Data: 16.10.2021 r.
Stadion: King Power Stadium

Leicester City: Schmeichel – Amartey, Evans (Vestergaard 87'), Soyuncu – Pereira, Tielemans, Soumare, Castagne – Maddison (Perez 73') – Iheanacho (Daka 77'), Vardy

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Pogba, Matić (McTominay 80') – Greenwood (Lingard 80'), Fernandes, Sancho (Rashford 65') – Ronaldo

Manchester United po słabym meczu przegrał z Leicester City 2:4 (1:1) w 8. kolejce Premier League. Licznik spotkań bez porażki na wyjazdach w angielskiej ekstraklasie zatrzymał się więc na 29 meczach.

Manchester United nie wszedł dobrze w spotkanie na King Power Stadium. To piłkarze Leicester City przejawiali większą inicjatywę w grze. W 10. minucie Davida de Geę mocnym strzałem postraszył James Maddison, Hiszpan spisał się bez zarzutów.

Czerwone Diabły odpowiedziały w 13. minucie. Po indywidualnej akcji strzał zza pola karnego oddał Mason Greenwood. Kasper Schmeichel nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki.

Greenwood dużo lepiej przymierzył w 19. minucie. Anglik dostał podanie na skrzydle od Bruno Fernandesa. Zszedł w swoim stylu do środka i huknął potężnie z lewej nogi zza pola karnego. Futbolówka poleciała w długi róg bramki Schmeichela, odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce. Duński golkiper był bez szans!

Manchester United po objęciu prowadzenia miał okres niezłej gry. W 28. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zawiązał ładną akcję z Jadonem Sancho, oddał instynktowny strzał, ale nie zaskoczył Schmeichela.

W 31. minucie na King Power Stadium zrobiło się 1:1. Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki popełnił Harry Maguire. Kapitan Czerwonych Diabłów stracił futbolówkę na rzecz Kelechiego Iheanacho. Nigeryjczyk podał przed pole karne do Youriego Tielemansa, który wrzucił piłkę za kołnierz Davida de Gei. Kibicom nie pozostało nic innego, jak nagrodzić Belga owacją na stojąco.

Do końca pierwszej połowy lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Leicester City. Bramce Davida de Gei przed przerwą zagroził Iheanacho. Strzał napastnika Lisów zza szesnastki był mocny, ale o metr niecelny.

Druga połowa zaczęła się od wymiany ciosów. Najpierw na bramkę Davida de Gei uderzał Iheanacho. Chwilę później potężnie zza szesnastki uderzył Greenwood. Ani Nigeryjczyk, ani Anglik nie zagrozili jednak poważnie bramkarzom rywala. W 55. minucie efektowne uderzenie z półwoleja zanotował Nemanja Matić. Piłka po strzale Serba zza pola karnego nieznacznie minęła bramkę Schmeichela.

Gra Czerwonych Diabłów nie wyglądała dobrze, więc Ole Gunnar Solskjaer postanowił dać impuls z ławki. W 65. minucie na placu gry pojawił się Marcus Rashford, który zmienił Jadona Sancho. Dla Anglika był to pierwszy występ w sezonie 2021/2022, bo po EURO 2020 poddał się operacji kontuzjowanego barku.

Poprawy w grze Manchesteru United nie było. W 76. minucie to Lisy były bliżej objęcia prowadzenia. Błąd na środku boiska popełnił Nemanja Matić, a mocne uderzenie zza pola karnego oddał Tielemans. Fantastyczną interwencję zanotował De Gea, który strącił piłkę na słupek.

Dwie minuty później Leicester City dopięło swego. Gospodarze mieli rzut rożny. Strzał na bramkę De Gei oddał wprowadzony chwilę wcześniej Patson Daka. Hiszpan odbił uderzenie, ale piłka trafiła pod nogi Caglara Söyüncü. Turecki defensor z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki i dał Leicester prowadzenie.

Manchester United szybko wrócił do gry. W 82. minucie daleką piłkę do Marcusa Rashforda zagrał Victor Lindelof. Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Kasperem Schmeichelem i mocnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Radość z bramki Rashforda trwała jednak krótko. Leicester City w kolejnej akcji znów objęło prowadzenie. Błąd na prawej stronie popełnił Wan-Bissaka, który nie skasował akcji Leicester. Perez dorzucił piłkę do Jamiego Vardy’ego, który strzałem z półwoleja nie dał szans De Gei.

Po tym ciosie Manchester United już się nie podniósł. Na domiar złego Czerwone Diabły w 90. minucie straciły czwartego gola. Tielemans zagrał piłkę z rzutu wolnego spod linii końcowej, a akcję na dalszym słupku zamknął Patson Daka.

Manchester United doznał pierwszej ligowej porażki na wyjeździe od stycznia 2020 roku.