Data: 23.12.2023 r.
Stadion: London Stadium

West Ham: Areola – Coufal, Zouma, Mavropanos, Emerson – Soucek, Alvarez – Kudus (Johnson 90'), Ward-Prowse, Paqueta – Bowen (Fornals 87')

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka, Kambwala (Reguilon 84'), Evans, Shaw – Mainoo, McTominay – Antony (Pellistri 73'), Fernandes, Garnacho (Eriksen 84') – Hojlund (Rashford 57')

Manchester United przegrał z West Hamem United 0:2 (0:0) w 18. kolejce Premier League. Czerwone Diabły w sobotnie popołudnie były rażąco nieskuteczne, a bramki Jarroda Bowena i Mohammeda Kudusa sprawiły, że punkty zostały w Londynie.

Erik ten Hag dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu z Liverpoolem (0:0). Holenderski menadżer na środku defensywy postawił na 19-letniego Willy’ego Kambwalę. Francuz zajął miejsce Raphaela Varane’a, który zmagał się z przeziębieniem. Do składu wrócili Bruno Fernandes i Aaron Wan-Bissaka.

Manchester United nie zaczął dobrze spotkania z West Hamem i początkowo oddał gospodarzom pole gry. Szybko niezłą sytuację strzelecką miał Emerson, który wpadł w pole karne Czerwonych Diabłów i uderzył mocno na bramkę Andre Onany. Kameruńczyk zanotował dobrą interwencję.

W kolejnych minutach mecz na London Stadium miał bardzo „świąteczne” tempo. West Ham oddał piłkę Manchesterowi United, ale zawodnicy Erika ten Haga nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy londyńczyków.

W 35. minucie Manchester United powinien otworzyć wynik spotkania za sprawą Alejandro Garnacho. Argentyńczyk dostał znakomite podanie od Antony’ego i wpadł w pole karne West Hamu. Skrzydłowy United źle przyjął piłkę i choć stanął oko w oko z Alphonse’em Areolą, to uderzył prosto w bramkarza Młotów.

Kilka minut później Garnacho miał kolejną sytuację. Tym razem Argentyńczyk nie zdecydował się na zakończenie akcji strzałem, a jego dośrodkowanie zdołał zablokować defensor West Hamu United. Przed przerwą celny strzał na bramkę zapisał na swoim koncie Kobbie Mainoo. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron jako pierwsi znakomitą okazję wypracowali sobie gracze West Hamu. W 56. minucie gospodarze mieli rzut rożny. Dobre dośrodkowanie w szesnastkę posłał James Ward-Prowse. Walkę o górną piłkę z Antonym wygrał Jarrod Bowen i oddał mocny strzał głową. Tylko kapitalna interwencja Andre Onany uchroniła Manchester United przed stratą bramki.

Erik ten Hag nie był zadowolony z tego, co prezentowali jego piłkarze i dokonał pierwszej roszady. W miejsce Rasmusa Hojlunda na boisku pojawił się Marcus Rashford. Duńczyk dopisał na swoim koncie kolejny mecz w Premier League bez strzelonego gola.

Manchester United był bezzębny w ataku, a z czasem tempo zaczęli podkręcać gracze West Hamu. W 72. minucie Młoty objęły prowadzenie. Sprytną piłkę nad linią obrońców zagrał w pole karne Lucas Paqueta. Futbolówkę w szesnastce opanował Jarrod Bowen i oddał strzał z ostrego kąta. Andre Onana zdołał obronić uderzenie, ale futbolówka znów trafiła pod nogi Bowena i temu nie pozostało nic innego, jak skierować ją do pustej bramki.

Piłkarze Davida Moyesa poszli za ciosem i w 78. minucie podwyższyli prowadzenie. Błąd w strefie środkowej popełnił Kobbie Mainoo, któremu piłka uciekła spod podeszwy. Futbolówkę przejął Mohammed Kudus, dostał zwrotne podanie od Lucasa Paquety, a następnie strzałem w długi róg podwyższył na 2:0 dla West Hamu.

Po stracie drugiego gola nie było żadnej reakcji w szeregach Manchesteru United. Zawodnicy Erika ten Haga nie powalczyli nawet o gola honorowego. Za trzy dni kolejne spotkanie – mecz z Aston Villą na Old Trafford.