42' Bruno Fernandes [K]
58' Anthony Martial
75' Mason Greenwood
Craig Carthcart 67'
Godzina: 15:00
Data: 23.02.2020 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Matić, Fred (McTominay 80') – Greenwood (Chong 80'), Fernandes, James – Martial (Ighalo 80')

Watford: Foster – Dawson, Kabasele, Cathcart, Masina – Capoue, Hughes – Pereyra (Sarr 69'), Doucoure (Cleverley 80'), Deulofeu – Deeney (Welbeck 76')

Manchester United pokonał Watford 3:0 (1:0) w 27. kolejce Premier League. Swojego pierwszego gola dla Czerwonych Diabłów zdobył Bruno Fernandes. Po jednej bramce dołożyli Anthony Martial i Mason Greenwood.

Spotkanie na Old Trafford mogło zacząć się fatalnie dla Manchesteru United. Już w 4. minucie piłkę źle wybił Victor Lindelof. Po chwili Harry Maguire i Nemanja Matić zderzyli się w szesnastce, a w doskonałej sytuacji znalazł się Troy Deeney. Anglik za długo jednak zwlekał z oddaniem strzału i akcja skończyła się tylko na strachu gospodarzy.

W pierwszym kwadransie Manchester United popełniał wiele błędów w defensywie, a groźniejsze akcji tworzyli goście. W 13. minucie znów zakotłowało się w polu karnym Czerwonych Diabłów. Swoją szansę miał Abdoulaye Doucouré. Francuz uderzył z bardzo ostrego kąta z bliskiej odległości, trafił tylko w boczną siatkę.

Manchester United naprawdę dobrą okazję miał cztery minuty później. Ben Foster sparował do prawej strony dośrodkowanie Daniela Jamesa. Piłka spadła pod nogi Aarona Wana-Bissaki. Anglik nie namyślał się długo, oddał strzał tuż obok słupka.

W kolejnych minutach gra Czerwonych Diabłów wyglądała lepiej, a gospodarze swoich szans upatrywali w strzałach z dystansu. Uderzenia zanotowali Bruno Fernandes, Luke Shaw, Fred i Anthony Martial.

W 30. minucie świetną interwencję zanotował David de Gea. Obrońcy Manchesteru United zostawili zdecydowanie za dużo miejsca Doucouré, ten podprowadził sobie piłkę na szesnasty metr, huknął z lewej nogi w krótki róg i tylko efektowna parada Hiszpana zapobiegła utracie bramki.

Manchester United wynik spotkania mógł i powinien otworzyć w 38. minucie. Daniel James wpadł w pole karne Szerszeni, umiejętnie zwolnił akcję, wyłożył piłkę do niepilnowanego Freda, który zza szesnastu metrów fatalnie spudłował.

Kilka minut później Czerwone Diabły przeprowadziły kluczową akcję w pierwszej połowie. James prostopadłym podaniem uruchomił Bruno Fernandesa, ten wpadł w szesnastkę, trącił piłkę i został ścięty z nóg przez wychodzącego z bramki Fostera. Sędzia od razu wskazał na jedenastkę! Piłkę na „wapnie” ustawił Fernandes. Portugalczyk sprytnym podskokiem, tuż przed oddaniem strzału, zdezorientował Fostera i otworzył swoje bramkowe konto w Manchesterze United!

Tuż przed przerwą Fernandes mógł zdobyć drugą bramkę. Tym razem błąd po stronie Watfordu popełnił Roberto Pereyra i goście nadziali się na kontrę. Martial zagrał piłkę w pole karne do Fernandesa, ten próbował kończyć akcję czubkiem buta, nie trafił w bramkę. Portugalczyk mógłby strzelać inaczej, gdyby piłka od Francuza była zagrana nieco lepiej.

Po zmianie stron szybko zrobiło się gorąco na Old Trafford. W 52. minucie piłkę do bramki po rzucie rożnym wpakował Troy Deeney. Anglik umieścił futbolówkę w siatce po olbrzymim zamieszaniu, które miało miejsce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Radość Szerszeni z gola była jednak krótka, bo po interwencji VAR sędzia Martin Atkinson nie uznał trafienia. Okazało się, że Michael Dawson przed golem Deeneya zagrał piłkę ręką.

Watford był wyraźnie rozdrażniony nieuznaną bramką i atakował zdecydowanie. W 58. minucie to jednak Manchester United podwyższył prowadzenie. Bruno Fernandes zagrał prostopadłą piłkę do Martiala, ten przegrał jednak pojedynek z Fosterem. Piłka natychmiast wróciła do Francuza, który następnie popisał się efektowną sztuczką i cudowną podcinką pokonał golkipera Watfordu!

Dwubramkowa przewaga sprawiła, że piłkarzom Ole Gunnara Solskjaera zaczęło grać się łatwiej. W 65. minucie z dobrej strony pokazał się mało widoczny w niedzielnym spotkaniu Greenwood. Anglik dostał podanie od Maticia, wpadł w pole karne, wykonał efektowną przekładankę i zakończył akcję mocnym strzałem. Tylko dobra interwencja Fostera sprawiła, że Greenwood nie cieszył się z kolejnej bramki.

W 75. minucie Greenwood w końcu dopiął swego. Anglik zaninicjował szybką kontrę Manchesteru United, wymienił podanie z Bruno Fernandesem, ustawił sobie piłkę na lewej nodze i z czternastu metrów huknął pod poprzeczkę bramki Fostera. Greenwood zdobył trzeciego gola dla Czerwonych Diabłów w niedzielne popołudnie i definitywnie rozstrzygnął losy rywalizacji w Teatrze Marzeń.

Watford honorowe trafienie mógł zdobyć chwilę później. Z dobrej strony pokazał się Deulofeu. Piłka po technicznym strzale Hiszpana odbiła się jednak od spojenia bramki De Gei.

Na dziesięć minut przed końcem Ole Gunnar Solskjaer dokonał potrójnej zmiany. Na boisku pojawili się Scott McTominay, Tahith Chong i Odion Ighalo.

Nigeryjczyk w 84. minucie był bliski swojego premierowego gola w barwach Manchesteru United. Błąd w defensywie popełnili goście, piłka spadła pod nogi Ighalo, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Futbolówka prześlizgnęła się po nodze gracza Szerszeni i trafiła w słupek.

Manchester United do samego końca kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i w pełni zasłużenie zgarnął komplet punktów w niedzielnym spotkaniu. Dzięki wygranej Czerwone Diabły przesunęły się na piątą pozycję w tabeli.