39' Nelson Semedo
41' Rayan Aït-Nouri
41' Leander Dendoncker
75' Willy Boly
90' Morgan Gibbs-White
Anthony Elanga 13'
Juan Mata 45'
Dean Henderson 56'
Godzina: 17:00
Data: 23.05.2021 r.
Stadion: Molineux Stadium

Wolverhampton: Patricio – Boly, Coady, Saiss – Semedo, Dendoncker (Gibbs-White 60'), Neves, Moutinho, Ait-Nouri (Marcal 83') – Traore (Jose 27'), Silva

Manchester United: Henderson – Williams, Bailly, Tuanzebe, Telles – Matić, Mata (Hannibal 82'), Van de Beek – Diallo (Shoretire 82'), Elanga, James (Fish 90')

Manchester United udanie zakończył ligowy sezon 2020/2021. Czerwone Diabły pokonały Wolverhampton Wanderers 2:1 (2:1) w 38. kolejce Premier League. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera dokonali imponującego wyczynu – przez cały sezon nie przegrali ani jednego ligowego meczu na wyjeździe! Licznik spotkań bez porażki w delegacjach został podbity do 26 kolejek!

Ole Gunnar Solskjaer mocno zamieszał wyjściowym składem Manchesteru United w ostatnim ligowym meczu sezonu 2020/2021. W porównaniu do starcia z Fulham (1:1) mieliśmy aż 10 zmian. Szansę od pierwszych minut dostał Anthony Elanga.

19-letni napastnik był bardzo aktywny od pierwszych minut na Molineux Stadium. Już w 6. minucie Szwed dostał długą piłkę od Alexa Tellesa, ale nie opanował jej na siódmym metrze. Szkoda, bo miałby przed sobą tylko bramkarza Wolves. Kilka minut później Elanga znów zmarnował dobrą okazję, tym razem strzelił z bliskiej odległości bardzo niecelnie.

Młody piłkarz Manchesteru United nie zraził się początkowymi niepowodzeniami i w 13. minucie dopiął swego, zdobywając pierwszego gola dla Czerwonych Diabłów w karierze. Elangę idealnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła obsłużył Daniel James. Walijczyk posłał mocne i precyzyjne podanie na siódmy metr, a tam Elanga dostawił głowę i zaskoczył golkipera Wolves.

Manchester United po objęciu prowadzenia oddał inicjatywę gospodarzom. Wilki nie stwarzały jednak dużego zagrożenia pod bramką Deana Hendersona. Wynik 1:0 utrzymywał się do 39. minuty. Wtedy gospodarze przeprowadzili bardzo składną akcję. Fabio Silva dostał prostopadłe podanie od Leandera Dendonckera, przytomnie wycofał do biegnącego za nim Nelsona Semedo, a Portugalczyk strzałem wślizgiem z bliskiej odległości pokonał Deana Hendersona.

W końcówce pierwszej połowy Czerwone Diabły znów podkręciły tempo. Efekt był taki, że ponownie udało się objąć prowadzenie. Najpierw bliski szczęścia był Brandon Williams, którego mocne uderzenie z ostrego kąta obronił Rui Patricio.

W doliczonym czasie gry Nemanja Matić zagrał piłkę wzdłuż pola karnego do Daniela Jamesa, ten przytomnie trącił ją do Donny’ego van de Beeka, a Holendra sfaulował Romain Saiss. Sędzia Mike Dean początkowo nie wskazał na jedenastkę, ale po interwencji VAR-u mieliśmy rzut karny. Do piłki podszedł Juan Mata i bardzo pewnym strzałem zdobył swojego pierwszego ligowego gola w sezonie 2020/2021!

Po zmianie stron inicjatywa należała do Wolves, które chciało doprowadzić do remisu. W 58. minucie to jednak Manchester United był bliski podwyższenia prowadzenia. Nemanja Matić sprytnym zagraniem uruchomił Amada Diallo, który idealnym podaniem obsłużył Daniela Jamesa Walijczyk wjechał w pole karne, stanął oko w oko z Rui Patricio, chciał podciąć futbolówkę nad portugalskim bramkarzem, ale fatalnie skiksował.

W kolejnych minutach widać było, że obserwujemy ostatnie ligowe spotkanie w tym sezonie. Wolverhampton atakował, ale nie widać było przesadnej determinacji w szeregach gospodarzy. Manchester United miał natomiast korzystny wynik, więc nie musiał przeć z piłką do przodu za wszelką cenę.

W 82. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę. Na placu gry pojawili się Shola Shoretire i Hannibal Mejbri. Dla tego drugiego był to debiut w seniorskim składzie Manchesteru United. 18-latek został ostatnio wybrany najlepszym piłkarzem rezerw Czerwonych Diabłów w sezonie 2020/2021 i w nagrodę dostał kilka minut na Molineux Stadium. Hannibal chwilę po wejściu na boisku zawiązał składną akcję z Shoretire’em, którą niecelnym strzałem zakończył Elanga.

Wolverhampton do końcowego gwizdka arbitra szukał wyrównującej bramki. Manchester United bronił się jednak skutecznie i wywiózł komplet punktów z Molineux Stadium. To 26. mecz Czerwonych Diabłów bez porażki w lidze na wyjazdach.

W doliczonym czasie gry szansę debiutu w Manchesterze United otrzymał Will Fish. Młody środkowy obrońca zmienił Daniela Jamesa.