Data: 17.01.2015 r.
Stadion: Loftus Road

QPR: Green - Isla, Dunne (Caulker 46'), Onuoha - Hill, Vargas, Barton, Henry, Fer (Taarabt 70') - Zamora (Kranjcar 80'), Austin

Manchester United: De Gea - Jones, Evans (Wilson 56'), Rojo, Valencia, Carrick, Mata (Fellaini 46'), Blind, Rooney, Di Maria (Herrera 90+), Falcao

Manchester United pokonał Queens Park Rangers 2:0 (0:0) w 22. kolejce Premier League. Bramki na Loftus Road w Londynie strzelili Marouane Fellaini i James Wilson.

Do wyjściowego składu Manchesteru United na mecz w Londynie wrócili Radamel Falcao i Marcos Rojo. Do dyspozycji Louisa van Gaala nie był kontuzjowany Robin van Persie, więc Kolumbijczyk otrzymał kolejną szansę udowodnienia swojej przydatności do zespołu United.

Falcao przed niezłą szansą stanął już w 13. minucie meczu. El Tigre otrzymał dobre podanie od Juana Maty, ale z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Roberta Greena.

Siedem minut później groźną świetną okazję mieli gracze QPR. Piłkę na lewej stronie boiska stracił Jonny Evans, tę błyskawicznie dostał Charlie Austin, ale jego potężne uderzenie zza pola karnego zdołał odbić De Gea.

Napastnik QPR czujność hiszpańskiego bramkarza sprawdził też w 31. minucie, kiedy to popisał się atomowym strzałem z woleja z dystansu. De Gea także tym razem nie dał się zaskoczyć i interweniował we wspaniałym stylu.

Do końca pierwszej połowy Czerwone Diabły bezskutecznie próbowały zagrozić bramce Greena. Nawet próby z rzutu rożnego były bardzo nieudolne, bo piłkę dośrodkowywał... Phil Jones.

W przerwie meczu Louis van Gaal zdecydował się na jedną zmianę. Niewidocznego Juana Matę zastąpił Marouane Fellaini.

Belgijski pomocnik swoją obecność na boisku zaznaczył w 58. minucie, kiedy to Czerwone Diabły wyprowadziły składną akcję zakończoną bramką. Będący przed polem karnym Wayne Rooney rozciągnął przytomnie grę na prawe skrzydło do Antonio Valencii, Ekwadorczyk odegrał do niepilnowanego w polu karnym Fellainiego, który strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi QPR.

W 62. minucie było groźnie pod bramką Manchesteru United. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Eduardo Vargas. De Gea był jednak dobrze ustawiony i pewnie złapał piłkę po strzale chilijskiego napastnika.

W 75. minucie powinno być 2:0 dla Czerwonych Diabłów. Znakomitą piłkę z własnej połowy na skrzydło do Jamesa Wilsona zagrał Daley Blind. Anglik wbiegł w pole karne, podał na szósty metr do Falcao, który jednak minął się z futbolówką i zmarnował doskonałą okazję.

Piłkarze United do końca spotkania próbowali podwyższyć prowadzenie. Podobnie jak w poprzednich meczach brakowało jednak ostatniego podania i wykończenia akcji. W doliczonym czasie gry ta sztuka udała się Jamesonowi Wilsonowi. Piłka po pierwszym strzale Anglika została odbita przez Greena, ale przy dobitce bramkarz QPR był już bezradny. Gol młodego napastnika definitywnie rozstrzygnął losy meczu. Warto bowiem dodać, że chwilę wcześniej, po strzale Maurucio Isli, doskonale interweniował De Gea.