34' Noussair Mazraoui
39' Diogo Dalot
42' Bruno Fernandes
45' Mason Mount
55' Lisandro Martinez
65' Manuel Ugarte
Data: 29.09.2024 r.

Manchester United: Onana – Mazraoui, De Ligt, Martinez, Dalot – Ugarte (Eriksen 73'), Mainoo (Mount 44' (Amad 84')) – Rashford (Hojlund 73'), Fernandes, Garnacho – Zirkzee (Casemiro 46')

Tottenham Hotspur: Vicario – Udogie (Spence 46'), Van de Ven (Dragusin 81'), Romero, Porro – Maddison (Sarr 76'), Bentancur, Kulusevski – Werner (Bergvall 76'), Solanke, Johnson (Moore 76')

Manchester United skompromitował się w szlagierze 6. kolejki Premier League. Czerwone Diabły przegrały przed własną publicznością z Tottenhamem Hotspur (0:3). Gospodarze całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce Bruno Fernandesa.

Erik ten Hag przed meczem z Tottenhamem był w bojowym nastroju i zapowiadał ofensywne oraz otwarte spotkanie. Holenderski menadżer w niedzielne popołudnie został błyskawicznie sprowadzony na ziemię.

Tottenham Hotspur wynik meczu na Old Trafford otworzył już w 3. minucie. Akcja bramkowa gości zaczęła się od nieudanej kontry Manchesteru United i straty Marcusa Rashforda. Na bramkę Czerwonych Diabłów z własnej połowy ruszył Micky van de Ven. Holender nie został zatrzymany przez żadnego gracza United, zbiegł pod linię końcową i wyłożył futbolówkę w pole bramkowe do niepilnowanego Brennana Johnsona. Temu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do pustej bramki.

Manchester United po straconym golu przypominał boksera tuż przed nokautem. Gracze Czerwonych Diabłów nie mieli pomysłu na grę, a kolejne ciosy wyprowadzał Tottenham. W 11. minucie goście przeprowadzili efektowny atak. James Maddison wymienił futbolówkę z Dejanem Kulusevskim, stanął oko w oko z Andre Onaną, ale przegrał ten pojedynek.

Kolejne minuty to kolejne ataki Tottenhamu. W 20. minucie londyńczycy przeprowadzili błyskawiczną kontrę. W końcowym etapie akcji Johnson dostał futbolówkę z prawej strony pola karnego, uderzył po długim rogu, ale na szczęście dla Czerwonych Diabłów trafił tylko w słupek.

Manchester United w pierwszej połowie przeprowadził tylko jeden dobry atak. W 37. minucie dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła posłał Marcus Rashford. Akcję na prawej stronie zamknął Alejandro Garnacho, strzelił z woleja, ale trafił tylko w słupek.

Tottenham odpowiedział błyskawiczną kontrą, którą wykończyć powinien Timo Werner. Niemiecki napastnik dostał prostopadłe podanie od Kulusevskiego, przegrał jednak pojedynek sam na sam z Onaną.

W 42. minucie sytuacja Manchesteru United ze złej stała się beznadzieja. Z boiska, za atak na Jamesa Maddisona, wyleciał Bruno Fernandes. Portugalczyk próbował tłumaczyć sędziemu, że poślizgnął się w całej sytuacji, ale arbiter uznał, że za atak na kolano przeciwnika należy odesłać Portugalczyka do szatni.

Manchester United po zmianie stron błyskawicznie stracił nadzieje na jakąkolwiek zdobycz punktową w tym meczu. W 48. minucie Tottenham podwyższył na 2:0. Londyńczycy przeprowadzili błyskawiczną akcję za sprawą Johnsona. Walijczyk zagrał do wbiegającego w szesnastkę Dejana Kulusevskiego, ten sprytnie trącił futbolówkę obok Andre Onany.

Tottenham nie był usatysfakcjonowany dwubramkowym prowadzeniem i kreował sobie kolejne sytuacje. W 56. minucie Manchester United przed stratą bramki musiał ratować Andre Onana. Kameruńczyk obronił strzał Timo Wernera i błyskawiczną dobitkę Dominica Solanke.

W kolejnych minutach w grze Czerwonych Diabłów coś drgnęło. Piłkarze Erika ten Hag zaczęli szukać gola kontaktowego. W 69. minucie bliski szczęścia był Casemiro. Brazylijczyk dostał dobre podanie od Lisandro Martineza nad linią obrońców, uderzył natychmiastowo po długim rogu, ale pomylił się nieznacznie.

Okres niezłej gry Manchesteru United trwał krótko. W 77. minucie Tottenham podwyższył na 3:0. Goście mieli wrzut rożny. Dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Lucas Bergvall, futbolówkę przedłużył Pape Matar Sarr, a z bliskiej odległości do bramki wpakował ją Dominic Solanke.

Trybuny Old Trafford w niedzielne popołudnie opustoszały na długo przed końcowym gwizdkiem. Czerwone Diabły po raz kolejny w tym sezonie zaserwowały swoim sympatykom bardzo niestrawny futbol.