Godzina: 17:00
Data: 17.05.2015 r.

Manchester United: De Gea (Valdes 73'), Valencia, Jones, Smalling, Rojo (Blackett 73'), Mata, Blind, Herrera, Young, Fellaini, Falcao (Van Persie 61')

Arsenal: Ospina, Bellerin (Walcott 72'), Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla (Wilshere 72'), Ramsey, Ozil, Alexis (Flamini 90'), Giroud

Manchester United prowadził, ale ostatecznie tylko zremisował z Arsenalem 1-1 w spotkaniu Premier League na Old Trafford. Wynik ten oznacza, że Czerwone Diabły praktycznie straciły szanse na zajęcie miejsca na podium angielskiej ekstraklasy.

Arsenal lepiej rozpoczął spotkanie na Old Trafford. Groźny rajd Alexisa Sancheza powstrzymał tuż przed polem karnym Daley Blind. Czerwone Diabły odpowiedziały w siódmej minucie strzałem Ashleya Younga z około 20 metrów. Anglik posłał piłkę nad bramką Ospiny.

W 9. minucie po podaniu Maty przed bramką Ospiny znalazł się Falcao. Kolumbijski bramkarz był jednak na posterunku i wybił strzał swojego rodaka na rzut rożny. Dwie minuty później w polu karnym Kanonierów upadł Marouanne Fellaini, ale sędzia uznał, że Belg nie był faulowany.

W 14. minucie Juan Mata został sfaulowany tuż przed polem karnym Arsenalu. Stały fragment gry egzekwował sam poszkodowany jednak Ospina bez żadnych problemów złapał piłkę uderzoną przez Hiszpana.

W 22. minucie Jones przewrócił się we własnym polu karnym, ale z jego pomyłki, na szczęście, nie skorzystał Giroud. Kilka chwil później Francuz znów miał okazję do zdobycia gola, ale został powstrzymany przez Chrisa Smallinga.

W 28. minucie Jones niepotrzebnie zagrywał z bliskiej odległości do De Gei. Hiszpanowi z trudem udało się wybić piłkę, choć na jego błąd czyhał już Oliver Giroud.

W 30. minucie Ander Herrera strzelił gola na 1-0! Z lewego skrzydła perfekcyjnie dośrodkował Ashley Young, a pozostawiony bez opieki Herrera pokonał Ospinę pięknym strzałem przy słupku.

Czerwone Diabły postanowiły kuć żelazo póki gorące i już po chwili Young przeprowadził kolejny rajd lewą stroną boiska. Jego podanie do Maty było jednak niedokładne. Arsenal od razu spróbował wyprowadzić kontratak, na szczęście – bezskutecznie.

W 39. minucie Young genialnym podaniem obsłużył Matę. Hiszpan znalazł się w polu karnym i wrzucił piłkę do Falcao. Niestety sędzia odgwizdał przewinienie El Tigre.

W 45. minucie Mata z rzutu wolnego podał do niepilnowanego Blinda. Ten uderzył z pierwszej piłki, ale jego strzał został zatrzymany przez… Smallinga. Po paru sekundach zakończyła się pierwsza część spotkania.

Czerwone Diabły mogły podwyższyć prowadzenie już na samym początku drugiej połowy. Z prawej strony dośrodkowywał Valencia, ale Fellaini nie zdołał czysto trafić w piłkę głową. W 54. minucie piłkę wrzucali kolejno Mata i Valencia, ale ich podania zostały przechwycone przez defensywę Arsenalu. Następnie prosto w ręce Ospiny strzelił Rojo.

Kanonierzy zaczęli prowadzić grę, ale niewiele z tego wynikało. Akcje ofensywne Arsenalu były umiejętnie powstrzymywane przez obrońców United. Groźnie zrobiło się dopiero w 63. minucie kiedy to Giroud wdarł się przed Rojo i oddał strzał z bliskiej odległości. Na szczęście David de Gea był na posterunku. Wkrótce potem Giroud i Rojo starli się ponownie, ale tym razem górą był Argentyńczyk, który wybił piłkę na rzut rożny.

W 70. minucie Ramsey próbował zaskoczyć Davida de Geę lobem, ale sytuację uratował Marcos Rojo, któremu w ostatniej chwili udało się wybić piłkę nad bramką.

Chwilę potem urazu doznał David de Gea. Hiszpan został pożegnany owacją na stojąco. Na boisku pojawił się Victor Valdes, który tym samym zadebiutował w Manchesterze United.

W 76. minucie lewą stroną pomknął Young. Anglik próbował dośrodkowywać, ale jego podanie zostało zablokowane. Kilka minut później Valencia szukał podaniem Van Persiego, lecz piłkę na rzut rożny wybił Koscielny.

W 82. minucie Walcott przyjął długie podanie, wpadł w pole karne i okiwał Blacketta. Następnie strzelił na bramkę Valdesa. Piłkę podbił jeszcze próbujący naprawić swój błąd Blackett, ale w efekcie utrudnił interwencję Valdesowi i piłka znalazła się w siatce. Kanonierzy doprowadzili do wyrównania.

Chwilę później mogli już prowadzić. Z lewego skrzydła dośrodkował Ozil, a w boczną siatkę uderzył Giroud. Francuz miał kolejną szansę już minutę później, ale tym razem piłkę wybił mu Smalling.

W 88. minucie Valencia wrzucił piłkę w pole karne. Fellaini zgrał ją głową wprost pod nogi Van Persiego, ale Holender posłał ją nad poprzeczką bramki Ospiny. Arsenal odpowiedział strzałem Sancheza, z którym jednak bez kłopotów poradził sobie Valdes.

Czerwone Diabły próbowały przeprowadzić skuteczny atak, ale do końca spotkania nie udało im się tego zrobić. Sędzia zakończył spotkanie w szóstej minucie doliczonego czasu gry.