Data: 09.05.2021 r.
Stadion: Villa Park

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Luiz (Ramsey 65'), McGinn – Barkley (Davis 77'), Traore, El Ghazi (Wesley 77') – Watkins

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire (Bailly 77'), Shaw – McTominay, Fred – Greenwood (Cavani 65'), Fernandes (Matić 86'), Pogba – Rashford

Manchester United pokonał Aston Villę 3:1 (0:1) w 35. kolejce Premier League. Gole dla Czerwonych Diabłów na Villa Park zdobyli Bruno Fernandes, Mason Greenwood i Edinson Cavani. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera śrubują więc rekord wyjazdowych meczów w lidze bez porażki. Po niedzielnym spotkaniu mają już ich na koncie 25!

Ole Gunnar Solskjaer mógł być zadowolony z tego, jak jego zespół zaczął spotkanie na Villa Park. Już w 6. minucie Czerwone Diabły były bliskie objęcia prowadzenia. Luke Shaw wrzucał piłkę z autu z lewej strony boiska i rozegrał akcję z Marcusem Rashfordem. Defensor Czerwonych Diabłów po chwili wpadł w szesnastkę gospodarzy, uderzył z ostrego kąta, a dobrą interwencją popisał się Emiliano Martinez.

W 16. minucie Manchester United przeprowadził kolejną składną akcję, która mogła zakończyć się golem. Paul Pogba świetnie wypatrzył Marcusa Rashforda, urywającego się defensorom Aston Villi. Anglik zszedł pod linię końcową i szukał w polu bramkowym Bruno Fernandesa. Portugalczyk doszedł do podania, ale uderzył niecelnie.

Wraz z upływem czasu Aston Villa zaczęła grać coraz odważniej. W 24. minucie The Villans objęli prowadzenie. Kłopoty Manchesteru United zaczęły się od mocnego zagrania Freda do Scotta McTominaya. Szkot stracił piłkę, a po chwili Douglas Luiz zagrał dobre podanie do Bertranda Traore. Napastnik z Burkina Faso z dużą swobodą ograł Victora Lindelofa i huknął nie do obrony w długi róg bramki Deana Hendersona.

Manchester United po straconej bramce był wyraźnie zbity z tropu. Musiało minąć kilkanaście minut, zanim piłkarze Ole Gunnara Solskjaera poważnie zagrozili bramce Emiliano Martineza. W 39. minucie soczyste uderzenie na bramkę Argentyńczyka oddał Marcus Rashford. Chwilę później bramkarz The Villans odbił piłkę przed siebie po mocnym strzale Masona Greenwooda. Bliski zgarnięcia futbolówki był Paul Pogba, ale ubiegł go Ezri Konsa.

Tuż przed przerwą wynik rywalizacji na 2:0 mógł podwyższyć Ollie Watkins. Anglik agresywnie powalczył o piłkę przed szesnastką Manchesteru United i uderzył zza pola karnego w długi róg bramki Deana Hendersona. Golkiper Czerwonych Diabłów musiał wyciągnąć się jak struna, ale obronił sprytne uderzenie.

Manchester United po zmianie stron chciał szybko wyrównać stan rywalizacji. W 48. minucie dobrą okazję miał Paul Pogba. Francuz dostał piłkę przed szesnastką od Fernandesa, strzelił mocno, ale na jego drodze stanął Tyrone Mings.

W 52. minucie było już 1:1. W polu karnym Aston Villi sprytnie zastawiał się Paul Pogba. Francuza do parteru sprowadził Douglas Luiz i sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Rzut karny na bramkę bardzo pewnie zamienił Bruno Fernandes!

Manchester United wszedł na wyższe obroty i na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Mason Greenwood. Anglik dostał dobre podanie od Aarona Wana-Bissaki na prawej stronie pola karnego, świetnie zastawił piłkę przed Tyronem Mingsem i celnie uderzył w krótki róg!

Aston Villa była blisko, aby szybko odpowiedzieć na bramki Manchesteru United. W 60. minucie do podania w szesnastce doszedł Traore i trącił futbolówkę w krótki róg bramki Deana Hendersona. Angielski bramkarz zachował jednak czujność i zdołał odbić futbolówkę.

Czerwone Diabły miały spotkanie pod kontrolą i nie atakowały już tak zaciekle. W 77. minucie Ole Gunnar Solskjaer został zmuszony do przeprowadzenia zmiany. Boisko opuścił Harry Maguire, który nabawił się urazu stawu skokowego. Kapitan United po raz pierwszy od swojego debiutu w barwach United opuścił boisko w ligowym spotkaniu. Maguire nie pobił więc rekordu Gary’ego Pallistera pod względem meczów w Premier League rozegranych „od deski do deski” z rzędu. Licznik obu zawodników zatrzymał się na 71 meczach.

W końcówce spotkania Aston Villa rzuciła wszystkie siły, by odwrócić losy rywalizacji, ale to Manchester United w 87. minucie przeprowadził skuteczny atak. Marcus Rashford dorzucił kapitalną piłkę na piąty metr, tam znakomicie nabiegł na nią Edinson Cavani i strzałem głową ustalił wynik meczu na 3:1!