27' Marcus Rashford
52' Marcus Rashford (kar.)
54' Anthony Martial
76' Mason Greenwod
-
Godzina: 16:00
Data: 11.01.2020 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Wiliams – Matić, Fred – Pereira (Greenwood 71'), Mata, Rashford (James 59') – Martial (Gomes 80')

Norwich City: Krul – Aarons, Hanley (Lewis 80'), Zimmermann, Byram – McLean, Tettey, Vrancic (Amadou 65'), Buendia, Cantwell – Idah (Hernandez 65')

Manchester United w dobrym stylu pokonał Norwich City (4:0) w 22. kolejce Premier League i odniósł pierwsze zwycięstwo w 2020 roku. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford, a po golu dołożyli Anthony Martial i Mason Greenwood.

Manchester United zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut dyktował warunki gry w starciu z ostatnim zespołem angielskiej ekstraklasy. Czerwone Diabły zepchnęły ekipę Kanarków pod pole karne, długo natomiast nie potrafiły poważnie zagrozić bramce Tima Krula. Gospodarze próbowali strzałów z dystansu, nie przynosiły one jednak efektów.

W 27. minucie piłkarze Ole Gunnara Solskjaera otworzyli wynik spotkania. Z prawego skrzydła do środka zszedł Juan Mata. Hiszpański pomocnik dorzucił znakomitą piłkę na dalszy słupek bramki Norwich, Marcus Rashford idealnie wkleił się w linie defensywy Norwich i strzałem z trzech metrów pokonał Krula. Anglik w sobotę rozgrywał swój 200. występ w barwach Czerwonych Diabłów i prezentował naprawdę wysoką formę.

Po zdobyciu bramki Manchester United starał się iść za ciosem i szukał kolejnych trafień. Szybko okazje bramkowe mieli Rashford i Andreas Pereira. Oddali mocne uderzenia, ale Tim Krul interweniował bez większych problemów.

Manchester United miał mecz pod kontrolą, ale Czerwone Diabły w 44. minucie dostały sygnał ostrzegawczy. Emiliano Buendia przepchnął Freda na środku połowy i na bramkę United ruszyła kontra. Argentyńczyk podał piłkę do niepilnowanego Todda Cantwella, ten świetnie przymierzył w długi róg, ale kapitalną interwencję w bramce zanotował David de Gea.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Czerwonych Diabłów. W 51. minucie sędzia Anthony Taylor wskazał na rzut karny dla gospodarzy po tym jak Tim Krul spowodował upadek rozpędzonego Brandona Williamsa. Do piłki podszedł Rashford i mocnym strzałem podwyższył na 2:0.

W 54. minucie było już 3:0 dla Manchesteru United. Czerwone Diabły szybko rozegrały rzut rożny – Pereira podał do Maty, a ten posłał kolejną znakomitą piłkę w pole karne. W szesnastce najwyżej wyskoczył Anthony Martial i mimo asysty obrońców wpakował futbolówkę głową do bramki.

W 57. minucie Manchester United mógł prowadzić już czterema bramkami. Martial do spółki z Pereirą rozmontowali defensywę Norwich, Brazylijczyk zagrał wzdłuż linii bramkowej do Williamsa, któremu pozostało dołożyć nogę. Młody Anglik zrobił to, ale ze zbyt dużą siłą i z trzech metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach tempo spotkania zdecydowanie spadło. Ole Gunnar Solskjaer, mając w perspektywie napięty terminarz, postanowił oszczędzić Marcusa Rashforda. W miejsce Anglika pojawił się Daniel James. Później na placu gry zameldował się także Mason Greenwood.

Greenwoodowi wpisanie się na listę strzelców zajęło pięć minut. Nastolatek zebrał piłkę przed polem karnym Norwich, ustawił sobie ją na lewej nodze i strzelił nie do obrony w długi róg bramki Krula.

W końcówce spotkania Kanarki walczyły o honorowe trafienie. Z dystansu uderzali Christoph Zimmermann i Ibrahim Amadou. Bardzo pewne interwencje notował natomiast David de Gea.

W doliczonym czasie gry szansę na gola miał Juan Mata. Hiszpan dostał świetne podanie od Angela Gomesa, uderzył mocno z ostrego kąta, trafił tylko w boczną siatkę.

Manchester United po wygranej z Norwich może myśleć o kolejny spotkaniu. W środę piłkarze Ole Gunnara Solskjaera w powtórzonym meczu III rundy Pucharu Anglii zmierzą się z Wolverhampton.