81' Ashley Young James Milner 23'
Xherdan Shaqiri 82'
Georginio Wijnaldum 89'
Godzina: 15:05
Data: 24.02.2019 r.

Manchester United: De Gea – Young, Lindelof, Smalling, Shaw – Herrera (Pereira 21'), McTominay – Pogba, Mata (Lingard 25' (Sanchez 43')), Lukaku – Rashford

Liverpool FC: Alisson – Milner, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Wijnaldum, Henderson (Shaqiri 71') – Mane, Salah (Origi 79'), Firmino (Sturridge 31')

Manchester United zremisował 0:0 z Liverpoolem w szlagierze 27. kolejki Premier League. Bitwa o Anglię na Old Trafford została naznaczona kontuzjami, bo aż czterech zawodników przedwcześnie zakończyło udział w tym spotkaniu.

Ole Gunnar Solskjaer dokonał dwóch zmian w porównaniu do spotkania z Chelsea. Miejsce Sergio Romero zajął David de Gea, a Scott McTominay musiał zastąpić kontuzjowanego Nemanję Maticia.

Manchester United mecz na Old Trafford zaczął nerwowo. Już w pierwszej akcji Ashley Young zagrał piłkę do Davida de Gei, a ten naciskany przez zawodnika Liverpoolu dotknął piłki ręką. Sędzia Michael Oliver podyktował rzut wolny pośredni. Na szczęście po chwili gospodarze zablokowali strzał Jamesa Milnera.

Kolejne minuty szlagieru w Teatrze Marzeń naznaczyły kontuzje. Ole Gunnar Solskjaer w pierwszej części został zmuszony wykorzystać wszystkie możliwe zmiany. Najpierw boisko opuścił Ander Herrera, następnie Juan Mata, a później Jesse Lingard. Anglik, wracający do gry po kontuzji, wytrwał na boisku kilkanaście minut.

Lingard nabawił się urazu w najlepszej akcji Manchesteru United przed przerwą. Czerwone Diabły wyprowadziły szybką kontrę, Paul Pogba sprytnie zagrał piłkę do Romelu Lukaku przed pole karne, a ten prostopadłym podaniem uruchomił Lingarda. Jesse chciał minąć Alissona i niewiele brakowało, aby mu się to udało. Brazylijczyk wygrał jednak ten pojedynek.

Wymuszonej zmiany przed przerwą musiał dokonać także Juergen Klopp. Skręcenia stawu skokowego doznał Firmino. Zmienił go Daniel Sturridge. Anglik chwilę po wejściu oddał strzał z dużej odległości, nie sprawił on żadnych problemów De Gei.

Liverpool od początku drugiej połowy starał się narzucić Czerwonym Diabłom swój styl gry. Po początkowych trudnościach Manchester United opanował nerwy i zaczął coraz częściej gościć pod polem karnym The Reds. Gospodarze upatrywali swoich szans w dograniach piłki w pole karne po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie w takich sytuacjach na spalonych złapani zostali Paul Pogba i Alexis Sanchez.

Manchester United dobrego okresu gry nie był jednak w stanie udokumentować celnymi strzałami. Swoją szansę w 57. minucie miał Marcus Rashford, ale posłał piłkę z lewej nogi obok słupka. The Reds również nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych.

Liverpoolczycy dwukrotnie zagrozili bramce De Gei w 71. minucie po stałych fragmentach gry. Hiszpan nie musiał jednak interweniować, bo po dograniach z rzutu rożnego niecelne strzały oddali Georginio Wijnaldum i Joel Matip.

W 75. minucie piłka w końcu wpadła do bramki Liverpoolu, ale radość piłkarzy i kibiców United była krótka. Young dorzucił futbolówkę na prawą stronę pola karnego do Smallinga, ten wstrzelił ją na szósty metr, piłka odbiła się od Matipa i wpadła do siatki. Sędzia liniowy zauważył, że Smalling w momencie zagrania był jednak na pozycji spalonej.

W końcówce dobrą sytuację miał jeszcze Chris Smalling. Anglik nie zdążył jednak do podania Romelu Lukaku.