32' Wayne Rooney
59' Vincent Kompany [sam.]
Data: 08.04.2013 r.

Manchester United: De Gea; Rafael, Rio, Jones, Evra - Young (Kagawa 90+), Carrick, Giggs, Welbeck (Valencia 80') - Rooney (Hernandez 85'), Van Persie

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Barry, Yaya Toure, Milner, Silva (Lescott 90+), Nasri (Aguero 71') - Tevez (Garcia 90+)

W meczu derbowym Manchester United przegrał z Manchesterem City. Gole dla przyjezdnych strzelali Milner (50') i Aguero (73'), natomiast trafienie United uzyskało dzięki golowi samobójczemu Kompanego (58').

Spotkanie derbowe mogło rozpocząć się wyśmienicie dla przyjezdnych już w 4. minucie, kiedy to groźnym strzałem popisał się Milner. Do końca skoncentrowany pozostał jednak David de Gea. 5 minut później groźnie odpowiedziały Diabły, w momencie gdy niepilnowany Robin van Persie uderzył minimalnie obok lewego słupka Joe Harta.

W kolejnych minutach przewaga Obywateli wyraźnie się zaznaczyła. Momentami obrona United musiała się bronić niezwykle rozpaczliwie, aby utrzymać status quo. Wraz z nadejściem 20. minuty gospodarze jednak wrócili do gry i ponownie zaczęli zagrażać rywalom.

Tymczasem w 25. minucie znów zrobiło się gorąco pod bramką de Gei, kiedy to strzałem z dystansu pogroził palcem Hiszpanowi Nasri, 300 sekund później z kolei w swoim stylu na podkręcone uderzenie z kilkudziesięciu metrów zdecydował się Young.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy sytuacji podbramkowych wyraźnie ubyło. Nie oznacza to jednak, że widowisko straciło na atrakcyjności, gdyż piłka raz za razem lądowała na połowie czy to jednej, czy to drugiej drużyny. W 45. minucie, tuż przed gwizdkiem na przerwę, na Old Trafford znów zawrzało po strzale Rafaela, który obił spojenie bramki City. Na całe szczęście dla spektaklu, że nie padł gol, ponieważ gdyby się tak stało, to asystę z pozycji spalonej zaliczyłby van Persie.

Drugą odsłonę meczu z dużym przytupem rozpoczęli podopieczni Roberto Manciniego. Citizens atakowali bez ustanku i efekt osiągnęli w 50. minucie. Wynik spotkania otworzył James Milner, który uderzając tuż zza pola karnego umieścił piłkę tuż przy prawym słupku Davida de Gei. 1-0 dla mistrzów Anglii.

Niedługo cieszyli się przyjezdni z prowadzenia, ponieważ w 58. minucie doszło do wyrównania! Dośrodkowujący z rzutu wolnego van Persie, kapitalną wrzutką w polu karnym City znalazł Jonesa. Anglik, który wyskoczył najwyżej, trochę nieporadnie uderzył głową, ale na szczęście dla niego piłka po drodze odbiła się jeszcze od pleców Kompanego i ku wielkiej radości trybun zatrzepotała w siatce.

Po kilku minutach bezskutecznego przejęcia inicjatywy przez obie strony ponownie zaczęło wrzeć pod bramkami ekip z Manchesteru. Najpierw kąśliwie głową uderzał Welbeck, następnie w dość ekwilibrystyczny sposób efekt w postaci trafienia próbował osiągnąć Silva, a w 76. minucie znów postraszył Harta Young.

W 78. minucie akcję z gatunku niesamowitych przeprowadził Sergio Aguero. Otrzymując piłkę na linii pola karnego Argentyńczyk błyskawicznie się przedarł w pobliże de Gei, po drodze mijając kilku rywali, a następnie potężnym strzałem wpakował piłkę tuż nad rękami bezradnego Hiszpana.

Rzucając się do odrabiania strat, Manchester United najprostszymi sposobami próbował strzelić gola. Ani strzał z 83. minuty van Persiego, ani strzał Jonesa nie miały prawa zaskoczyć gości. W końcówce spotkania nic się znaczącego nie zmieniło.