Godzina: 17:30
Data: 01.11.2020 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Fred (Matić 62'), McTominay, Pogba – Fernandes (van de Beek 75') – Greenwood (Cavani 75'), Rashford

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Tierney – Saka, Partey, Elneny – Willian (Maitland-Niles 86'), Lacazette (Nketiah 76'), Aubameyang (Mustafi 87')

Manchester United pozostaje bez zwycięstwa na Old Trafford w sezonie 2020/2021 Premier League. Czerwone Diabły w meczu 7. kolejki przegrały na własnym stadionie z Arsenalem 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla Kanonierów zdobył z rzutu karnego Pierre-Emerick Aubameyang.

Manchester United nie zaczął dobrze spotkania na Old Trafford. Tempo akcji rozgrywanych przez Czerwone Diabły było wolne. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera nie potrafili także poradzić sobie z wysokim pressingiem narzuconym im przez zespół Kanonierów. Efekt tego był taki, że na murawie niewiele się działo pod obiema bramkami.

W 14. minucie niezłą akcję zawiązali piłkarze Arsenalu. Mocną piłkę na dalszy słupek wstrzelił Hector Bellerin, a bliski zamknięcia dośrodkowania był Pierre-Emerick Aubameyang.

Manchester United najlepszą i właściwie jedyną groźną akcję w pierwszej połowie stworzył sobie w 21. minucie. Marcus Rashford dalekim podaniem po ziemi dostrzegł Masona Greenwooda. Anglik dostał piłkę na lewej stronie, uderzył mocno w krótki róg bramki Bernda Leno, ale niemiecki golkiper zanotował skuteczną interwencję nogami.

W kolejnych minutach mecz na Old Trafford dłużył się niemiłosiernie. Czerwone Diabły nieco częściej utrzymywały się przy piłce, niż na początku meczu, ale nie wynikało z tego żadne zagrożenie. Lepsze okazje mieli londyńczycy.

W 39. minucie piłkę przed szesnastką stracił Victor Lindelof. Dwójkową akcję szybko zawiązali Aubameyang i Willian. Gabończyk wycofał piętą do Brazylijczyka, ten uderzył od razu, ale na szczęście dla Czerwonych Diabłów piłka tylko prześlizgnęła się poprzeczce.

Tuż przed przerwą Kanonierzy mieli kolejną dobrą okazję. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Bellerin, niepilnowany na dziesiątym metrze był Bukayo Saka, ale główkował niecelnie.

Manchester United drugą połowę rozpoczął z niezmienionym składem, ale z nieco odmienionym nastawieniem. Czerwone Diabły zaczęły od zdecydowanych ataków. W kierunku bramki Bernda Leno strzelali Bruno Fernandes i Aaron Wan-Bissaka, ale byli blokowani.

W 52. minucie groźnie było pod bramką De Gei. Błąd na własnej połowie popełnił Fred, Kanonierzy ruszyli z szybką kontrą, strzał zza pola karnego oddał Aubameyang. Gabończyk pomylił się nieznacznie i piłka minęła bramkę Hiszpana.

Chwilę później dobrą okazję mieli piłkarze United. Luke Shaw posłał świetną piłkę na dalszy słupek z rzutu wolnego, akcję kontrującym uderzeniem głową zamykał Harry Maguire, uderzył futbolówkę obok bramki Leno. Kanonierzy odpowiedzieli kilka minut później mocnym strzałem Thomasa Parteya zza szesnastki. W tym przypadku piłkę pewnie złapał De Gea. Na Old Trafford, po sennej pierwszej połowie, coś się w końcu działo.

W 68. minucie Manchester United sam na siebie sprowadził kłopoty. W pole karne Czerwonych Diabłów wpadł Hector Bellerin, stempel na nodze Hiszpana postawił wyraźnie spóźniony i wracający do obrony Paul Pogba, a sędzia Mike Dean bez chwili zawahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Pierre-Emerick Aubameyang i mocnym strzałem nie dał szans De Gei.

W 75. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę – na boisku zameldowali się Edinson Cavani i Donny van de Beek, którzy zmienili Masona Greenwooda i Bruno Fernandesa. Chwilę wcześniej mieliśmy małą kontrowersję na Old Trafford. Drugą żółtą kartkę za faul na Greenwoodzie powinien obejrzeć Gabriel Magalhaes, ale sędzia Mike Dean postanowił go oszczędzić.

W 85. minucie Manchester United był bliski doprowadzenia do remisu. Z prawej strony boiska w pole karne mocno piłkę wstrzelił Van de Beek, futbolówka odbiła się od Elneny’ego, głowy Bernda Leno, a następnie słupka bramki Arsenalu. Po stronie goli strzelonych przez Czerwone Diabły wciąż było zero.

W końcówce spotkania Arsenal cofnął się głęboko do defensywy, a piłkarze Manchesteru United szukali gola, który pozwoliłby im wrócić do gry. Gospodarzom brakowało natomiast pomysłu na rozmontowanie defensywy londyńczyków. Efekt tego był taki, że po raz trzeci w tym ligowym sezonie przeciwnicy wywieźli z Old Trafford komplet punktów...