Data: 30.04.2012 r.
Stadion: Etihad Stadium

Manchester City: Hart – Kompany, Zabaleta, Lescott, Clichy – Barry, Nasri (Milner 90'), Silva (Richards 82'), Yaya Toure – Aguero, Tevez

Manchester United: De Gea – Evra, Jones, Ferdinand, Smalling – Giggs, Park (Welbeck 58'), Carrick, Nani (Young 83'), Scholes (Valencia 78') - Rooney

Manchester United po słabej grze przegrał z Manchesterem City 1:0. Jedyną bramkę zdobył Vincent Kompany w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Etihad Stadium objęli prowadzenie w tabeli, dzięki lepszej różnicy bramek. Do końca rozgrywek zostały dwie kolejki.

Lepiej spotkanie rozpoczęły Czerwone Diabły, które często gościły na połowie gospodarzy. W 10. minucie próbował Nani, ale swoim strzałem tylko postraszył gołębie. W 16. minucie meczu, świetną akcję przeprowadził Nasri, który mijając dwóch piłkarzy United podał do Teveza, a Argentyńczyk zagrał mocno wzdłuż bramki.Na szczęście był tam Jones, który uprzedził Sergio Aguero.

10 minut później dobrą szansę miał wspomniany Aguero, któremu w polu karnym piłkę głową zgrał Joleon Lescott. Argentyńczyk uderzył z pierwszej piłki, ale podobnie jak Nani, bardzo niecelnie. W 36.minucie znow groźnie było za sprawą zięcia Diego Maradony, ale strzał Aguero przyblokowany został przez Rio Ferdinanda. Chwilę później w polu karnym przeszkodzili sobie Zabaleta i Tevez i wciąż było 0:0. W 42. minucie sprytnie rozegrany rzut rożny przez Naniego i Parka i ten ostatni uderzył w polu karnym z pierwszej piłki. Niestety bardzo niecelnie. Gdy wydawało się, że na przerwę obie drużyny zejdą przy bezbramkowym remisie, to w doliczonym czasie gry Vincent Kompany uprzedził Chrisa Smallinga po dośrodkowaniu Davida Silvy z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Davida De Geę.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczął Manchester United, który dążył by jak najszybciej wyrównać. Niestety ataki Czerwonych Diabłów przypominały bicie głową w mur.W 58. minucie Nasri uderzył z lewej nogi, ale obok. Kwadrans później najlepszy na boisku Yaya Toure mocno uderzył z 17 metrów ale obok bramki .Trzy minuty później aktywny tego wieczoru Aguero strzelił mocno, ale w boczną siatkę.

Chwilę potem Yaya Toure po ładnej solowej akcji uderzył z lewej nogi, ale minimalnie obok . W 84. minucie ładną akcję z boku strzałem zakończył Gael Clichy. Francuz uderzył mocno w długi róg, ale świetną interwencją popisał się De Gea, który sparował piłkę do boku. W 90. minucie powinno być 2:0. Ładną akcję z boku przeprowadził Yaya Toure, wyłożył piłkę Nasriemu, który nawinął jednego obrońcę i próbował położyć drugiego, ale Jones zdołał wybić piłkę spod nóg Francuza. Manchester United próbował jeszcze mocniej nacisnąć w końcówce, ale bezskutecznie. Ostatecznie Manchester City pokonał ekipę United 1:0 i dzięki lepszej różnicy bramek wyprzedził ekipę sir Alexa Fergusona w tabeli. Do końca sezonu zostały dwie kolejki.