7' Allan Saint-Maximin
66' Emil Krafth
70' Joelinton
90' Javier Manquillo
Cristiano Ronaldo 57'
Bruno Fernandes 66'
Harry Maguire 68'
Edinson Cavani 71'
Data: 27.12.2021 r.
Stadion: St James' Park

Newcastle United: Dubravka – Manquillo, Schar, Lascelles, Krafth – Fraser (Almiron 74'), Shelvey, Sean Longstaff, Joelinton, Saint-Maximin (Gayle 83') – Wilson (Murphy 45')

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Maguire, Telles – McTominay (Matić 78'), Fred (Sancho 46') – Fernandes, Rashford – Greenwood (Cavani 46'), Ronaldo

Manchester United tylko zremisował z Newcastle United 1:1 (0:1) w 19. kolejce Premier League. Czerwone Diabły nie zaprezentowały porywającej gry na St James’ Park. Wynik spotkania szybko otworzył Allan Saint-Maximin, a po zmianie stron do bramki Srok trafił Edinson Cavani.

Kibice Manchesteru United czekali 16 dni na ligowe spotkanie z udziałem Czerwonych Diabłów. Fani, którzy postanowili obejrzeć spotkanie, musieli przełknąć gorzką pigułkę. Gra piłkarzy Ralfa Rangnicka nie kleiła się na St James’ Park od pierwszej minuty.

Manchester United gola w starciu ze Srokami stracił już w 7. minucie. Stratę na własnej połowie zanotował wracający po kontuzji Raphael Varane. Francuza z futbolówki ograbił Sean Longstaff. Anglik podał na lewą stronę do Allana Saint-Maximina. Ten z dużą swobodą minął Diogo Dalota i Harry’ego Maguire’a, a następnie uderzył nie do obrony w długi róg z 15 metrów.

Newcastle United po objęciu prowadzenia nabrało jeszcze większej ochoty do gry. Szybko bramce Davida de Gei zagroził Joelinton. Uderzenie Brazylijczyka zza szesnastki minęło słupek o dobry metr.

Mijały minuty, a Manchester United sprawiał wrażenie mocno zagubionego. W drużynie Ralfa Rangnicka nie funkcjonował osławiony już pressing, a zawodnikom brakowało dokładności. W 23. minucie interweniować musiał De Gea. Hiszpan obronił potężne uderzenie w środek bramki w wykonaniu Jonjo Shelveya.

W 38. minucie kibice na St James’ Park poderwali się z krzesełek. Piłkę do bramki De Gei, z bliskiej odległości, wpakował Callum Willson. Anglik w momencie podania od Saint-Maximina był jednak na spalonym i sędzia bramki słusznie nie uznał.

Manchester United przed przerwą zagroził bramce Martina Dubravki po ciekawym rozegraniu stałego fragmentu gry. Bruno Fernandes sprytnie zagrał nad murem do Masona Greenwooda, lecz Anglika ubiegł golkiper Newcastle United. Chwilę później strzał na bramkę Słowaka oddał Bruno Frenandes, lecz dokonał tego z pozycji spalonej. Efekt był taki, że Sroki zeszły na przerwę z prowadzeniem 1:0.

Ralf Rangnick od początku drugiej połowy zdecydował się na dwie zmiany w zespole Manchesteru United. Na placu gry pojawili się Edinson Cavani i Jadon Sancho. To jednak Newcastle United stworzyło sobie groźną okazję w 47. minucie. Strzał z kilku metrów oddał Saint-Maximin, a instynktowną interwencją popisał się David de Gea. Całe szczęście, że Francuz nie przyłożył dobrze nogi do piłki, bo byłoby 2:0.

Manchester United zagroził poważnie bramce Dubravki w 49. minucie – potężny strzał zza pola karnego oddał Marcus Rashford. Efektowną paradą popisał się bramkarz Newcastle United. Kilka minut później składną akcję na prawej stronie przeprowadził Jadon Sancho. Anglik wyłożył piłkę na jedenasty metr do Cavaniego – Urugwajczyk źle trafił w futbolówkę i posłał ją dwa metry obok bramki.

W 63. minucie zapachniało kolejną bramką dla Newcastle United. Gospodarze ruszyli z szybką kontrą, Joelinton wypatrzył sprytnym zagraniem Ryana Frasera. Szkot wjechał w pole karne, oddał mocny strzał w krótki róg z ostrego kąta, a dobrą interwencją popisał się David de Gea.

Manchester United nie grał dobrze, ale w 71. minucie doprowadził do remisu. Bruno Fernandes sprytnym przerzutem uruchomił Diogo Dalota na prawym skrzydle. Portugalczyk zagrał dokładne podanie na jedenasty metr do Edinsona Cavaniego. Pierwszy strzał Urugwajczyka został zablokowany, ale po szybkiej dobitce piłka ugrzęzła w siatce Dubravki! Czerwone Diabły zaczęły grę o pełną pulę. Zryw był tylko chwilowy.

W 88. minucie kibice Newcastle United przecierali oczy ze zdumienia. Najpierw kąśliwe uderzenie na bramkę Manchesteru United oddał Jacob Murphy, trafił piłką w słupek. Futbolówka spadła pod nogi Miguela Almiróna, który przymierzył technicznie z szesnastu metrów. Fantastyczna paradą popisał się David de Gea! Hiszpan uratował Czerwone Diabły przed stratą bramki.

Do końca meczu żadna ze stron nie zdołała już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.