Data: 26.07.2020 r.
Stadion: King Power Stadium

Leicester City: Schmeichel – Evans, Morgan, Justin – Thomas (Hirst 88'), Albrighton (Gray 73'), Tielemans (Barnes 73'), Ndidi, Choudhury (Praet 73') – Vardy, Iheanacho (Perez 58')

Manchester United: De Gea – Williams, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – Matić, Pogba – Rashford (Fosu-Mensah 90+), Fernandes (McTominay 86'), Greenwood (Lingard 77') – Martial (Ighalo 90+)

Manchester United pokonał Leicester City 2:0 (0:0) w meczu 38. kolejki Premier League. Gole dla Czerwonych Diabłów zdobyli Bruno Fernandes i Jesse Lingard. Wygrana z Lisami oznacza, że piłkarze Solskjaera kończą sezon na 3. miejscu w lidze i zagrają w następnej edycji Champions League!

Od pierwszych minut spotkania na King Power Stadium można było zauważyć, że piłkarze obu zespołów grają w niedzielne popołudnie o wielką stawkę. W poczynaniach Manchesteru United i Leicester City widać było nerwy, co przekładało się na niedokładność w zagraniach obu zespołów.

Pierwszą niezłą okazję stworzyli sobie w 11. minucie zawodnicy United. Marcus Rashford wrzucił piłkę nad linią obrońców do Masona Greenwooda, ten uderzył głową z jedenastu metrów, ale nie trafił w bramkę Kaspera Schmeichela.

Kilka minut później spore zamieszanie pod polem karnym United spowodował Nemanja Matić, który źle wyprowadził piłkę. Błąd w rozegraniu sprawił, że futbolówkę przejął Kelechi Iheanacho, podał do Wilfrieda Ndidiego, który zza pola karnego uderzył nad poprzeczką.

W 32. minucie piłkę do bramki Leicester wpakował Bruno Fernandes. Portugalczyk dostał świetne podanie od Paula Pogby, ładnie przyjął piłkę i efektownym wolejem pokonał Schmeichela. Radości po golu Portugalczyka jednak nie było, bo w momencie podania od Pogby znajdował się na metrowym spalonym.

Leicester odpowiedziało dwie minuty później. Obrońcy Czerwonych Diabłów cofnęli się głęboko i dali sporo miejsca Youriemu Tielemansowi. Belg podszedł z piłką pod linię pola karnego, oddał lekki strzał po ziemi, a futbolówka o kilkadziesiąt centymetrów przeturlała się obok bramki De Gei.

Końcówka pierwszej połowy wyglądała dobrze w wykonaniu Manchesteru United. W 42. minucie wysoką piłkę w pole karne zagrał Pogba, źle ustawiony w szesnastce był James Justin, co pozwoliło Marcusowi Rashfordowi na przyjęcie podania. Anglik zamarkował strzał, wypracował sobie pozycję, ale uderzył niecelnie.

W doliczonym czasie gry Rashford miał jeszcze jedną szansę. Anglik zamykał akcję na dalszym słupku po dośrodkowaniu Bruno Fernandesa z rzutu wolnego. Rashford zdecydował się na potężne uderzenie z ostrego kąta, a kapitalną interwencję zanotował Kasper Schmeichel.

W przerwie meczu drużyny dowiedziały się o wyniku rywalizacji na Stamford Bridge. Do przerwy Chelsea wygrywała 2:0 z Wolverhampton, co sprawiało, że remis nic nie dawał drużynie Leicester City w kontekście walki o Ligę Mistrzów.

Początek drugiej połowy był dość żywiołowy w wykonaniu obu zespołów, choć nie przełożyło się to na klarowne sytuacje podbramkowe. Akcje kończyły się albo na defensywie Leicester City, albo na linii obrony Manchesteru United.

W 60. minucie bliscy szczęścia byli piłkarze Lisów. Po lewej stronie pola karnego sfaulowany został Ayoze Perez. Dośrodkowanie w szesnastkę United posłał Tielemans, strzał głową z trudnej pozycji oddał Jamie Vardy, piłka długo leciała w kierunku bramki De Gei i spadła na spojenie słupka z poprzeczką.

W 68. minucie szczęście uśmiechnęło się do Manchesteru United. Jonny Evans popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki i na bramkę Lisów ruszyła błyskawiczna akcja. Fernandes podał prostopadle do Martiala, rozpędzony Francuz został wycięty przez Jonny’ego Evansa i Wesa Morgana, więc sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Bruno Fernandes i pewnym strzałem pokonał Kaspera Schmeichela!

Po straconej bramce do odrabiania strat rzucili się piłkarze Leicester City, którzy często gościli pod polem karnym Czerwonych Diabłów. W 78. minucie wyborną okazję w szesnastce United miał Wes Morgan. Defensor Lisów, na szczęście dla przyjezdnych, minął się z dośrodkowaniem z lewego skrzydła.

Kilka minut później Lisy sunęły na bramkę De Gei z kolejnym bardzo dobrym atakiem. Mocnym uderzeniem zza pola karnego zakończył go Demarai Gray. Anglik pomylił się o dobry metr. Pod polem karnym Czerwonych Diabłów cały czas było gorąco.

W końcówce spotkania Manchester United skupił się na obronie korzystnego rezultatu. Nerwy na King Power Stadium były do samego końca, ale Czerwone Diabły zwycięstwa już nie oddały!

W ostatniej akcji spotkania wynik rywalizacji ustalił Jesse Lingard! Anglik wykorzystał błąd Kaspera Schmeichela i wpakował piłkę do pustej bramki. Było to pierwsze ligowe trafienie Lingarda w tym sezonie.

Lisy mecz kończyły w osłabieniu, bo w czwartej minucie doliczonego czasu gry z boiska wyleciał Jonny Evans. Irlandczyk ostro potraktował Scotta McTominaya.