-
Data: 13.05.2018 r.

Manchester United: Romero – Darmian, Bailly, Rojo – Blind (Herrera 77'), Carrick (Pogba 84'), McTominay, Young (Shaw 60') – Rashford, Sanchez, Mata

Watford: Gomes – Holebas, Kabasele (Mariappa 21'), Cathcart, Janmat – Doucoure, Hughes – Richarlison, Pereyra, Delofeu (Deeney 63') – Gray (Chalobah 72')

Manchester United pokonał Watford 1:0 (1:0) w 38. kolejce Premier League. Ostatnie ligowe spotkanie w sezonie 2017/2018 było zarazem ostatnim meczem Michaela Carricka w roli piłkarza Czerwonych Diabłów.

Jose Mourinho dokonał dziewięciu zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do ostatniego spotkania z West Hamem United (0:0). W kadrze meczowej zabrakło jednak anonsowanego wcześniej Anthony’ego Martiala. Francuz oficjalnie nabawił się kontuzji na treningu, ale media spekulują, że może to być koniec kariery zawodnika na Old Trafford.

Manchester United już wcześniej zapewnił sobie drugie miejsce w Premier League, więc w meczu z Watfordem nie potrzebował desperacko punktów. Goście byli natomiast pewni utrzymania w angielskiej ekstraklasie, co sprawiało, że na Old Trafford oglądaliśmy wybitnie sparingowe spotkanie.

Przez pierwsze pół godziny raz atakował Manchester United, raz atakował Watford, ale bramkarze nie byli zmuszani do interwencji. Piłkarze obu zespołów uderzali bowiem piłkę obok bramki, albo ich strzały były blokowane.

W 34. minucie Czerwonym Diabłom udało się otworzyć wynik spotkania. Akcję kapitalnym podaniem z własnej połowy zainicjował Michael Carrick, który rozgrywał swoje ostatnie spotkanie w diabelskich barwach. Z dalekiego podania skorzystał Juan Mata, idealnie wkleił się w linię obrońców Watfordu, po czym podał do niepilnowanego Marcusa Rashforda. Anglikowi nie pozostało nic innego jak posłać piłkę do pustej bramki.

Przed przerwą piłkarze Javiego Garcii mogli się odgryźć. Dwukrotnie kapitalnie interweniował Sergio Romero. Na uznanie zasługuje zwłaszcza parada Argentyńczyka po strzale Richarlisona głową z bliskiej odległości. Brazylijczyk posłał futbolówkę w długi róg, lecz Romero wciągnął się jak struna i sparował uderzenie poza linię końcową. Chwilę później pewnie złapał mocny strzał Gerarda Deulofeu.

W drugiej połowie gra toczyła się w bardzo wakacyjnym tempie. Sporo było niedokładności po obu stronach, a piłkarze jeśli oddawali strzały to były one bardzo niecelne. Tak jak w 71. minucie, kiedy piłkę na drugą kondygnację Stretford End posłał Marcus Rashford.

W 85. minucie nastąpił moment, którego kibice spodziewali się od pierwszego gwizdka – Michael Carrick zszedł z boiska i tym samym zakończył swoją piłkarską karierę. Anglik otrzymał owację na stojąco od fanów, a następnie serdecznie wyściskał się z Jose Mourinho. Carricka zmienił Paul Pogba, a po trybunach Old Trafford długo niosła się przyśpiewka „It's Carrick, you know, hard to believe its not Scholes”.

Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic wartego odnotowania. Przed Manchesterem United teraz ostatni sprawdzian – finał FA Cup z Chelsea. 19 maja przekonamy się, czy Czerwone Diabły zakończą sezon z trofeum na koncie.