15' Eidur Gudjohnsen
Godzina: 17:00
Data: 15.08.2004 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Cech - Ferreira, Gallas, Terry, Bridge - Makalele, Lampard, Geremi(Carvalho 87'), Smertin - Drogba(Kezman 70'), Gudjohnsen(Parker 81')

ManUtd: Howard - G.Neville, Silvestre, Keane, Fortune (Richardson 84') - Miller(Bellion 84'), O'Shea, Djemba-Djemba (Forlan 73'), Giggs - Scholes, Smith

Dziś w pierwszej kolejce nowego sezonu ligi angielskiej, Chelsea Londyn podejmowała na swoim obiekcie Manchester United. Jak wiemy „Czerwone Diabły” przystąpiły do tego spotkania w bardzo osłabionym składzie. Braki podstawowych zawodników spowodowały że w obronie musiał zagrać Roy Keane a w pomocy zobaczyliśmy John’a O’Shea. Chelsea wystąpiła zaś w pełnym i mocnym składzie. W ataku nie ujrzeliśmy nowego zakupu „The Blues” – Keżmana. Zapraszam do przeczytania tej krótkiej relacji.

Pierwszy kwadrans gry to tak jak w każdym spotkaniu tak dobrych drużyn jest okresem rozpoznania gry przeciwnika. W tym czasie dobrze radził sobie w pomocy John O’Shea. W 8 minucie dobrą akcją popisał się Bridge który najpierw minął Neville’a a chwilę później dobrze zagrał do Lamparda – jednak obrona United powstrzymała ten atak.

W 15 minucie po akcji Chelsea i podaniu Geremi’ego jest 1-0 a strzelcem gola Gudjohnsen.

Po tej bramce United za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu ale z rzutu wolnego nie trafił Scholes. W następnych minutach spotkania dobrze spisywała się defensywa Chlesea. W 22 i 24 minucie dwukrotnie próbował Fortune ale bez skutku. W środku pola dobrze grali John O’Shea wraz z Erickiem Djemba-Djemba.

Gra ciągle toczyła się pod bramką „The Blues” którzy niezwykle rzadko wyprowadzali piłkę konstruując dobre akcje. Tuż przed polem karnym często faulowani byli gracze Sir Alexa jednak Ryan Giggs nie mógł odnaleźć drogi do bramki Cecha.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Chelsea. W tym momencie Manchester United potrzebował jednej dobrej akcji aby doprowadzić do remisu.

Początek drugiej części gry dobry dla United, blisko zdobycia gola w 46 minucie był Scholes. Minutę później świetnie podaje Giggs ale nikt nie zamykał akcji. Podobnie jak w pierwszej połowie, Manchester United ciągle przeważał i tworzył kolejne dobre akcje w których brakowało tyko wykończenia. Niewidoczny był Smith ale przy takiej obronie Londyńczyków trudno było urwać się do piłki. Dobrze zaś prezentował się Miller który z każdą akcją co raz lepiej zagrywał do kolegów z ataku.

W 65 minucie strzał głową na bramkę Chelsea oddał O’Shea ale tuż nad bramką. W 70 minucie pierwsza zmiana w drużynie Mourinho. Keżman w miejsce Drogby. A Chelsea nadal nie zmieniała stylu gry który opierał się na kontrach. W 73 minucie na dobrej pozycji był Smith ale nie zauważyli tego partnerzy.

Chwilę później zmiana w zespole Sir Alexa, boisko opuścił Eric Djemba-Djemba a w jego miejsce pojawił się Diego Forlan. I właśnie on miał szansę doprowadzić do remisu już na kilka sekund po wejściu na murawę Stamford Bridge.

W 77 minucie jedną z groźniejszych akcji w tym spotkaniu mieli gracze Chelsea. W akcji 2 na 2 źle podawał Gudjohnsen. Ale za ciosem United, którzy wyprowadzają kolejną kontrę, ale Forlan powstrzymany. W 81 minucie wyborna akcja MU, podawał Smith a głową strzelał Giggsy ale nie ma gola. Minutę później zmiana w Chelsea – Scott Parker za Gudjohnsena. Chwilę później zmiana ale w United – Bellion za Millera a także Richardson za Fortune’a.

W 87 minucie jeszcze jedna zmiana w szeregach Chelsea, Carvalho za Geremiego. Sędzia doliczył 3 minuty do spotkania. Jeszcze kontra Chelsea ale nie ma drugiego gola dla „The Blues”. Do końca spotkania nic się nie zmieniło i Manchester United przegrywa z Chelsea Londyn 0-1.