucie Manchester United zanotował pierwszy celny strzał we wtorkowym spotkaniu. W pole karne Liverpoolu wpadł Jadon Sancho, spróbował dryblingu i zakończył akcję uderzeniem, zbyt słabym, aby zaskoczyć Alissona. W zawstydzającej statystyce Czerwonych Diabłów coś drgnęło.

Manchester United w kolejnych minutach wreszcie pokazał coś ciekawego na Anfield. Ofensywę przyjezdnych rozruszał Jadon Sancho. W 64. minucie Anglik popisał się efektownym dryblingiem, zszedł ze skrzydła do środka i podał do Marcusa Rashforda. Ten odwrócił się w kierunku bramki Alissona, strzelił z bliskiej półobrotu, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Liverpoolu.

The Reds szybko ostudzili ofensywne zapędy Manchesteru United. W 68. minucie było już 3:0 dla gospodarzy. Liverpoolczycy przeprowadzili błyskawiczną kontrę, którą zainicjował Andy Robertson. Szkot podał piłkę na lewą stronę do Luisa Diaza, ten dograł precyzyjną piłkę na dwunasty metr, a tam efektownym strzałem z woleja w długi róg popisał się Sadio Mane. David de Gea musiał po raz trzeci wyciągnąć piłkę z siatki.

Nie był to koniec strzelania na Anfield. W 85. minucie na 4:0 podwyższył Mohamed Salah. Egipcjanin dostał znakomite podanie od Diogo Joty, podciął piłkę nad wychodzącym z bramki Davidem de Geą i ustalił wynik spotkania.

Manchester United wróci do ligowego grania już 23 kwietnia. Czerwone Diabły zagrają na wyjeździe z Arsenalem.