12' Bruno Fernandes [K]
36' Marcus Rashford [K]
69' Scott McTominay
Amadou Onana 26'
Abdoulaye Doucoure 34'
Godzina: 13:30
Data: 09.03.2024 r.

Manchester United: Onana – Dalot, Varane, Evans (Kambwala 89'), Lindelof – Mainoo (Amrabat 78'), Casemiro – McTominay, Fernandes, Garnacho (Antony 83') – Rashford

Everton: Pickford – Godfrey, Tarkowski, Branthwaite, Mykołenko (Chermiti 88') – Harrison (Dobbin 61'), Onana, Garner, McNeil – Doucoure (Gomes 61') – Beto (Calvert-Lewin 61')

Manchester United pokonał Everton 2:0 (2:0) w 28. kolejce Premier League. O losach rywalizacji na Old Trafford przesądziły dwa rzuty karne, które wywalczył Alejandro Garnacho. Jedenastki na bramki zamienili Bruno Fernandes i Marcus Rashford.

Erik ten Hag nie miał wielkiego pola manewru, więc w starciu z The Toffes zdecydował się na dokładnie tę samą jedenastkę, co w spotkaniu z Manchestrem City (1:3). Początek meczu z Evertonem przypominał derbowe starcie, bo to przeciwnicy narzucili Czerwonym Diabłom swój styl gry.

Futbol bywa przewrotny i choć to Everton grał w piłkę, to Manchester United objął prowadzenie. W 10. minucie Marcus Rashford podał do Alejandro Garnacho w pole karne, ten wykonał szybki zwód i został zahaczony przez Jamesa Tarkowskiego. Sędzia Simon Hooper nie miał wątpliwości i wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Bruno Fernandes i strzałem tuż przy słupku otworzył wynik meczu.

Everton chciał szybko wrócić do gry i tuż po wznowieniu mógł wyrównać stan rywalizacji. Mocny strzał z woleja oddał Dwight McNeil, ale uderzył metr obok bramki Andre Onany. W 25. minucie The Toffees mieli kolejne okazje. Zza pola karnego mocnym uderzeniem popisał się James Garner, a dobrą interwencję zaliczył Onana. Z dobitką pospieszył Amadou Onana – strzelił mocno i bardzo niecelnie.

W 27. minucie Manchester United odgryzł się efektownym uderzeniem Bruno Fernandesa zza pola karnego z rzutu wolnego. Kapitalną paradą na linii bramkowej popisał się Jordan Pickford. Chwilę później gra przeniosła się pod pole karne Czerwonych Diabłów, a kolejny groźny strzał na swoim koncie zapisał McNeil.

W 34. minucie Manchester United podwyższył prowadzenie. Czerwone Diabły wyprowadziły szybką kontrę. Alejandro Garnacho zszedł ze skrzydła w pole karne i został wycięty w szesnastce przez Bena Godfreya. Sędzia nie miał wątpliwości, że United należy się druga jedenastka. Tym razem do piłki podszedł Marcus Rashford i pewnym strzałem pokonał Pickforda.

Manchester United zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, choć tuż przed gwizdkiem sędziego znakomitą okazję miał McNeil. Pomocnik Evertonu został jednak zablokowany w ostatniej chwili.

Po zmianie stron Czerwone Diabły mogły szybko zamknąć mecz. W 54. minucie Bruno Fernandes zagrał prostopadłą piłkę na prawe skrzydło do Alejandro Garnacho. Argentyńczyk wpadł w pole karne Evertonu, postanowił zakończyć akcję strzałem z ostrego kąta z bliskiej odległości, ale uderzył nad poprzeczką.

Gra Manchesteru United w drugiej połowie wyglądała lepiej i to gracze Erika ten Haga stwarzali sobie lepsze okazje. W 63. minucie mocny strzał po długim rogu oddał Bruno Fernandes. Dobrze dysponowany w sobotnie popołudnie był Pickford, który obronił to uderzenie.

Everton bliski zdobycia gola kontaktowego był w 76. minucie. Piłkę na lewej stronie pola karnego dostał Lewis Dobbin, zgrał ją wzdłuż linii bramkowej, a akcję na dalszym słupku powinien zamknąć wprowadzony chwilę wcześniej Dominic Calvert-Lewin. Anglik na szczęście dla Czerwonych Diabłów nie zdołał jednak trącić piłki.

W końcówce spotkania nie było szaleńczego zrywu graczy Evertonu i poszukiwania kontaktowej bramki. Manchester United kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i zgarnął komplet punktów.