Data: 09.04.2022 r.
Stadion: Goodison Park

Everton: Pickford – Coleman, Godfrey, Keane, Mykołenko – Delph (Doucoure 84'), Allan, Iwobi – Gordon, Calvert-Lewin (Gray 71'), Richarlison

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles – Matić (Mata 64'), Fred (Pogba 36') – Rashford (Elanga 64'), Fernandes, Sancho – Ronaldo

Manchester United przegrał z Evertonem 0:1 w wyjazdowym spotkaniu 32. kolejki Premier League. Czerwone Diabły na Goodison Park nie pokazały, że zależy im na finiszu sezonu w TOP 4. Z taką grą klub z Old Trafford może mieć problem, aby w ogóle załapać się do europejskich pucharów.

Ralf Rangnick przed meczem z Evertonem zapewniał, że jego piłkarze zdają sobie sprawę z wagi sobotniego pojedynku. Pierwsze minuty starcia z The Toffees nie potwierdziły tych słów. Z większą energią mecz zaczęli gospodarze.

W grze Manchesteru United drgnęło coś dopiero po dziesięciu minutach. Dwukrotnie bramce Jordana Pickforda zagroził Marcus Rashford. Anglik najpierw oddał mocny strzał zza pola karnego, który świetnie obronił bramkarz Evertonu. W 12. minucie golkiper liverpoolczyków znów był górą. Tym razem Rashford uderzał futbolówkę głową, a Pickford zanotował świetną interwencję.

W kolejnych minutach przewaga Manchesteru United była bezdyskusyjna. W 27. minucie to jednak Everton otworzył wynik spotkania. Akcja gospodarzy zaczęła się od straty Nemanji Maticia. Piłka trafiła na skrzydło do Richarlisona. Brazylijczyk odegrał ją w szesnastce do Alexa Iwobiego, a chwilę później futbolówkę przed polem karnym dostał Anthony Gordon. 21-letni napastnik Evertonu oddał strzał, piłka odbiła się po drodze jeszcze od Harry’ego Maguire’a i zaskoczyła Davida de Geę.

Reakcja na straconego gola nie była taka, jakiej oczekiwaliby kibice Manchesteru United. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Michael Keane. Wychowanek Czerwonych Diabłów doszedł w polu karnym do dośrodkowania z rzutu wolnego, uderzył głową obok bramki.

Kilka minut później mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Richarlison. Piłka po rykoszecie od Maguire’a znów zmierzała do bramki Davida de Gei. Tym razem Hiszpan zachował czujność i zanotował fantastyczną paradę.

Manchester United do końca pierwszej połowy nie potrafił znaleźć sposobu na Everton i na przerwę zszedł z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron Czerwone Diabły chciały szybko wrócić do gry. W 50. minucie kapitalną piłkę w pole karne zagrał Bruno Fernandes. Do podania doszedł Marcus Rashford, ale chciał uderzyć futbolówkę natychmiast i w efekcie skiksował. Jordan Pickford nie musiał interweniować.

Kilka minut później defensywie Manchesteru United znów dał się we znaki Gordon. Tym razem młody napastnik dostał piłkę na ósmym metrze, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Victora Lindelofa.

Gra Manchesteru United się nie kleiła, więc w 64. minucie Ralf Rangnick zdecydował się na podwójną zmianę. Na pacu gry pojawili się Anthony Elanga i Juan Mata. Wejście Hiszpana było dość zaskakujące, bo to pierwsze ligowe spotkanie w tym sezonie, w którym wziął udział doświadczony rozgrywający.

Zmiany w boiskowej postawie Manchesteru United jednak nie było. Piłkarze mieli problem, aby zawiązać składną akcję pod bramką Evertonu. Dopiero w 80. minucie groźny strzał zza pola karnego na bramkę The Toffees oddał Paul Pogba. Jordan Pickford zanotował skuteczną interwencję.

W końcówce nie obserwowaliśmy dużego zrywu Czerwonych Diabłów. Szansę w doliczonym czasie gry miał Cristiano Ronaldo. Trafił jednak prosto w rękę Jordana Pickforda i nie odmienił wyniku spotkania.