11' Robin van Persie
35' Shinji Kagawa
41' Rafael da Silva
Damien Duff 3'
Brede Hangeland 35'
Nemanja Vidić (sam.) 65'
Godzina: 16:00
Data: 25.08.2012 r.

Manchester United: De Gea; Rafael, Carrick, Vidic, Evra; Cleverley, Anderson (Giggs 81'); Valencia, Kagawa (Rooney 68'), Young (Welbeck 68'); Van Persie

Fulham: Schwarzer; Riether, Hangeland, Hughes, Briggs; Duff, Diarra (Baird 82'), Dembele, Kacaniklic (Sidwell 62'); Ruiz, Petric (Rodallega 73')

Manchester United w pierwszym meczu tego sezonu na Old Trafford pokonał Fulham 3:2. Gole zdobyli Robin van Persie, Shinji Kagawa i Rafael da Silva. Mecz był niezwykle emocjonujący, a nieprzyjemnej kontuzji w końcówce spotkania nabawił się Wayne Rooney

Czerwone Diabły kampanie ligową zaczęły od zaskakującej porażki z Evertonem (1:0) i za wszelką cenę chciały wynagrodzić fanom poniedziałkową wpadkę na Goodison Park. Mecz rozpoczął się od wspólnego badania sił. Jednak już w 2. minucie przewinienia dopuścił się Rafael, który faulował Bladena Petricia tuż przy linii szesnastki. Do rzutu wolnego podszedł Brayan Ruiz, posłał płaską piłkę w pole karne, a tam nie pilnowany Damien Duff skierował futbolówkę do siatki United i Fulham prowadziło już 1:0.

W 6. minucie składną akcją popisali się zawodnicy United. Kagawa rozrzucił piłkę do Antonio Valencii, a ten posłał futbolówkę w pole karne, jednak żaden z zawodników nie dotarł do piłki. Kilka minut później Czerwone Diabły wywalczyły rzut rożny, z którego nic jednak nie wynikło.

W 10. minucie zawodnicy United doprowadzili do remisu. Z lewej strony narożnika piłkę dorzucił Patrice Evra, a tam Robin van Persie popisał się efektownym strzałem, który pokonał bramkarza gości. Parę minut później zza szesnastki United strzelał Ruiz, strzał zawodnika Fulham nie znalazł jednak drogi do bramki Davida de Gei.

Kolejne minuty upływały nad wyraźna dominacją Czerwonych Diabłów. W 23. minucie swoich sił spróbował Shinji Kagawa. Japończyk oddał strzał zza szesnastki, z którym bez problemu poradził sobie Schwarzer. Chwilę później efektownym uderzeniem popisał się także Ashley Young, strzał Anglika był jednak bardzo niecelny.

W 29. minucie zawodnicy Fulham przeprowadził jedną z nielicznych akcji, po której wywalczyli rzut rożny. Minutę później bliski szczęścia był Antonio Valencia, Ekwadorczyk jednak nie znacznie się pomylił.

W 35. minucie po dośrodkowaniu Robina van Persiego z rzutu rożnego padł kolejny gol dla podopiecznych sir Alexa Fergusona. Z najbliższej odległości bramkarza Fulham pokonał Shinji Kagawa i Czerwone Diabły prowadziły już 2:1 na Old Trafford. Parę minut później mogło być już 3:1, bramka Rafaela nie została jednak uznana, gdyż Brazylijczyk znajdował się na pozycji spalonej.

Czerwone Diabły nie zwalniały tempa i co chwilę nękały obronę przyjezdnych z Londynu. W 41. minucie po dośrodkowaniu Ashleya Younga swoją bramkę strzelił Rafael da Silva. Chwilę później zagotowało się pod bramką United, wspaniałymi interwencjami popisywał się jednak David de Gea i goście nie zbliżyli się do Manchesteru United.

Do pierwszej połowy meczu sędzia doliczył 3. minuty. Czerwone Diabły jednak kontrolowały przebieg spotkania i w pełni zasłużenie schodzili do szatni prowadząc z Fulham 3:1.

Czerwone Diabły drugą połowę rozpoczęły z równie wielkim animuszem. Już w 51. minucie piłkę w pole karne posłał Antonio Valencia, a tam przewrócił się Ashley Young. Sędzia spotkania nie podyktował jednak rzutu karnego. Parę minut później w dogodnej sytuacji strzeleckiej ponownie znalazł się Young po podaniu Robina Van Persiego. Strzał Anglika został jednak zablokowany przez jednego z obrońców Fulham.

Kolejne minuty upływały na konstruowaniu akcji atakiem pozycyjnym. W 63. minucie piłkę dośrodkował Young, jednak Van Persie nie dosięgnął futbolówki i grę wznowił bramkarz Fulham.
Chwilę później byliśmy świadkami nieporozumienia pomiędzy Nemanją Vidiciem a Davidem de Geą. Piłkę w pole karne posłał zawodnik Fulham, a tam zderzyli się Hiszpan z Serbem i przyjezdni z Londynu mogli się cieszyć się z bramki.

W 68. Minucie byliśmy świadkami dwóch zmian w zespole Manchesteru United. Welbeck zastąpił Younga, a Rooney wszedł w miejsce Shinjiego Kagawy.

Podopieczni Martina Jola dzięki zdobytej bramce złapali wiatr w żagle. W 70. minucie w polu karnym United znalazł się Hughes i oddał i oddał silny strzał. Wspaniałą interwencją popisał się jednak hiszpański bramkarz Czerwonych Diabłów i częściowo zamazał plamę po błędzie z niespełna dziesięciu minut temu.

W 78. minucie kolejną bramkę mógł strzelić Rafael. Uderzenie obrońcy Czerwonych Diabłów sparował jednak Mark Schwarzer na rzut rożny. Kilka minut później boisko opuścił Anderson a w jego miejsce na murawie zameldował się Ryan Giggs.

W 83. minucie po raz kolejny zagotowało się pod bramką United. Moussa Dembele posłał prostopadłą piłkę do Rodallegy, a ten oddał silny strzał, który został zablokowany przez obrońcę Czerwonych Diabłów. Parę minut później składną akcję przeprowadzili zawodnicy Manchesteru United, którą silnym strzałem zza pola karnego zakończył Tom Cleverley. Uderzenie Anglika nieznacznie jednak ominęło bramkę Fulham.

Do drugiej części spotkania sędzia spotkania doliczył 4. minuty. Doliczony czas gry przebiegał pod dyktando gości, którzy za wszelką ceną chcieli zdobyć wyrównującą bramkę. W końcówce spotkania nieprzyjemnej kontuzji nabawił się Wayne Rooney, który najprawdopodobniej opuści najbliższe spotkanie z Southampton.