Data: 01.09.2022 r.
Stadion: King Power Stadium

Leicester City: Ward – Justin, Soumare, Evans, Thomas – Ndidi – Maddison, Tielemans (Iheanacho 76'), Dewsbury-Hall, Barnes – Vardy (Daka 87')

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martinez, Malacia – McTominay, Eriksen – Elanga (Casemiro 59'), Fernandes, Sancho (Ronaldo 68') – Rashford (Fred 87')

Manchester United pokonał Leicester City 1:0 (1:0) w 5. kolejce Premier League. Komplet punktów Czerwonym Diabłom na King Power Stadium dało trafienie Jadona Sancho. W niedzielę piłkarzy Erika ten Haga czeka szlagierowe starcie z rozpędzonym Arsenalem.

Erik ten Hag po raz trzeci z rzędu wystawił do gry ten sam skład, czym mógł nieco zaskoczyć Leicester City. Holenderski menadżer nie zdecydował się na ani jedną zmianę, choć w niedzielę Czerwone Diabły zmierzą się na Old Trafford z Arsenalem. Na ławce rezerwowych po raz kolejny usiadł Cristiano Ronaldo.

Manchester United dobrze zaczął mecz na King Power Stadium. W 11. minucie swoją szansę miał Christian Eriksen. Piłka ładnie krążyła między zawodnikami Czerwonych Diabłów, a Duńczyk zakończył akcję strzałem w krótki róg z około 13 metrów. Pomylił się o metr.

Leicester City w kolejnych minutach zaczął częściej dochodzić do głosu na połowie Manchesteru United. Poważnego zagrożenia pod bramką Davida de Gei nie obserwowaliśmy. W 21. minucie Hiszpan zanotował bezproblemową interwencję po strzale Kiernana Dewsbury'ego-Halla z ponad trzydziestu metrów.

Manchester United prowadzenie na King Power Stadium objął w 23. minucie. Czerwone Diabły błyskawicznie przetransportowały piłkę z własnej połowy pod szesnastkę Lisów. W finalnym etapie akcji Marcus Rashford przytomnie zagrał do rozpędzonego Jadona Sancho, ten minął bramkarza Leicester City i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Zdobyty gol dodał pewności siebie piłkarzom Ten Haga. Goście szukali drugiego trafienia, który podciąłby skrzydła Leicester City. W 27. minucie z dobrej strony znów pokazał się Christian Eriksen. Tym razem mocny strzał Duńczyka z lewej nogi pewnie złapał Danny Ward.

Leicester City groźną akcję przed przed przerwą przeprowadził w 37. minucie. Na mocny strzał zza pola karnego zdecydował się Harvey Barnes. Piłka po uderzeniu Anglika nieznacznie minęła bramkę De Gei.

Drugą połowę z większym animuszem zaczęli piłkarze Lisów. W 50. minucie Czerwone Diabły dostały pierwszy sygnał ostrzegawczy. Groźne uderzenie z rzutu wolnego oddał James Maddison i tylko kapitalna interwencja Davida de Gei zapobiegła utracie bramki przez Manchester United.

Erik ten Hag widział, że Czerwone Diabły mają problemy nad kontrolą meczu i w 59. minucie zdecydował się na zmianę – Casemiro zastąpił bezbarwnego Anthony’ego Elangę. Na prawe skrzydło przesunięty został Bruno Fernandes. To Lisy były jednak cały czas w natarciu.

Gry Manchesteru United nie rozruszało też wejście Cristiano Ronaldo, który pojawił się na boisku w 68. minucie. Czerwone Diabły w ogóle nie zagrażały bramce Leicester City, koncentrując się na solidnej grze w defensywie.

Manchester United bliski rozstrzygnięcia losów spotkania był w 83. minucie. Dobrą piłkę w pole karne gospodarzy posłał Diogo Dalot. Na długim słupku akcję efektownymi nożycami zakończył Cristiano Ronaldo. Uderzenie Portugalczyka po długim rogu nie znalazło drogi do bramki Leicester City.

W końcówce spotkania swoje szanse na remis mieli piłkarze Leicester City. Bardzo niecelne strzały z niezłych pozycji zanotowali James Maddison i James Justin. Czerwone Diabły dowiozły korzystny wynik do końca i mogły cieszyć się z trzeciej wyjazdowej wygranej z rzędu.