Data: 20.01.2021 r.
Stadion: Craven Cottage

Fulham: Areola – Tete, Aina (Mitrović 83'), Andersen, Tosin, Bryan – Reed, Anguissa (Lemina 79'), Lookman, Loftus-Cheek – Cavaleiro (Kamara 71')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Shaw – Pogba, Fred – Greenwood (Rashford 85'), Fernandes (Matić 90'), Martial (McTominay 85') – Cavani

Manchester United pokonał Fulham 2:1 (1:1) w 18. kolejce Premier League. Czerwone Diabły musiały w Londynie odrabiać straty, ale zrobiły to niezwykle skutecznie. To 17. ligowe spotkanie z rzędu bez porażki w wykonaniu klubu z Old Trafford! Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera wyrównali tym samym klubowy rekord.

Manchester United mecz na Craven Cottage zaczął w fatalnym stylu. Brak koncentracji sprawił, że Czerwone Diabły już od 5. minuty musiały gonić wynik. Daleką piłkę nad linią obrońców posłał Zambo Anguissa. Zza pleców defensorów United wybiegł Ademola Lookman i z dużym spokojem posłał piłkę w długi róg bramki Davida de Gei. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera byli mocno zdziwieni, bo sądzili, że złapali gracza gospodarzy na ofsajdzie. Linię spalonego złamał Aaron Wan-Bissaka. W tej sytuacji nie popisał się też Paula Pogba, który nie ruszył za Lookmanem.

W 10. minucie mieliśmy kontrowersję w Londynie. W polu karnym Fulham wyraźnie zahaczony przez Rubena Loftusa-Cheeka został Fred. Sędzia Martin Atkinson nie dopatrzył się jednak przewinienia. Ku zaskoczeniu wszystkich nie interweniował także VAR.

W 21. minucie Manchester United doprowadził do wyrównania. Najpierw oglądaliśmy potężne uderzenie Bruno Fernandesa zza pola karnego. Piłka trafiła jednak w słupek i akcja była kontynuowana. Portugalczyk szybko znalazł się na lewym skrzydle, gdzie wymienił podanie z Fredem. Fernandes dośrodkował piłkę na trzeci metr, a w polu bramkowym błąd popełnił Alphonse Areola. Francuski bramkarz wypuścił futbolówkę pod nogi Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk nie zamierzał zmarnować takiego prezentu i z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

Kilka minut później kolejnym dobrym uderzeniem popisał się Fernandes. Potężny strzał Portugalczyka zza szesnastki tym razem świetnie obronił Areola. W 29. minucie swoją okazję miał Harry Maguire. Anglik doszedł do dośrodkowania Luke’a Shawa z rzutu rożnego. Choć miał dużo miejsca i czasu, to jego uderzenie głową było niecelne.

Przewaga Manchesteru United momentami sięgała 70%. Czerwone Diabły do przerwy nie zagroziły już jednak poważnie bramce londyńczyków. Dwa razy głową strzelał Anthony Martial, ale były to próby niecelne.

Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera drugą połowę zaczęli nieźle, ale mieli problem z kreowaniem klarownych sytuacji podbramkowych. Strzały w kierunku bramki Areoli oddawali Harry Maguire, Bruno Fernandes, ale nie zagrozili nimi francuskiemu bramkarzowi.

W 64. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły kombinacyjną akcję, którą skończyć powinien Anthony Martial. Bruno Fernandes wymienił podanie z Masonem Greenwoodem przed szesnastką gospodarzy, dorzucił idealną piłkę na jedenasty metr, ale Martial strzelił w środek bramki.

Co nie udało się Martialowi, świetnie zrobił Paul Pogba. Francuz w 65. minucie dał prowadzenie Manchesterowi United! Pogba zdecydował się na potężne uderzenie zza pola karnego w długi róg i nie dał żadnych szans Areoli.

Chwilę później Czerwone Diabły mogły rozstrzygnąć rywalizację na Craven Cottage. Świetną piłkę w pole karne dośrodkował Fernandes. W szesnastce znakomicie znalazł się Cavani, strzelił głową w krótki róg, a wybitną interwencją popisał się Areola.

W 75. minucie swoją okazję miało Fulham. Aboubakar Kamara zagrał prostopadłą piłkę do Loftusa-Cheeka, ten nie kombinował i uderzył mocno na bramkę De Gei z bliskiej odległości, ale Hiszpan zachował czujność i nogami odbił futbolówkę. Czerwone Diabły dostały sygnał ostrzegawczy. W kolejnych minutach The Cottagers kilka razy postraszyli jeszcze defensywę Czerwonych Diabłów.

W 85. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę. Na placu gry pojawili się Scott McTominay i Marcus Rashford. Manchester United wciąż nie mógł być jednak pewny zgarnięcia pełnej puli.

W doliczonym czasie gry Fulham zepchnęło United do defensywy. Czerwone Diabły broniły się jednak skutecznie i nie dały sobie zabrać cennego zwycięstwa.