Data: 23.02.2013 r.
Stadion: Lotfus Road

QPR: Cesar - Traore, Hill, Samba, Bosingwa - Taarabt, Mbia, Granero (Jenas 46'), Townsend (Hoilett 73') - Mackie, Zamora (Remy 61')

MU: De Gea - Rafael, Ferdinand, Vidić, Evra - Nani, Giggs, Carrick, Young (Valencia 68') - Chicharito (Rooney 61'), Van Persie (Welbeck 41')

Wycieczkę do Londynu Manchester United będzie wspominał bardzo dobrze. Podopieczni sir Alexa Fergusona w spotkaniu z Queens Park Rangers nie dali wielkich szans rywalom, wygrywając ostatecznie 2-0. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się Rafael da Silva (24') i Ryan Giggs (80').

Od początku spotkania gospodarze postawili na zespołową grę w defensywie. Mimo to, Manchester United nie potrzebował wiele czasu, aby wypracować sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Już w 13. minucie meczu na bramkę rywala uderzał Nani, ale próba Portugalczyka była daleka od ideału. 180 sekund później w podobny sposób co skrzydłowy United, uderzeniem głową zaskoczyć QPR chciał Chicharito. Tym razem niechybnie zmierzającą do siatki piłkę z najwyższym trudem wyciągnął Julio Cesar.

Coraz ostrzej atakujący podopieczni sir Alexa Fergusona z każdą kolejną akcją byli bliżej otwarcia wyniku. W 18. minucie centymetrów zabrakło, aby świetną plasowaną wrzutkę Naniego przeciął Hernandez. W 23. minucie z ostrego kąta szczęścia próbował Giggs.

Pożądany efekt goście osiągnęli kilka sekund po strzale Walijczyka. Ofiarnie broniący Cesar wybił piłkę przed pole karne, myśląc, iż tym samym zażegnał niebezpieczeństwo. Na jego nieszczęście, do futbolówki momentalnie dopadł Rafael, który fenomenalnym uderzeniem tuż pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Zaskoczeni utratą gola gospodarze, błyskawicznie zmienili taktykę, coraz śmielej przedostając pod pole karne przyjezdnych. W 36. minucie powinno być 1-1, lecz przed stratą bramki United uratował Rafael. Wybijając piłkę z linii bramkowej, Brazylijczyk drugi już raz zabłysnął na Loftus Road, stając się w kilka minut bohaterem przynajmniej pierwszej odsłony.

Tymczasem w 36. minucie mogło już być definitywnie po meczu. Po jednej z kontr bowiem do stuprocentowej sytuacji doszedł Robin van Persie. Holender, mimo oddania możliwie najlepszego strzału wolejem, musiał uznać wyższość Cesara.

Po zmianie stron Manchester United nie zamierzał zwalniać tempa. W 48. minucie po raz kolejny głową zaskoczyć Cesara próbował Nani, ale i tym razem na strachu się skończyło. 240 sekund później na uderzenie z około 13. metra zdecydował się Chicharito, lecz również bez efektu.

W kolejnych kilkunastu minutach gra wyraźnie zamarła. Zarówno Czerwone Diabły, jak Queens Park Rangers nie kwapili się do konstruowania zabójczych akcji. Dopiero w 64. minucie znów zrobiło się żywiołowo na Loftus Road, kiedy to Loic Remy, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, zmusił Davida de Geę do wysiłku. Warto odnotować, iż uderzenie Francuza było pierwszą dobrą szansą gospodarzy na gola w tym meczu.

W 75. minucie z niespotykaną łatwością przedarł się w pole karne rywala Patrice Evra. Francuz będąc już blisko bramki QPR, zdecydował się wycofać na przedpole do Wayne'a Rooneya. Anglik trochę nieporadnym strzałem skierował piłkę w stronę Cesara. Na przeszkodzie gwieździe United stanął jednak jeden z defensorów londyńczyków.

10 minut przed końcem meczu na 2-0 podwyższył Ryan Giggs. Walijczyk strzałem w długi róg bramki Cesara nie dał Brazylijczykowi żadnych szans. Chwilę później 39-latek był bliski dubletu, ale Cesara uratowała tym razem poprzeczka.

Do końca spotkania wynik meczu się nie zmienił. Wygrana w Londynie oznacza, że przynajmniej na kilkanaście godzin United powiększa przewagę nad City do 15 oczek.