14' Cristiano Ronaldo
80' Cristiano Ronaldo
90'+ Federico Macheda
James Milner 13'
John Carew 30'
Gabriel Agbonlahor 58'
Ashley Young 80'
Godzina: 17:00
Data: 05.04.2009 r.

Man Utd: Van der Sar - Neville, O'Shea, Evans, Evra - Nani (Macheda 59'), Carrick, Fletcher, Ronaldo - Giggs, Tevez (Welbeck 88')

Aston Villa: Friedel - Young, Cuellar, Davies, Shorey - Milner (Reo-Coker 76'), Petrov, Barry, Young - Carew, Agbonlahor

17-letni Federico Macheda zaliczył debiut marzeń w zespole Manchesteru United. W doliczonym czasie gry włoski napastnik popisał się fantastycznym uderzeniem, a „Czerwone Diabły” pokonały Aston Villę 3:2!

Z powodu kontuzji i zawieszeń za czerwone kartki sir Alex Ferguson musiał dokonać sporych przetasowań w wyjściowym składzie mistrzów Anglii. Szansę gry od pierwszych minut dostał Gary Neville, który od stycznia leczył uraz pachwiny. Jedynym nominalnym napastnikiem w zespole gospodarzy był Carlos Tevez. Argentyńczyk był wspierany przez ustawionego tuż za nim Ryana Giggsa.

„Czerwone Diabły” spotkanie rozpoczęły słabo i już po czterech minutach bliski wyjęcia piłki z siatki był Edwin van der Sar. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładną główką popisał się John Carew, ale futbolówkę na linii bramkowej zdołał zablokować Darren Fletcher.

Z minuty na minutę gospodarze poprawiali grę i w 14. minucie objęli prowadzenie. Sędzia Mike Riley podyktował rzut wolny pośredni za złapanie piłki przez Brada Friedela po podaniu Jamesa Milnera. Piłkarze Aston Villii ustawili siedmioosobowy mur, ale lekkie podanie Ryana Giggsa do Cristiano Ronaldo pozwoliło go ominąć i piłka po strzale Portugalczyka wylądowała w bramce gości.

„Czerwone Diabły” starały się iść za ciosem i już w kolejnej akcji mogło być 2:0. W ostatniej chwili zablokowany został jednak Ryan Giggs. Odpowiedź The Villans była imponująca. Potężnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ashley Young i tylko ofiarna interwencja Edwina van der Sara zapobiegła utracie bramki.

Piłkarze z Birmingham dopięli swego w 30. minucie. Na prawym skrzydle piłki nie dał sobie odebrać Gareth Barry, dośrodkował na jedenasty metr, a tam przy biernej postawie Gary’ego Neville’a celnym uderzeniem głową popisał się John Carew.

Po wyrównującej bramce Manchester United miał w pierwszej połowie jeszcze dwie okazje do ponownego objęcia prowadzenia. Najpierw zbyt lekko główkował Cristiano Ronaldo, a następnie ponad poprzeczką zza pola karnego strzelił Michael Carrick.

Drugą połowę „Czerwone Diabły” zaczęły bardzo ospale. Akcjom gospodarzy brakowało polotu, a w defensywie spisywali się bardzo niepewnie. Taka gra musiała mieć katastrofalne skutki i miała. W 58. minucie prowadzenie gościom dał Gabriel Agbonlahor, który głową wykończył dośrodkowanie Carewa. Olbrzymią pracę w tej akcji wykonał jednak Stilian Petrow zabierając na własnej połowie piłkę Ronaldo i wyprowadzając szybką kontrę.

Reakcja sir Alexa Fergusona była błyskawiczna. Szkot mający jednak mocno niedoświadczoną ławkę rezerwowych posłał na plac gry 17-letniego Federico Machedę. Dla włoskiego napastnika był to debiut w pierwszym zespole United, bo dotychczas bramki strzelał tylko w rezerwach.

Na dziesięć minut przed końcem mistrzowie Anglii wrócili do gry. Nieustanne ataki na bramkę Aston Villi przyniosły w końcu efekt. W długi róg bramki Brada Friedela z lewej nogi przymierzył Cristiano Ronaldo, a piłka wpadła dokładnie w prawy róg bramki.

Ostatnie minuty meczu całe Stretford End oglądało na stojąco. Bliski strzelenia trzeciej bramki był Darren Fletcher. Szkot potężnie huknął z prawej nogi, ale końcówkami palców futbolówkę nad poprzeczką przeniósł Friedel. Następnie zza pola karnego spudłował Cristiano Ronaldo.

W końcówce meczu na boisku pojawił się Danny Welbeck. Angielski napastnik chwilę po zmienieniu Carlosa Teveza stanął przed szansą wpakowania piłki do siatki. Futbolówkę odbił jednak Friedel.

Ze względu na sporo przerw w grze sędzia doliczył aż pięć minut. „Czerwone Diabły” wykorzystały je najlepiej jak potrafiły. W 93. minucie w polu karnym Aston Villi piłkę przyjął Macheda, odwrócił się jak najwyższej klasy snajper i strzałem w długi róg nie dał szans Bradowi Friedelowi! Mistrzowie Anglii uciekli spod noża i odzyskali fotel lidera!