Godzina: 21:15
Data: 01.11.2023 r.

Manchester United: Onana – Dalot (Wan-Bissaka 46'), Maguire, Lindelof, Reguilon – Casemiro (Amrabat 46'), Hannibal (Fernandes 65'), Mount – Antony, Martial (Hojlund 65'), Garnacho (Rashford 65')

Newcastle United: Dubravka – Livramento, Krafth, Dummet, Targett (Almiron 5') – Hall (Burn 75'), Longstaff, Willock (Guimaraes 64') – Ritchie (Trippier 75'), Joelinton, Gordon (Wilson 64')

Piłkarze Manchesteru United zapisali na swoim koncie kolejny kompromitujący występ w sezonie 2023/2024. Czerwone Diabły w środowy wieczór przegrały z Newcastle United (0:3) i pożegnały się z rozgrywkami o Puchar Ligi.

Erik ten Hag dokonał siedmiu zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do derbowego starcia z Manchesterem City. Na ławce rezerwowych mecz zaczęli m.in. Marcus Rashford i Bruno Fernandes. W grze Czerwonych Diabłów miało coś drgnąć, ale była to tylko złudna nadzieja.

Czerwone Diabły i Sroki spotkanie na Old Trafford zaczęły bardzo zachowawczo. Przez pierwsze dziesięć minut gra toczyła się głównie w środku pola, a Andre Onana i Martin Dubravka nie mieli nic do roboty.

W 13. minucie pierwszy celny strzał zanotował Manchester United. Antony dobrze odegrał piłkę przed szesnastkę do Casemiro. Brazylijczyk, występujący z opaską kapitana na ramieniu, uderzył mocno z lewej nogi, ale Dubravka pewnie złapał futbolówkę.

W kolejnych minutach coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gracze Newcastle United. Choć zespół Eddiego Howe’a nie grał w najmocniejszym zestawieniu, to zawiesił wysoko poprzeczkę w pucharowym starciu.

W 29. minucie Newcastle United objął prowadzenie. Akcja zaczęła się od straty Alejandro Garnacho pod polem karnym Srok. Piłkę na skrzydle przejął Tino Livramento i w pojedynkę wyprowadził kontratak. Gracz Newcastle United po drodze minął Masona Mounta i zagrał precyzyjne podanie do wychodzącego na czystą pozycję Miguela Almirona. Paragwajczyk z dużą łatwością wygrał pojedynek biegowy z Diogo Dalotem i strzałem w długi róg zaskoczył Andre Onanę.

Siedem minut później było już 2:0 dla Newcastle United. Defensywa Manchesteru United znów się zdrzemnęła. Almiron zakręcił Diogo Dalotem na skrzydle, zagrał piłkę do Wilocka, który wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Harry Maguire zdołał wybić futbolówkę głową poza pole karne, ale błyskawicznie dopadł do niej Lewis Hall – szybki strzał z woleja i Sroki cieszyły się z drugiego trafienia.

Manchester United po dwóch straconych bramkach słaniał się jak bokser przed nokautem. Czerwone Diabły dopiero tuż przed przerwą wyprowadziły dwa niezłe ataki zakończone strzałami z dystansu. Diogo Dalot pomylił się jednak o dobry metr, a mocne uderzenie Masona Mounta w efektownym stylu obronił Martin Dubravka.

Czerwone Diabły zeszły na przerwę przy wyniku 0:2. Część kibiców głośno wyraziła swoje niezadowolenie i schodzących do szatni zawodników pożegnało buczenie. W przerwie spotkania Erik ten Hag zdecydował się na podwójną zmianę – Aaron Wan-Bissaka zmienił słabo spisującego się Diogo Dalota, a Sofyan Amrabat zastąpił Casemiro. Opaska kapitana powędrowała więc do Victora Lindelofa.

Po zmianie stron w grze Czerwonych Diabłów wydawało się, że coś drgnęło. Szybko niezłą okazję wykreował Aaron Wan-Bissaka, który zagrał spod linii końcowej do Anthony’ego Martiala. Strzał Francuza został jednak zablokowany. Chwilę później niecelne próby z dystansu zanotowali Sofyan Amrabat i Antony.

Manchester United atakował, ale w 61. minucie to Newcastle United podwyższył prowadzenie. Walkę na środku boiska przegrał Sofyan Amrabat, a futbolówkę zgarnął Joe Willock. Anglik płaskim strzałem po ziemi z szesnastu metrów nie dał szans Andre Onanie…

Po trzecim golu nadzieje Czerwonych Diabłów na powrót do gry zostały ostateczne rozwiane. Zawodnicy Erika ten Haga poddali się i w kompromitującym stylu odpadli z rozgrywek o Puchar Ligi.