7' Cristiano Ronaldo
32' Cristiano Ronaldo
76' Cristiano Ronaldo
Kieran Dowell 45'
Teemu Pukki 52'
Data: 16.04.2022 r.

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Maguire, Telles (Mata 74') – Fernandes, Pogba (Rashford 74'), Lingard (Matić 64') – Elanga, Ronaldo, Sancho

Norwich City: Krul – Byram, Hanley, Gibson, Giannoulis – McLean (Gilmour 73'), Normann – Dowell (Płacheta 73'), Lees-Melou (Rowe 81'), Rashica – Pukki

Manchester United pokonał Norwich City 3:2 (2:1) w meczu 33. kolejki Premier League. Bohaterem Czerwonych Diabłów w Teatrze Marzeń był Cristiano Ronaldo, który ustrzelił hat-tricka! Dzięki Portugalczykowi piłkarze Ralfa Rangnicka spędzą święta wielkanocne w dobrych humorach.

Mecz na Old Trafford mógł zacząć się fatalnie dla Manchesteru United. Już w 3. minucie wyborną okazję bramkową miało Norwich City. Prostopadłą piłkę między obrońców zagrał Pierre Lees-Melou. Do podania przed szesnastką Czerwonych Diabłów dopadł Teemu Pukki, ale przegrał pojedynek jeden na jednego z wychodzącym z bramki Davidem de Geą.

Sytuacja ta obudziła piłkarzy Ralfa Rangnicka. Manchester United zdecydowanie podkręcił tempo, a w 7. minucie otworzył wynik spotkania. Kanarki popełniły błąd przy wyprowadzeniu piłki od własnej bramki. Na prawym skrzydle Bena Gibsona nacisnął Anthony Elanga. Szwed odebrał futbolówkę, zagrał na siódmy metr do niepilnowanego Cristiano Ronaldo, który bez problemu pokonał Tima Krula.

Po zdobytej bramce Czerwone Diabły nieco zdjęły nogę z gazu, a przeprowadzane ataki nie były już tak dynamiczne. W 32. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Jesse Lingard. Manchester United przeprowadził kombinacyjny akcję, w którą zaangażowani byli Anthony Elanga, Cristiano Ronaldo i Diogo Dalot. Ten ostatni zagrał spod linii końcowej na szósty metr do rozpędzonego Jessego Lingarda. Strzał Anglika w krótki róg obronił Tim Krul.

Bramkarz Norwich City był bezradny chwilę później. Manchester United miał rzut rożny – precyzyjną piłkę w szesnastkę posłał Alex Telles. Do dośrodkowania doszedł Cristiano Ronaldo, wygrał walkę o futbolówkę i strzałem głową podwyższył na 2:0.

Dwubramkowe prowadzenie nieco uśpiło czujność Czerwonych Diabłów. Już kilka minut później gospodarze dostali sygnał ostrzegawczy – Kanarki miały kontrę 3 na 2. W ostatnim etapie akcji złe podanie zanotował Lees-Melou, a czujność w defensywie zachował Victor Lindelof.

Sporo zastrzeżeń do ustawienia defensywy Manchesteru United można było mieć w 45. minucie. Teemu Pukki zagrał piłkę z lewego skrzydła na szósty metr, gdzie niepilnowany był Kieran Dowell. Piłkarz Norwich pokonał Davida de Geę strzałem głową. Kanarki złapały kontakt, co zapowiadało emocje w drugiej połowie.

Po zmianie stron szybko przed szansą na skompletowanie hat-tricka stanął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zawiązał dwójkową akcję z Jesse Lingardem, wpadł w pole karne Norwich City, oddał jednak bardzo niecelny strzał.

W 52. minucie kibice Manchesteru United przecierali oczy ze zdumienia. Kieran Dowell zagrał prostopadłą piłkę do Teemu Pukkiego, ten uniknął spalonego i stanął oko w oko z Davidem de Geą. Fiński napastnik strzelił w krótki róg, piłka odbiła się jeszcze od słupka i ugrzęzła w siatce. Zrobiło się 2:2.

Cztery minuty sytuacja Manchesteru United mogła ze złej stać się beznadziejna, bo goście przeprowadzili kolejną błyskawiczną akcję. Mocny strzał zza pola karnego oddał Milot Rashica, a David de Gea z najwyższym trudem obronił uderzenie gracza Kanarków.

W 70. minucie Rashica stanął przed kolejną okazją na zdobycie bramki. Tym razem w ostatniej chwili, ofiarnym wślizgiem, powstrzymał go Diogo Dalot. Czerwone Diabły tylko irytowały kibiców swoją nieporadną grą.

W 76. minucie sprawy w swoje rece wziął Cristiano Ronaldo. Manchester United miał rzut wolny około 20 metrów od bramki Norwich City. Portugalczyk głęboko odetchnął i posłał mocne uderzenie na bramkę Tima Krula. Holender zdołał trącić futbolówkę, ale ta po chwili ugrzęzła w siatce! Czerwone Diabły znów objęły prowadzenie!

Manchester United po zdobytym golu nabrał ochoty na kolejne trafienia. W 82. minucie bliski wpakowania piłki do bramki był Bruno Fernandes. Strzał Portugalczyka zza pola karnego z trudem obronił Tim Krul.

Czerwone Diabły w końcówce nie dały sobie już wydrzeć prowadzenia i zasłużenie zgarnęły komplet punktów w sobotnie popołudnie.