Godzina: 15:05
Data: 01.05.2016 r.

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini (Herrera 75'), Lingard (Mata 62'), Rooney, Martial, Rashford (Depay 82')

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Huth, Morgan, Fuchs, Mahrez (King 88'), Kanté, Drinkwater, Schlupp (Albrighton 77'), Okazaki (Gray 67'), Ulloa

Przykuwające uwagę całej piłkarskiej Anglii starcie Manchesteru United z Leicester City zakończyło się remisem 1:1. Na listę strzelców wpisali się Anthony Martial oraz Wes Morgan.

Niedzielne spotkanie na Old Trafford mogło wyłonić nowego mistrza Anglii. O prymat walczyły jednak nie Czerwone Diabły, a Leicester, które do ostatecznego triumfu potrzebowało trzech oczek zdobytych w Teatrze Marzeń.

Dominacja gospodarzy na początku spotkania przyniosła efekt już w ósmej minucie. Antonio Valencia doskonale dośrodkował zewnętrzną częścią stopy, a precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki popisał się Anthony Martial.

Już sześć minut później podopieczni Louisa van Gaala mogli podwoić swoje prowadzenie. Centra Marcosa Rojo została zamieniona na znakomite podanie Marouane’a Fellainiego do Jessego Lingarda, ale strzał Anglika efektownie obronił Kasper Schmeichel.

W 17. minucie Leicester City zdołało doprowadzić do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał kapitan Lisów, Wes Morgan.

Kolejną dobrą sytuacją dla United był rzut wolny z około 18 metrów od bramki gości. Arbiter przyznał stały fragment gry po tym, jak faulowany przy wyskoku do piłki był Anthony Martial. Do futbolówki podszedł Wayne Rooney, ale jego uderzenie zatrzymało się na graczach ustawionych w murze.

Tuż przed upływem pół godziny gry Riyad Mahrez dobrze dograł piłkę do Jeffa Schluppa, lecz próba Ghańczyka została zablokowana.

Kilkadziesiąt sekund później kibice na Old Trafford byli świadkami kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Jessego Linarda. Wychowanek United przejął podanie Danny’ego Simpsona i popędził na bramkę Leicester, a następnie runął na murawę. Michael Oliver nie zdecydował się jednak na przerwanie gry.

W 36. minucie do strzału głową po rzucie rożnym doszedł Marouane Fellaini. Strzał reprezentanta Belgii był jednak zbyt lekki, by zaskoczyć Schmeichela.

Chwilę później w polu karnym Czerwonych Diabłów upadł Mahrez, co nie spotkało się jednak z decyzją sędziego o przyznaniu rzutu karnego.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Wes Morgan znów oszukał Marcosa Rojo w polu karnym United i oddał strzał głową po rzucie rożnym. Tym razem futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Michael Oliver doliczył do pierwszej połowy tylko minutę, po czym zaprosił piłkarzy obu zespołów do szatni.

Gra w drugiej odsłonie spotkania rozpoczęła się od celnego strzału Wesa Morgana, który znów wygrał pojedynek główkowy w polu karnym Manchesteru United.

Odpowiedzią graczy Louisa van Gaala był niecielny strzał Anthony'ego Martiala.

W 50. minucie meczu piłkarze United popełnili błąd przy rozegraniu piłki, co próbował wykorzystać Danny Simpson. Wstrzelenie Anglika otarło się o nogę piłkarza gospodarzy i wyszło na rzut rożny. Korner poskutkował niecielnych strzałem Leonardo Ulloi.

Trzy minuty później arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu wyciągnął żółtą kartkę. Obejrzał ją Jesse Lingard.

Anglik próbował wpisać się na listę strzelców kilka minut później , jednak jego strzał okazał się zbyt łatwy dla golkipera Lisów.

57. minuta meczu przyniosła żółtą kartkę dla spóźnionego ze wślizgiem Michaela Carricka. Nie minęła nawet minuta, a do notesu sędziego za faul na Marcusie Rashfordzie trafił także Danny Drinkwater.

Po upływie godziny gry na pierwszą korektę w składzie zdecydował się Louis van Gaal. Setny występ w barwach United zaliczył Juan Mata, który zastąpił Jessego Lingarda.

W 64. minucie kibice byli świadkami następnego wygranego przez gracza Leicester pojedynku główkowego w polu karnym gospodarzy. Ulloa posłał jednak piłkę ponad bramką Davida de Gei.

Dwie minuty potem żółtą kartkę obejrzał kapitan Manchesteru United, Wayne Rooney.

Przy okazji przerwy w grze Shinjiego Okazakiego zmienił Demarai Gray.

W 70. minucie swoją szansę miał Fellaini, lecz jego strzał po rzucie rożnym okazał się niecelny.

W odpowiedzi z kontratakiem popędzili gracze Leicester City. Sytuację miał Riyad Mahrez, który poradził sobie z kryjącymi zawodnikami United, ale na drodze piłki do bramki stanął David de Gea.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Marouane Fellaini opuścił plac gry, a pojawił się na nim Ander Herrera.

W odpowiedzi Claudio Ranieri posłał do boju Marca Albrightona, który zastąpił Jeffa Schluppa.

W 78. minucie bardzo blisko strzelenia gola był Chris Smalling. Anglik znalazł się w polu karnym gości i oddał strzał głową, po którym piłka odbiła się od słupka.

Trzy minuty później groźnie wyglądające dośrodkowanie w pole karne Leicester posłał Antonio Valencia. W pojedynku główkowym walczył jednak jeden z najniższych Czerwonych Diabłów, Juan Mata.

Chwilę potem Memphis Depay zmienił Marcusa Rashforda.

Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasy gry z boiska wyleciał Danny Drinkwater. Wychowanek Manchesteru United powalił na ziemię Memphisa Depaya i musiał opuścić plac gry. Mimo, że sytuacja miała miejsce w polu karnym, Michael Oliver przyznał gospodarzom rzut wolny.

Claudio Ranieri zareagował przeprowadzając ostatnią zmianę. Riyad Mahrez ustąpił miejsca Andy’emu Kingowi.

Choć stały fragment gry nie przyniósł większego zagrożenia pod bramką Lisów, niebawem gracze United mieli kolejny rzut wolny. Strzał Memphisa Depaya uderzył w mur, natomiast poprawkę Rooneya złapał Kaspera Schmeichela.

Michael Oliver doliczył do regulaminowego czasu gry w drugiej połowie cztery minuty. Ten czas nie przyniósł jednak kolejnych goli i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.