Data: 26.08.2006 r.
Stadion: Vicarage Road

Watford: Lee - Doyley, DeMerit, Shittu, Powell, Young, Francis, Mahon (76' Alhassan Banugra), Bouazza (31' Matthew Spring) - King, Henderson (65' Jordan Stewart)

Man Utd: Van der Sar - Brown, Silvestre, Ferdinand, O'Shea - Ronaldo, Fletcher, Carrick (75' Kieran Richardson), Giggs - Saha, Solskjaer (60' Park Ji-Sung)

Za nami trzecie spotkanie Manchesteru United w tym sezonie. Tym razem przeciwnikiem Czerwonych Diabłów byli zawodnicy beniaminka Premiership - drużyny Watford. Ostatni raz oba zespoły grały ze sobą 6 lat temu. W dzisiejszym spotkaniu nie mogli z wiadomych powodów zagrać Paul Scholes oraz Wayne Rooney. Kontuzje to powód absencji Gabriela Heinze, Nemanji Vidica, Garry`ego Neville`a. Alan Smith wraca powoli do pełnej dyspozycji. Od początku zagrali Ole Gunnar Solskjaer i Michael Carrick. Na ławce zasiedli Kuszczak, Evra, Park, Richardson, Rossi. W poprzednich dwóch kolejkach nasi ulubieńcy zdobyli 8 bramek, tracąc tylko jedną. A jak było dzisiaj? Zapraszam do przeczytania relacji ze spotaknia Watford - Manchester United.

Gospodarze zaczęli z `górnego C` i pierwszą groźną sytuację stworzyli już w pierwszej minucie, jednak Darren Francis był na spalonym. W 6 minicue Helguson oddaje strzał na brakmę United, jednak van der Sar nie miał problemów z jego obroną. Pierwszych kilka minut do dominacja piłkarzy Watford, jednak nie stworzyli oni więcej groźnych sytiacji.

W 9 minucie groźne dośrodkowanie w pole karne Watford, jednak obrońcy wybijają na rzut rożny. Po chwili kolejna groźna akcja United, jednak tym razem Cristiano Ronaldo nie trafił o bramki.

W 12 minucie pada bramka dlu Manchesteru. Po komibnacyjnej akcji Saha-Silvestre, francuski obrońca zdobywa gola. 1-0 dla United!

Przez kilka następnych minut gra była trochę szarpana, obie drużyny atakowały, ale bez jakiegokolwiek skutku. Sędzia często odgwizdywał spalone.

W 24 minucie dwa rzuty rożne dla Watford, jednak United wyszło z całej sytuacji obronną ręką.

3 minuty później seria rzutów rożnych z drugiej strony boiska, jednak także i tym razem piłka nie wpada do bramki.

w 31 minucie Bouazza zostaje zdjęty z boiska, a na jego miejsce wchodzi Spring.

32 minuta i rzut wolny dla United, zamieszanie pod bramką Watford i strzał Fletchera - tyleż silny co niecelny.

Niestety 33 minuta i tracimy bramkę - po indywidualnej akcji Younga na lewym skrzydle bramkę zdobywa Francis. 1-1.

W 40 minucie faul Mahona na Ronaldo. Rzut wolny wykonuje Giggs, jednak trafia prosto w mur.

2 minuty później indywidualną akcją popisuje się Cristiano, strzela...i ponownie piłka o kilka centymetrów mija bramkę. Po trzech minutach Ronaldo ponownie rusza na bramkę Watford i ponownie strzela niecelnie. Portugalczyk nie ma szczęścia w pierwszej połowie.

Sędzie przedłużył pierwszą część spotkania o dwie minuty, wynik się jednak nie zmienił. Watford - Manchester United do przerwy 1-1.

Na drugą połowę obie drużyny wyszły bez zmian.W 47 minucie Cristiano Ronaldo atakuje prawą stroną boiska, drybling Portugalczyka, podanie do Solskjaera ale Norweg nie trafia.

W 50 minucie po faulu na Springu piłkarze Watford wykonują rzut wolny, groźna sytuacja, ale z ostrego kąta myli się Henderson.

GOL! BRAWO RYAN! W swoim 600-tnym meczu w barwach United gola zdobywa Giggs! 89 bramka Walijczyka w Premiership!

W 60 minucie zmiana w United - Solskjaer schodzi a w jego miejsce pojawia się Koreańczyk Park Ji-sung.

Gra się uspokaja, jest trochę szarpana, szczególnie w środku boiska. Czerwone Diabły oddają inicjatywę zawodnikom Watford. Dużo fauli, spalonych, jeden groźny strzał Louisa Sahy. Manchester wyraźnie nie ma ochoty na dalsze ataki.

88 minuta - piękne podanie Giggs do Louisa Sahy, Francuz mija dwóch obrońców Szerszeni, wychodzi sam na sam z bramkarzem Watfrod...i strzela prosto w niego.

Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. W ostatniej minucie groźna akcja pod bramką van der Sara - po wrzucie z autu zamieszanie w polu karnym, jednak Czerwone Diabły wychodzą z całej sytuacji obronną ręką. Chwilę później sędzia gwiżdże po raz ostani. Manchester wygrywa na Vicarage Road 2-1.