Data: 08.02.2022 r.
Stadion: Turf Moor

Burnley: Pope – Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters – McNeil, Brownhill, Westwood, Cornet (Lennon 68') – Rodriguez (Barnes 88'), Weghorst

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Maguire, Shaw – Pogba, McTominay (Lingard 80'), Fernandes – Sancho, Cavani (Ronaldo 68'), Rashford (Elanga 85')

Manchester United po raz kolejny rozczarował swoich kibiców. Czerwone Diabły zaledwie zremisowały z Burnley (1:1) w meczu 24. kolejki Premier League. Bramki na Turf Moor strzelili Paul Pogba i Jay Rodriguez.

Ralf Rangnick dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do pucharowego spotkania z Middlesbrough. David de Gea zajął miejsce Deana Hendersona, a Edinson Cavani dość niespodziewanie zastąpił Cristiano Ronaldo.

Manchester United szybko starał się przejąć inicjatywę we wtorkowym meczu. Już w 8. minucie niezłą okazję pod bramką Burnley miał Marcus Rashford. Anglik oddał strzał z prawej strony, tuż przy słupku, ale dobrą interwencją popisał się Nick Pope.

W 12. minucie piłkarze Manchesteru United cieszyli się z objęcia prowadzenia. Radość Czerwonych Diabłów była jednak przedwczesna. Raphael Varane posłał głową piłkę do bramki po precyzyjnym dośrodkowaniu Bruno Fernandesa z rzutu wolnego. Sędzia Mike Dean po konsultacji z VAR-em zdecydował się anulować trafienie Francuza. Arbiter uznał, że Harry Maguire znalazł się na pozycji spalonej, blokował jednego z piłkarzy Burnley i przez to brał czynny udział w akcji.

Sześć minut później nie było już żadnych wątpliwości. Manchester United przeprowadził kolejny szybki atak. Marcus Rashford dobrym podaniem wypatrzył Luke’a Shawa, ten spod linii końcowej zagrał na dziesiąty metr do Paula Pogby, który strzałem pod poprzeczkę zdobył pierwszego gola dla Czerwonych Diabłów!

W 21. minucie mieliśmy kolejną kontrowersję na Turf Moor. Piłkę do własnej bramki, po zagraniu Marcusa Rashforda, wpakował Ben Mee. Sędzia Mike Dean gola nie uznał, bo arbiter liniowy dopatrzył się przewinienia Paula Pogby na Joshu Brownhillu. Ta decyzja arbitra również wzbudziła kontrowersje.

Manchester United nie był zadowolony z jednobramkowego prowadzenia i szukał kolejnych bramek. W 33. minucie akcję na dalszym słupku zamykał Edinson Cavani. Urugwajczyk oddał strzał z trzech metrów, ale zbyt długo czekał aż piłka spadnie mu na głowę i dał czas Nickowi Pope’owi na skuteczną interwencję.

Przed przerwą bramkarza Burnley próbowali zaskoczyć jeszcze Bruno Fernandes i Marcus Rashford. Strzał Portugalczyka był za lekki, a uderzenie Anglika w niezłym stylu obronił Pope. Ralf Rangnick mógł być zadowolony z postawy swoich zawodników do przerwy.

Burnley na drugą połowę wyszło jak naładowane i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 47. minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję we wtorkowym meczu i od razu zakończyli ją bramką. Wout Weghorst zagrał dobre podanie do Jaya Rodrigueza, ten wpadł w pole karne Manchesteru United, nie został zatrzymany przez Harry’ego Maguire’a i z bliskiej odległości pokonał Davida de Geę.

Zdobyty gol natchnął Burnley. W 52. minucie gospodarze mieli kolejną wyborną okazję. Potężne uderzenie zza pola karnego oddał Weghorst. Tylko fenomenalna interwencja Davida de Gei zapobiegła utracie drugiej bramki przez Manchester United. Chwilę później Hiszpana strzałem zza szesnastki postraszył Erik Pieters, uderzył jednak niecelnie.

Gra Manchesteru United wyraźnie siadła i w 68. minucie Ralf Rangnick zdecydował się na pierwszą zmianę. Cristiano Ronaldo wszedł na boisko w miejsce mało widocznego Edinsona Cavaniego.

Manchester United niezłą bramkową akcję w drugiej połowie przeprowadził dopiero w 78. minucie. Marcus Rashford popisał się efektownym dryblingiem w polu karnym gospodarzy, zszedł pod linię końcową i zagrał do Raphaela Varane’a. Ten uderzył instynktownie piętką, został zablokowany przez Bena Mee. Po chwili Czerwone Diabły miały korner – niecelny strzał głową zanotował Cristiano Ronaldo.

W końcówce spotkania nie obserwowaliśmy zdecydowanych ataków Manchesteru United na bramkę Nicka Pope’a. Przyzwoite okazje mieli Bruno Fernandes i Harry Maguire. Anglik nie trafił w bramkę, a Portugalczyk został zablokowany. Końcowy efekt był taki, że Burnley osiągnęło swój cel i wywalczyło cenny remis w starciu z Czerwonymi Diabłami.