Godzina: 13:30
Data: 14.08.2021 r.

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – Fred, McTominay (Matić 69') – James (Sancho 74'), Fernandes, Pogba (Martial 74') – Greenwood

Leeds United: Meslier – Cooper, Koch, Struijk – Raphinha, Klich, Dallasa, Ayling – Harrison (Costa 69'), Rodrigo (Firpo 46') – Bamford (Roberts 76')

Manchester United w wielkim stylu rozpoczął sezon 2021/2022 w Premier League. Czerwone Diabły rozbiły Leeds United 5:1 (1:0). Bohaterami spotkani na Old Trafford byli Bruno Fernandes i Paul Pogba. Pierwszy ustrzelił hat-tricka, a drugi zanotował aż cztery asysty!

Od pierwszych minut spotkania na Old Trafford czuć było wyjątkową atmosferę nowego sezonu. Kibice jeszcze przed startem meczu otrzymali fantastyczną wiadomość. Raphael Varane został zaprezentowany na murawie Teatru Marzeń jako zawodnik Manchesteru United.

Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera od początku wzięli się do roboty. Bardzo aktywny na pozycji środkowego napastnika był Mason Greenwood. Anglik był bliski wpisania się na listę strzelców w 11. minucie – sprytnie naciskał na Pascala Struijka, ten zagrał do swojego bramkarza, ale zrobił to tak nieudolnie, że piłka odbiła się od Greenwooda. Niewiele brakowało, aby futbolówka wpadła za kołnierz Illana Mesliera.

Chwilę później przed znakomitą szansą stanął Paul Pogba. Greenwood efektownym zwodem minął piłkarza Leeds na środku boiska i wyłożył piłkę na czystą pozycję do Pogby. Francuz na jedenastym metrze przełożył sobie ją na lewą nogę, uderzył obok bramki.

Leeds United odgryzło się dopiero w 16. minucie. Efektowny strzał zza pola karnego oddał Mateusz Klich i David de Gea musiał się trochę natrudzić, aby odbić piłkę zmierzającą w kierunku dalszego słupka. Kilka minut później na bramkę Hiszpana groźnie strzelał Rodrigo Moreno.

Manchester United dopiął swego w 30. minucie. Piłkę w okolicach środka boiska przejął Scott McTominay i zagrał ją błyskawicznie do Paula Pogby. Francuz prostopadłym zagraniem uruchomił Bruno Fernandesa. Portugalczyk przyjął kierunkowo futbolówkę i oddał strzał z około trzynastu metrów. Choć Meslier trącił piłkę, to ta po chwili wpadła do siatki!

Czerwone Diabły chciały iść za ciosem. W kolejnych minutach swoje szanse mieli Luke Shaw i Daniel James. Walijczyk w sobotnie popołudnie był bardzo aktywny, choć brakowało mu precyzji w oddawanych uderzeniach. Do przerwy Manchester United nie ściągał nogi z gazu. Prowadzenia nie udało się jednak podwyższyć.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla Manchesteru United. Leeds United w 48. minucie doprowadziło do wyrównania, choć nic tego nie zapowiadało. Na zaskakujący strzał z około 25 metrów zdecydował się Luke Ayling. Futbolówka po chwili ugrzęzła w długim rogu bramki Davida de Gei.

Odpowiedź Czerwonych Diabłów na straconego gola była piorunująca! W 52. minucie gospodarze znów objęli prowadzenie. Paul Pogba zagrał kapitalną, prostopadłą piłkę, na lewe skrzydło do Masona Greenwooda. Anglik ściął akcję do środka, uderzył w długi róg i nie dał szans Meslierowi.

W 54. minucie było już 3:1 dla Manchesteru United! Bruno Fernandes na krótkim słupku posadził na ziemi Mesliera i oddał strzał z lewej nogi. Futbolówkę już zza linii bramkowej wybijał Ayling i system goal-line po chwili zasygnalizował gola Portugalczyka. Trzecią asystę w sobotnie popołudnie zanotował Paul Pogba!

Piłkarze Manchesteru United, podobnie jak kibice na Old Trafford, byli spragnieni kolejnych goli. W 60. minucie swojego pierwszego hat-tricka w barwach Czerwonych Diabłów skompletował Bruno Fernandes! Portugalczyk dostał kapitalne podanie z własnej połowy od Victora Lindelofa. Nie namyślając się długo uderzył z woleja z około dziesięciu metrów i mocnym strzałem nie dał szans Meslierowi! Było 4:1!

W 68. minucie kibice na Old Trafford znów poderwali się z krzesełek! Tym razem na listę strzelców wpisał się Fred. Akcję dobrym podaniem na lewe skrzydło zainicjował Greenwood. Tam Paul Pogba przyjął piłkę i świetnie zauważył wbiegającego w szesnastkę Freda. Brazylijczyk z trzynastu metrów uderzył płasko po ziemi i podwyższył na 5:1! Pogba zanotował natomiast swoją czwartą asystę w sobotnim spotkaniu!

Losy spotkania były rozstrzygnięte, więc Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę w 74. minucie. Debiut w ekipie Manchesteru United zanotował Jadon Sancho, który zastąpił Daniela Jamesa. Anthony Martial pojawił się natomiast w miejsce znakomicie grającego Paula Pogby.

W końcówce spotkania Manchester United nie forsował już tempa. Bliscy zdobycia drugiego gola byli piłkarze Leeds United. Znakomitej okazji w polu karnym Davida de Gei nie wykorzystał natomiast Raphinha.

Manchester United w drugiej kolejce Premier League zmierzy się na wyjeździe z Southampton (22 sierpnia o 15:00).