59' Robin van Persie
76' Michael Carrick
Ryan Bertrand 35'
Dusan Tadić 70'
Graziano Pellè 75'
Godzina: 17:00
Data: 11.01.2015 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Smalling, Shaw (Blackett 64') - Blind, Carrick - Rooney, Mata, Di Maria (Fellaini 72') - Van Persie (Herrera 61')

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand, Wanyama - Schneiderlin, S. Davis (Reed 80'), Ward-Prowse, Elia (Tadić 63') - Pellè

Manchester United w meczu 21. kolejki Premier League przeciwko Southampton odnotował porażkę 0:1. Jedynego gola w 70. minucie meczu strzelił Dusan Tadić. Czerwone Diabły serię ligowych meczów bez porażki zakończyły więc na dziesięciu spotkaniach. Przegrana na Old Trafford oznacza też, że ekipa Louisa van Gaala spada w tabeli na czwartą lokatę.

Gospodarze po raz pierwszy swoją obecność pod polem karnym Southampton zaznaczyli w 7. minucie meczu. Prawą flanką zaatakował Angel Di Maria, zbiegł w stronę narożnika pola karnego i oddał strzał lewą nogą. Piłka przeleciała wzdłuż bramki. Nikt jednak nie zamykał akcji, tak więc nie można było liczyć na dobitkę.

Southampton swoją okazję zmarnował w 28. minucie. Po wywalczeniu rzutu rożnego, goście posłali miękkie dośrodkowanie w pole karne. Najwyżej do piłki wyskoczył Fonte, oddał strzał głową, ale nie zdołał skierować piłki w światło bramki Davida De Gei.

Manchester United obudził się nieco pod koniec pierwszej części meczu. W 33. minucie Valencia popisał się wspaniałym rajdem prawą flanką. Przebiegł 3/4 boiska, minął 3 rywali, ale przy próbie dośrodkowania został zablokowany.

W 37. minucie Van Persie świetnie przerzucił piłkę nad głowami defensorów do wybiegającego Di Marii. Angel niestety źle przyjął piłkę, która odskoczyła mu do boku. Argentyńczyk zdołał jeszcze dośrodkować do wbiegającego Maty, ale piłkę przejął bramkarz Southampton.

41. minuta to szansa dla Robina van Persiego. Holender otrzymał podanie od Rooneya do boku pola karnego. Robin zdążył przyjąć piłkę i uderzyć ją lewą nogą. Strzał niestety został zablokowany. Ostatnią sytuacją godną odnotowania w tej połowie było uderzenie Angela Di Marii z zza pola karnego. Niestety nie było ono na tyle groźne, aby sprawić kłopoty Forsterowi.

Po przerwie obie drużyny zdecydowanie nabrały wiatru w żagle. W 47. minucie Luke Shaw świetnie wybił piłkę spod nóg Pellego, który próbował uderzać z woleja ze środka pola karnego po wrzutce z rzutu rożnego.

Chwilę później Valencia zagrał piłkę przez 50 metrów do Di Marii. Angel będąc w dobrej sytuacji, zdecydował się podać do Robina, ale nie zrobił tego w dobrym tempie. Akcja zakończyła się stratą piłki.

W 57. minucie Di Maria wybiegał na pozycję sam na sam z bramkarzem, po zagraniu górnej piłki z głębi pola. Niestety akcję skutecznie utrudnił i ostatecznie rozbił rumuński obrońca Southampton - Florin Gardos.

Święci wyszli na prowadzenie w 70. minucie meczu. Z wewnątrz pola karnego uderzał Pelle, trafił jednak w słupek. Piłkę szybko zgarnął Dusan Tadić i prostym strzałem po ziemi skierował ją do pustej siatki.

Po bramce Southampton Manchester United wreszcie zaczął biegać, atakować i oblegać bramkę rywala. Trzy świetne okazje zmarnował Juan Mata, który niesamowicie ożywił się po stracie bramki. Najpierw Mata uderza z ostrego kąta, po wybiciu piłki przez Forstera. Futbolówka przeszła tuż obok słupka. Chwilę później Blind dograł świetną piłkę za plecy obrońców. Mata z 5. metrów przestrzelił bramkę rywali. W 83. minucie Hiszpan próbował pokonać Forstera mocnym wolejem po rzucie rożnym. Niestety i tym razem spudłował.

Mimo 5 minut doliczonego czasu, graczom Van Gaala nie udało się zmienić wyniku tego spotkania.