Zat Knight 21'
Data: 14.01.2012 r.

Man Utd: Lindegaard – Evra, Ferdinand, Evans, Rafael – Valencia, Scholes (Giggs 69'), Carrick, Nani (Park 69') – Rooney, Welbeck (Hernandez 78')

Bolton: Bogdan - Steinsson, Wheater, Knight, Ricketts - Eagles (Riley 69'), Muamba (Pratley 81'), Reo-Coker, Petrow (Tuncay 88') - M. Davies - N'Gog

Manchester United pewnie pokonał na własnym stadionie Bolton Wanderers 3:0 (1:0). Pierwszą bramkę zdobył Paul Scholes, a po jednym trafieniu dołożyli w drugiej połowie Danny Welbeck oraz Michael Carrick.

Czerwone Diabły rozpoczęły mecz od groźnego kontrataku. Akcja ruszyła po przejęciu Welbecka na środku boiska. Piłkę dostał Nani, przełożył ją na prawą nogę i uderzył mocno na bramkę Bogdana. Niestety, obok słupka.

W 4. minucie meczu Michael Carrick posłał niesłychaną piłkę przez 40 metrów, prosto do Danny'ego Welbecka. Anglik zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. W tej akcji świetnym instynktem wykazał się bramkarz Boltonu, ratując drużynę Kłusaków przed stratą gola.

Zaledwie trzy minuty później Valencia z pomocą Wayne'a Rooney całkowicie skołował obronę Boltonu. Akcja zakończyła się uderzeniem Antonio z ostrego kąta, które powstrzymał Wheater.

Kolejna groźna akcja miała miejsce w 17. minucie. Po nieudanym strzale Welbeck utrzymał się przy piłce przed polem karnym i odegrał do wybiegającego Wayne'a Rooneya. Anglik uderzył bez zastanowienia z około 20 metrów. Piłka nie doleciała jednak do bramkarza, gdyż odbiła się od nóg Rickettsa.

21. minuta to świetne podanie Valencia za plecy obrońców. Danny Welbeck przytomnie się zastawił i dał się sfaulować Knightowi w polu karnym. Obrońca Boltonu otrzymał żółtą kartkę, a Manchester United rzut karny. Piłkę na 11. metrze ustawił Wayne Rooney i uderzył na swój lewy słupek. Bohaterem tego starcia okazał się jednak Adam Bogdan, który wyciągnął strzał Anglika.

W kolejnych minutach Wazza próbował szybko zatrzeć złe wrażenie. Najpierw Rooney uderzał w zamieszaniu pod polem karnym Boltonu, a następnie z dystansu. W obu sytuacjach Wayne mocno chybiał.

W 38. minucie Wayne Rooney próbował również swoich sił z rzutu wolnego po faulu na Nanim. Techniczne uderzenie Anglika z łatwością obronił jednak Bogdan, który w kolejnych minutach wyrastał na coraz większego bohatera meczu.

Nieustające ataki Manchesteru United w końcu przyniosły oczekiwany rezultat w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Akcję prawą flanką przeprowadził Nani, jednak jego podanie zostało zablokowane. Zagranie powtórzył Wayne Rooney, futbolówkę przepuścił pod nogami Welbeck i z 5. metrów pewnie i mocno piłkę w bramce umieścił Paul Scholes!

Bolton po przerwie nie wykorzystał fantastycznego rajdu Daviesa, który przejął piłkę po zły podaniu Jonny'ego Evansa. Davies momentalnie znalazł się w polu karnym, do niego doskoczył Ferdinand i Evans, ale piłkarz Boltonu przytomnie wycofał do N'Goga. Napastnik uderzył ile sił w nogach i potężnie chybił, fatalnie marnując świetną okazję dla gości.

56. minuta to kolejne dwie dobre sytuacje Manchesteru United. Najpierw Wazza dostał piłkę za plecy obrońców, ale nie dał rady uciec spod opieki Reo-Cokera, którego miał na plecach. Chwilę potem, Wazza podał do Welbecka, który mógł śmiało uderzać. Danny niestety trochę się pogubił i ostatecznie oddał piłkę Rooneyowi. Wazza uderzył po ziemi, ale poślizgnął się przy strzale i nie trafił w światło bramki.

Nie minęły dwie minuty i na kolejną "setkę" wybiegał Danny Welbeck. Gdy wydawało się, że młody napastnik umieści piłkę w siatce w sytuacji sam na sam, dobrym wślizgiem popisał się Davies, wybijając futbolówkę na bok pola karnego. Czerwone Diabły mogły w tym spotkaniu już wysoko prowadzić, niestety ich skuteczność była bardzo słaba.

Wyjątkowo nieskuteczny był Wayne Rooney, który marnował każdą kolejną sytuację wypracowaną przez kolegów. Antonio Valencia w 62. minucie wparował w pole karne rywali na pełnej prędkości i posłał piłkę wzdłuż linii końcowej. Wślizgiem uderzał wspomniany Rooney, ale nie trafił na pustą bramkę z zaledwie kilku metrów.

W odpowiedzi Bolton przeprowadził atak prawą flanką i po chwili zamieszania piłkę w polu karnym dostał niepilnowany Petrov. Pomocnik Boltonu uderzył lewą nogą z woleja. Na szczęście w porę doskoczył do niego Rafael, który ofiarną interwencją przyjął uderzenie na własne ciało.

W 74. minucie Manchesterowi United wreszcie udało się podwyższyć prowadzenie na Old Trafford. Rooney przejął piłkę niedaleko pola karnego i z trudem wystawił ją Danny'emu Welbeckowi. Młody Anglik uderzył piłkę wślizgiem, a ta wturlała się do siatki. Danny niestety doznał urazu przy tym ataku i chwilę później został zmieniony przez Javiera Heranndeza.

Na 10 minut przed końcem meczu swoją obecność w polu karnym Bogdana zanotował Rio Ferdinand. Anglik zaatakował lewą flanką, minął jednego obrońcę i ruszył w stronę bramki Boltonu. Rio podał dobrze do Hernandeza, ale Javier za długo zwlekał, stracił miejsce do oddania strzału i zmarnował akcję niedokładnym podaniem do Evry.

Skuteczność Manchesteru United wyraźnie wzrosła w drugiej połowie. W 84. minucie po podaniu Ryana Giggsa piłkę przed polem karnym przyjął sobie Michael Carrick, po czym szybko uderzył ją po ziemi lewą nogą, w stronę "dłuższego" słupka. Bogdan mimo, że wyciągnął się jak długi, nie zdołał sięgnąć piłki i ta zatrzepotała w siatce.

W ostatnich minutach spotkania Manchester United jeszcze kilkukrotnie gościł pod bramką Adama Bogdana. Gola jednak strzelić się już nie udało i mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 3:0 dla gospodarzy.