45+ Alexander Büttner
51' Paul Scholes
63' Javier Hernández
66' Alexander Büttner
82' Nick Powell
90+ Danny Welbeck
Emmerson Boyce 49'
James McArthur 56'
Data: 15.09.2012 r.

Manchester United: Lindegaard - Rafael, Ferdinand, Vidic (Evans 77'), Büttner - Nani, Carrick, Scholes (Van Persie 71'), Giggs (Powell 71') - Chicharito, Welbeck

Wigan Athletic: Al Habsi - Caldwell, Boyce, Ramis, Figueroa - McCarthy, Maloney (Gomez 59'), McArthur, Beausejour (Jones 69') - Kone, Di Santo

Manchester United pokonał w czwartej kolejce Premier League Wigan Athletic 4:0. Gole dla Czerwonych Diabłów zdobyli: Paul Scholes, Javier Hernandez, Alexander Büttner i Nick Powell. Dla dwóch ostatnich były to ligowe debiuty w barwach ekipy sir Alexa Fergusona.

Mecz na Old Trafford zaczął się dla gospodarzy bardzo dobrze. W piątej minucie po dobrym podaniu Giggsa w pole karne wpadł Danny Welbeck, którzy został sfaulowany przez Al-Habsiego. Sędzia Mike Olivier wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki reprezentanta Omanu. Do futbolówki podszedł Javier Hernandez i strzelił fatalnie. Jego słaby strzał do boku sparował bramkarz Wigan.

Kolejne minuty upływały pod znakiem wyraźnej przewagi Manchesteru United, jednak Czerwone Diabły nie potrafiły stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji.

W 18. minucie Nani wrzucił piłkę w pole karne do Welbecka, który uderzył z powietrza i minimalnie się pomylił. Pięć minut później znowu dośrodkowanie Naniego i strzał głową Welbecka, ale futbolówka przeleciała kilkadziesiąt centymetrów nad bramką Al-Habsiego.

Manchester atakował głównie lewą stroną za sprawą bardzo aktywnego Alexa Büttnera i Ryana Giggsa, ale wrzutki czy to jednego czy to drugiego zatrzymywały się zazwyczaj na pierwszym obrońcy Wigan.

W 35. minucie sam na sam z Al-Habsim stanął Nani, ale zamiast strzelić mocno i płasko po ziemi, to zdecydował się na próbę loba... niestety bardzo niecelnego. W końcówce pierwszej połowy niefrasobliwość gospodarzy mogła kosztować ich bramkę. W świetnej sytuacji po dośrodkowaniu Maloneya znalazł się Kone, ale fatalnie się pomylił. Po pierwszej części spotkania Manchester United remisował w małych derbach regionu Manchesteru z Wigan Athletic 0:0.

Drugą połowę dużo lepiej rozpoczęły Czerwone Diabły. Po bardzo ładnej akcji Naniego i zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Paul Scholes, który mocnym uderzeniem pokonał Al-Habsiego. United wreszcie objęło upragnione prowadzenie. Rudowłosy pomocnik nie mógł chyba sobie wymarzyć lepszego uczczenia 700. występu w lidze w barwach Manchesteru.

Po tym golu gra wyraźnie się zaostrzyła czego efektem były żółte kartki dla Boyce i McArthura. Gospodarze dążyli do podwyższenia prowadzenia i tak sztuka udała im się w 61. minucie. Po bardzo ładnej akcji Giggs podał do Büttnera, ten oddał strzał... który zamienił się w świetne podanie, z którego skrzętnie skorzystał Javier Hernandez strzelając bramkę z pięciu metrów. Goście reklamowali w tej sytuacji spalonego, ale na ich nieszczęście z własnej szesnastki nie zdążył wybiec Emerson Boyce.

Było 2:0, a chwilę później już 3:0. Kapitalną akcję przeprowadził holenderski lewy obrońca Alex Büttner, który minął trzech rywali i z bardzo ostrego kąta pokonał Aliego Al-Habsiego. Wymarzony debiut byłego piłkarza Vitesse Arnhem stał się faktem. Wkrótce na boisku pojawił się drugi debiutant Nick Powell sprowadzony do Manchesteru z Crewe Alexandra i... chwilę potem zdobył bramkę.

W 82. minucie młody pomocnik przyjął piłkę na 20-tym metrze, zwodem minął obrońcę i mocnym strzałem pokonał omańskiego bramkarza The Latics. Było 4:0 i pewne było już, że trzy punkty zostaną na Old Trafford. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i spokojnie dowieźli korzystny wynik. Po słabej pierwszej i świetnej drugiej połowie Manchester United pokonał Wigan Athletic 4:0.