Godzina: 16:30
Data: 07.04.2024 r.

Manchester United: Onana – Dalot, Kambwala, Maguire, Wan-Bissaka – Mainoo (Mount 85'), Casemiro – Garnacho (Amrabat 80'), Fernandes, Rashford (Antony 66') – Hojlund

Liverpool FC: Kelleher – Robertson, Van Dijk, Quansah, Bradley (Gomez 66') – Mac Allister, Endo (Elliott 69'), Szoboszlai (Jones 66') – Diaz, Nunez (Gakpo 69'), Salah

Manchester United zremisował z Liverpoolem 2:2 (0:1) w 32. kolejce Premier League. Czerwone Diabły i The Reds znów stworzyły dobre widowisko na Old Trafford.

Początek spotkania na Old Trafford był obiecujący dla Manchesteru United. Czerwone Diabły już w 2. minucie wpakowały piłkę do siatki po składnej akcji. Bruno Fernandes zagrał w uliczkę do Alejandro Garnacho, ten minął Caoimhina Kellehera, oddał strzał, ale nawet nie cieszył się z bramki. Sędzia Anthony Taylor odgwizdał bowiem pozycję spaloną Argentyńczyka.

Liverpool odpowiedział błyskawicznie i w kolejnej akcji do poważnego wysiłku zmuszony został Andre Onana. Mocny strzał na bramkę kameruńskiego golkipera oddał Dominik Szoboszlai. Przez kilka kolejnych minut obserwowaliśmy wyrównaną walkę na Old Trafford, ale z czasem zaznaczała się coraz większa przewaga The Reds.

W 23. minucie piłkarze Juergena Kloppa dopięli swego. Goście mieli rzut rożny. Dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Alexis Mac Allister, piłkę na dalszy słupek trącił Darwin Nunez, a tam niepilnowany Luis Diaz wykonał wyrok, pakując futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Manchester United kilka minut później miał dobrą okazję na doprowadzenie do remisu. Piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek zagrał Bruno Fernandes. Casemiro zgrał futbolówkę w pole bramkowe, tam do podania nie zdążył Rasmus Hojlund.

Kolejne minuty to absolutna dominacja Liverpoolu. Piłkarze The Reds raz po raz meldowali się pod polem karnym Manchesteru United. W 33. minucie czujność Onany w bramce sprawdził Mohamed Salah. W kolejnych minutach uderzenia oddawali Nunez i Salah.

Manchester United do końca pierwszej połowy nie wyprowadził skutecznego ataku zakończonym strzałem. Liverpool na swoim koncie zapisał natomiast 15 prób.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Manchesteru United, bo w 50. minucie Czerwone Diabły doprowadziły do remisu. Błąd na połowie boiska popełnił Jarell Quansah, który zanotował niedokładne zagranie, do futbolówki dopadł Bruno Fernandes i zdecydował się na strzał z koła środkowego. Portugalczyk przerzucił wysuniętego z bramki Kellehera i wpisał się na listę strzelców!

Zdobyty gol podziałał mobilizująco na piłkarzy Manchesteru United. W kolejnych minutach Czerwone Diabły gościły pod bramką The Reds. Zablokowany strzał na swoim koncie zapisał Alejandro Garnacho, a kąśliwe dośrodkowanie, które sprawiło problemy Kelleherowi, zanotował Rashford. Liverpool odpowiedział składną akcją, którą zmarnował Nunez.

Manchester United dobrą postawę po przerwie potwierdził kolejnym trafieniem! W 67. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły szybką i składną akcję. W finalnym etapie Aaron Wan-Bissaka zagrał na 15 metr do Kobbie’ego Mainoo. Anglik był ustawiony tyłem do bramki, ale zdecydował się na strzał z półobrotu po długim rogu. Piłka była idealnie podkręcona i wpadła w górny róg bramki The Reds! Czerwone Diabły objęły prowadzenie!

Zdobyty gol sprawił, że Liverpool musiał otworzyć się w defensywie, na co tylko liczyli gracze Ten Haga. W 74. minucie Czerwone Diabły wyprowadziły dobrą kontrę. Rasmus Hojlund zagrał prostopadłą piłkę na lewą stronę do Alejandro Garnacho, ten oddał strzał, lecz uderzenie w środek bramki nie mogło zaskoczyć Kellehera.

W 79. minucie dobrą szansę na doprowadzenie do remisu wyprowadził sobie Liverpool. Groźne uderzenie na bramkę Onany oddał Diaz, Kameruńczyk wybił futbolówkę do prawej strony, a tam zgarnął ją Mohamed Salah. Egipcjanin z bliskiej odległości na szczęście nie trafił w bramkę United.

W 84. minucie Salah już się nie pomylił. Egipcjanin pewnie wykorzystał rzut karny, który sędzia Taylor podyktował za spóźniony atak Aarona Wana-Bissaki na Harveya Elliotta. Na Old Trafford zrobiło się 2:2, a Liverpool poczuł, że znów może powalczyć o pełną pulę.

W końcówce spotkania emocji nie brakowało. W zespole Liverpoolu dobra okazję miał Diaz, a po stronie Czerwonych Diabłów Antony. Remis na Old Trafford nie urządza żadnego z zespołów na finiszu sezonu 2023/2024.