Data: 14.12.2016 r.
Stadion: Selhurst Park

Crystal Palace: Hennessey – Ward, Dann, Delaney, Kelly – McArthur (Campbell 87'), Flamini (Ledley 46'), Cabaye, Lee (Fryers 80'), Zaha – Benteke

Manchester United: De Gea – Bailly (Darmian 52'), Jones, Rojo, Blind – Carrick, Herrera – Mata (Lingard 71'), Pogba, Rooney (Rashford 80') – Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović bramką w ostatnich minutach meczu uratował komplet punktów dla Manchesteru United w ligowym meczu z Crystal Palace. Spotkanie 16. kolejki na Selhurst Park zakończyło się wynikiem 2:1 dla Manchesteru United. Czerwone Diabły dominowały przez większość spotkania, lecz po raz kolejny miały duży problem ze skutecznością.

Manchester United od pierwszych minut utrzymywał swój styl wypracowany w ostatnich miesiącach. Drużyna Jose Mourinho przeważała w posiadaniu piłki, szybko rozgrywała piłkę i stwarzała sporo zagrożeń pod bramką rywali.

Pierwsza dobra akcja Czerwonych Diabłów miała miejsce w 17. minucie. Pogba długo holował piłkę, zagrał do Maty pod linię końcową, ten lekko podciął na piąty metr do Zlatana, jednak za wysoko. Piłka wyleciała poza pole karne i stamtąd akcję strzałem z woleja zakończył Herrera. Szkoda tylko, że uderzył bardzo niecelnie.

W 23. minucie Mata świetnie wypatrzył wbiegającego ze skrzydła w pole karne Bailly’ego. Iworyjczyk otrzymał podanie pod linią końcową i od razu wystawił piłkę do Rooneya. W ostatniej chwili futbolówkę spod nóg kapitana United wygarnął wślizgiem Yohan Cabaye.

Zlatan Ibrahimović nie mogąc otrzymać dokładnego podania od kolegów, zdecydował się spróbować na strzał z dystansu. W 36. minucie Szwed uderzył mocno będąc na wprost bramki. Niestety uderzenie napastnika zostało zablokowane.

Wayne Rooney chwilę potem stanął przed okazją wyrównania rekordu Sir Bobby’ego Charltona. Anglik otrzymał lekką wrzutkę nad linią obrony od Pogby. Wazza spojrzał na bramkarza, strzelił lewą nogą ale tym razem większym kunsztem popisał się Hennessey i skutecznie obronił Crystal Palace przed stratą gola.

W 42. minucie Pogba również próbował swoich sił strzałem z woleja. Francuz otrzymał świetną piłkę od Carricka i strzelił lewą nogą. Lecz i tym razem bramkarz Palace nie stracił czujności.

Pierwszą bramkę w spotkaniu udało się strzelić już w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego w pole karne piłkę zagrał Juan Mata. Tam na małej przestrzeni futbolówkę klatką piersiową w stronę Pogby zgrał Zlatan Ibrahimović. Pogba bez trudy z bardzo bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. W całej akcji było jednak sporo szczęście i nieco przypadkowości. To jednak United zeszli na przerwę ze skromną zaliczka bramkową.

Druga połowa nie była tak ekscytująca jak pierwsza. Przed okazją do wyrównania wyniku stanęli gospodarze w 62. minucie. Przepięknym strzałem zza pola karnego popisał się McArthur. Futbolówka zmierzała w samo okienko bramki De Gei. Hiszpan jednak po raz kolejny udowodnił, że zachowuje czujność i skupienie przez cały mecz. David wyciągnął się jak długi i ręką wybił piłkę na korner.

Gracze Palace wyraźnie nabrali wiatru w żagle. W 66. minucie jedną składną akcją gospodarze rozłożyli defensywę United na czynniki pierwsze. Ward przedryblował 2 zawodników United, podał do Delaneya, ten w niesamowitym stylu podał piłkę piętką do McArthura, a ten z bliskiej odległości w sytuacji sam na sam wpakował piłkę do siatki.

Odpowiedzią United był strzał z dystansu Wayne’a Rooneya. Po uderzeniu piłkę na rzut rożny wybił Hennessey. Po dośrodkowaniu ręką zagrał Ledley, ale arbiter tego nie zauważył. W 70. minucie Manchester United zdołał pokonać bramkarza Palace po raz drugi. Wrzutka w pole karne, Rojo zgrał głową, a Mata wbił piłkę do siatki z bliskiej odległości. Niestety sędzia odgwizdał pozycję spaloną, której nie było. To dwa poważne błędy arbitra w krótkim odstępie czasu.

W 79. minucie spotkania dobrą akcję skonstruował Zlatan Ibrahimović. Szwed zbiegł do boku pola karnego, po czym zagrał w tempo do Jessego Lingarda. Anglik minął rywala, strzelił mocno prawą nogą, lecz trafił tylko w bramkarza Palace.

Wzmożone ataki United przyniosły w końcu efekt w postaci bramki w 88. minucie spotkaniu. Paul Pogba dostrzegł wybiegającego Szweda, podał idealnie w tempo, a Ibra celnym strzałem z ostrego kąta pokonał Hennesseya!