31' Antonee Robinson
66' Palhinha
82' Alejandro Garnacho
85' Harry Wilson
Alejandro Garnacho 67'
Diogo Dalot 88'
Bruno Fernandes 90'
Godzina: 13:30
Data: 04.11.2023 r.
Stadion: Craven Cottage

Fulham: Leno – Castagne, Bassey, Ream, Robinson – Wilson (Jimenez 90'), Palhinha – Iwobi (Cairney 90'), Pereira (De Cordova-Reid 81'), Willian – Muniz (Vinicius 76')

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Maguire, Evans, Dalot – McTominay, Eriksen (Mount 79') – Antony (Pellistri 63'), Fernandes, Garnacho (Varane 90') – Hojlund (Martial 79')

Manchester United pokonał Fulham 1:0 (0:0) w 11. kolejce Premier League. Czerwone Diabły długo męczyły się na Craven Cottage, ale cenne trzy punkty w samej końcówce dała drużynie bramka Bruno Fernandesa.

Erik ten Hag dokonał sześciu zmian w wyjściowej jedenastce Manchesteru United w porównaniu do starcia z Newcastle United. W ostatniej chwili z kadry na mecz wypadł Marcus Rashford, który na piątkowym treningu nabawił się urazu.

Manchester United na Craven Cottage miał wrócić na odpowiednie tory i początek miał naprawdę obiecujący. Czerwone Diabły piłkę do siatki skierowały już w 8. minucie. Christian Eriksen dorzucił futbolówkę z rzutu wolnego na dalszy słupek, Alejandro Garnacho zagrał ją następnie wzdłuż linii bramkowej do Scotta McTominaya, który wpakował futbolówkę do bramki z bliskiej odległości. Radość z bramki nie trwała jednak długo. Do akcji wkroczył VAR, który dopatrzył się pozycji spalonej Harry’ego Maguire’a. Decyzja była mocno kontrowersyjna. O tym, że sytuacja była złożona świadczył fakt, że analiza trwała aż cztery minuty.

Wydawało się, że nieuznany gol dodatkowo zmotywuje piłkarzy Erika ten Haga do jeszcze bardziej zdecydowanej gry. Była to jednak złudna nadzieja. Tempo akcji Czerwonych Diabłów szybko spadło, a pod bramką Bernda Leno nie działo się nic ciekawego.

Manchester United jedyny celny strzał oddał w 34. minucie. Alejandro Garnacho zagrał piłkę do Rasmusa Hojlunda, ten dobrze się zastawił z futbolówką w polu karnym i zagrał na szesnasty metr do Bruno Fernandesa. Portugalczyk uderzył jednak tak, jakby brakowało mu sił.

Do końca pierwszej połowy lepsze wrażenie sprawiali gracze Fulham. Groźny atak wyprowadził w pojedynkę Alex Iwobi. Tuż przed przerwą kąśliwe uderzenie w kierunku bramki Andre Onany oddał Willian. Pomylił się jednak od dobry metr.

Po zmianie stron Manchester United szybko wypracował sobie sytuację strzelecką. W 48. minucie mocne uderzenie na bramkę Leno oddał Garnacho. Strzał Argentyńczyka był jednak w środek bramki i nie sprawił trudności golkiperowi Fulham.

W kolejnych minutach na Craven Cottage mieliśmy okres bardzo spokojnej gry. Czerwone Diabły miały futbolówkę przy nodze, ale zupełnie nie zagrażały bramce Fulham. W 60. minucie gospodarze podkręcili tempo i byli blisko objęcia prowadzenia. Groźne strzały na bramkę Andre Onany oddali Willian i Palhinha. Kameruński golkiper zanotował dwie bardzo dobre interwencje.

W grze Manchesteru United nie było widać poprawy. Erik ten Hag na zmiany zdecydował się dopiero w 79. minucie. Anthony Martial zastąpił bezbarwnego Rasmusa Hojlunda, a Mason Mount zastąpił Christiana Eriksena.

Czerwone Diabły sporadycznie wywierały presję na Fulham. W 83. minucie Bernda Leno strzałem z rzutu wolnego postraszył Bruno Fernandes. Golkiper Fulham zachował jednak czujność i zdołał obronić kąśliwe uderzenie. Chwilę później strzał z trudnej pozycji oddał Anthony Martial, ale była to próba niecelna.

W 90. minucie sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Bruno Fernandes. W polu karnym Fulham mieliśmy duży kocioł, futbolówka trafiła do Fernandesa na szesnasty metr, który sprytnym strzałem pokonał Bernda Leno i dał zwycięstwo Manchesterowi United!