29' Henrich Mychitarian
31' Antonio Valencia
64' Paul Pogba
76' Henrich Mychitarian
Victor Wanyama 58'
Kyle Walker 78'
Danny Rose 81'
Godzina: 15:15
Data: 11.12.2016 r.

Manchester United: De Gea – Valencia, Jones, Rojo, Darmian – Carrick, Herrera (Fellaini 90') – Mychitarian (Bailly 85'), Pogba, Martial (Rashford 71') – Ibrahimović

Tottenham: Lloris – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Wanyama, Dembele (Winks 67'), Eriksen (Nkoudou 83'), Alli, Son (Sissoko 57') – Kane

Manchester United po emocjonującym spotkaniu pokonał Tottenham Hotspur 1:0 (1:0) w 15. kolejce Premier League. Jedynego gola na Old Trafford zdobył Henrich Mychitarian. Dla Ormianina niedzielne popołudnie było jednak słodko-gorzkie, bo w drugiej połowie nabawił się kontuzji i opuścił boisko na noszach.

Manchester United mógł znakomicie rozpocząć spotkanie z Kogutami. W drugiej minucie spotkania Henrich Mychitarian zagrał piłkę do Zlatana Ibrahimovicia, ten podbiegł pod linię końcową, zagrał na szesnasty metr do niepilnowanego Paula Pogby, lecz Francuz uderzył blisko środka bramki i Hugo Lloris zdołał obronić ten strzał.

W kolejnych minutach do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić piłkarze Tottenhamu. W 18. minucie groźnie na bramkę Davida de Gei z rzutu wolnego strzelił Christian Eriksen. Hiszpan jeszcze ustawiał mur, kiedy Duńczyk zdecydował się na uderzenie. Ostatecznie De Gea zdołał odbić piłkę do boku.

Czerwone Diabły cztery minuty później mogły objąć prowadzenie. Po szybkiej grze na jeden kontakt przed szansą stanął Henrich Mychitarian. Ormianin uderzył piłkę niezwykle mocno z szesnastu metrów na linii strzału stał jednak Jan Vertonghen i wyręczył Llorisa.

W 29. minucie Mychitarian zdobył w końcu swojego premierowego gola w Premier League. Piłkę na środku boiska stracił naciskany przez Paula Pogbę Harry Kane. Mychitariana prostopadłym podaniem uruchomił Ander Herrera, Ormianin wpadł w szesnastkę i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Llorisowi.

Pięć minut później Manchester United miał okazję na podwyższenie prowadzenia. Z prawego skrzydła piłkę w pole karne dorzucił Mychitarian, tam przytomnie zostawił ją Pogba, a dopadł do niej Ibrahimović. Szwed uderzył w krótki róg, lecz w jego zamiarach połapał się Lloris.

Koguty odpowiedziały chwilę później. Zza pola karnego groźnie uderzał Son Heung-min, piłkę końcówkami palców nad poprzeczką przeniósł jednak De Gea. Do końca pierwszej części meczu oglądaliśmy bardzo dynamiczną grę obu drużyn. Więcej bramek już jednak nie padło.

Po zmianie stron piłkarze Tottenhamu szybko chcieli odrobić straty i wrócić do gry. W 55. minucie znakomitą okazję dla gości zmarnował Victor Wanyama, który z pięciu metrów niecelnie uderzył piłkę głową.

Manchester United mógł następnie podwyższyć prowadzenie za sprawą Paula Pogby. Francuz najpierw popisał się znakomitym strzałem z rzutu wolnego, lecz trafił tylko w spojenie. Po chwili United wyprowadzili szybką kontrę, Pogba zagrał do Herrery, Hiszpan mu odegrał, ale strzał Francuza w wielkim stylu wybronił Lloris.

W kolejnych minutach Tottenham rzucał wszystkie siły na bramkę Manchesteru United. Defensywa Czerwonych Diabłów spisywała się jednak bez zarzutu. W 82. minucie boisko na noszach został zmuszony opuścić Henrich Mychitarian. Ormianin ucierpiał w starciu z Dannym Rose'em i został zastąpiony przez Erica Bailly'ego.

Z powodu licznych zmian i kontuzji Mychitariana, sędzia doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry. Tottenham do samego końca walczył o zmianę rezultatu, ale trzy punkty ostatecznie zostały na Old Trafford.