11' Andros Townsend
48' Patrick van Aanholt
74' Andros Townsend
Stadion: Selhurst Park

Crystal Palace: Hennessey – Van Aanholt, Tomkins, Kelly, Wan-Bissaka – Milivojevic, McArthur, Schlupp (Riedewald 79'), Townsend, Sorloth – Benteke

Manchester United: De Gea – Valencia (Shaw 67'), Lindelof, Smalling, Young (Mata 67') – McTominay (Rashford 46'), Matić, Pogba – Sanchez, Lukaku, Lingard

Manchester United w dramatycznych okolicznościach pokonał Crystal Palace 3:2 (0:1) w 29. kolejce Premier League. Czerwone Diabły odrobiły dwubramkową stratę, a gola na wagę trzech punktów zdobyły w doliczonym czasie gry!

Jose Mourinho dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do zwycięskiego starcia z Chelsea (2:1). Kontuzjowanego Anthony’ego Martiala zastąpił Jesse Lingard.

Wielu ekspertów przed pierwszym gwizdkiem dopisywało trzy punkty Manchesterowi United, który miał mierzyć się ze słabo spisującym się i nękanym kontuzjami zespołem Crystal Palace. Orły od pierwszej minuty bezkompromisowo ruszyły jednak do ataków na bramkę Davida de Gei. Szybko w dogodnej sytuacji, po kiksie Chrisa Smallinga, znalazł się James Tomkins. Strzał przewrotką gracza gospodarzy minął jednak bramkę De Gei.

Manchester United odpowiedział chwilę później. Piłkę w pole karne londyńczyków posłał Lingard. Dopadł do niej Sanchez i głową próbował zaskoczyć Wayne’a Hennesseya. Golkiper gospodarzy zanotował jednak szczęśliwą interwencję, bo piłka trafiła go w głowę.

Mniej szczęścia w 11. minucie miał David de Gea, kiedy to Crystal Palace otworzyło wynik spotkania. Akcję gospodarzy zainicjował Christian Benteke – stosunkowo łatwo ograł Smallinga, wyłożył piłkę na szesnasty metr do Androsa Townsenda, a ten oddał mocny strzał na bramkę United. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Victora Lindelofa i całkowicie zmyliła De Geę.

Po straconej bramce Manchester United nie próbował błyskawicznie wrócić do gry. Piłkarze Jose Mourinho nie tworzyli składnych akcji i nie zagrażali bramce Crystal Palace. Gracze Czerwonych Diabłów wydawali się zaskoczeni typowo angielską pogodą – deszczem i śliską murawą. Wiele podań było niedokładnych i niecelnych.

Crystal Palace co jakiś czas dochodziło do głosu. W 18. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Alexander Soerloth. Uderzenie norweskiego napastnika dobrze wyłapał jednak De Gea.

Czerwone Diabły do końca pierwszej połowy częściej utrzymywały się przy piłce, ale kompletnie nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Palace. Dopiero w 40. minucie drugi strzał autorstwa gości w tym meczu oddał Lingard. Uderzenie Anglika zza pola karnego było mocne i niecelne.

Jose Mourinho od początku drugiej połowy wpuścił na plac gry Marcusa Rashforda. Anglik zdołał zaprezentować kibicom ładną akcję, zanim Czerwone Diabły dostały obuchem w głowę po raz drugi poniedziałkowego wieczoru. W 48. minucie faul na środku boiska popełnił Nemanja Matić. Crystal Palace błyskawicznie wznowiło akcję, Chris Smalling zaspał w defensywie, Patrick van Aanholt wbiegł z piłką w pole karne i strzałem w krótki róg zaskoczył De Geę.

Po drugim golu wreszcie doczekaliśmy się reakcji ze strony Manchesteru United. W 55. minucie bramkę kontaktową zdobył Chris Smalling. Anglik dostał idealne podanie nad linią obrońców od Antonio Valencii i strzałem głową w długi róg z sześciu metrów pokonał Hennesseya.

W 66. minucie dobry strzał zza pola karnego oddał Paul Pogba, ale świetną interwencję zanotował bramkarz Crystal Palace. Chwilę później Jose Mourinho postanowił zagrać va banque – ściągnął z boiska Antonio Valencię oraz Ashleya Younga, a wprowadził na boisko Luke’a Shawa i Juana Matę. Czerwone Diabły przeszły więc na grę trzema nominalnymi obrońcami.

Z sektora kibiców gości słychać było głośne „Attack! Attack! Attack!” i Czerwone Diabły raz po raz gościły pod bramką Crystal Palace. W 72. minucie bliski wpakowania piłki do siatki był Nemanja Matić. Serb w sporym zamieszaniu w polu karnym oddał strzał z ostrego kąta, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił Benteke.

W 76. minucie Czerwonym Diabłom udało się w końcu doprowadzić do wyrównania! Najpierw mocny strzał oddał Alexis Sanchez – piłka odbiła się od gracza Crystal Palace, następnie poprzeczki i spadła pod nogi Romelu Lukaku. Belg dość długo przetrzymywał ją w szesnastce londyńczyków, po czym w odpowiednim momencie oddał sprytny strzał po ziemi.

Drugi gol wyraźnie poirytował Crystal Palace. Piłkarze Roya Hodgsona rzucili się od razu na bramkę Manchesteru United. W pierwszej akcji po wznowieniu fantastyczną paradę zanotował De Gea. Hiszpan w kapitalny sposób obronił strzał głową Benteke z ośmiu metrów.

Stało się jasne, że jeden punkt nie zadowoli ani Manchesteru United, ani Crystal Palace. Przy linii bocznej bardzo uaktywnił się Jose Mourinho. Portugalczyk pokrzykiwał raz na Luke’a Shawa, raz na sędziego liniowego. Dostało się nawet De Gei za niedokładne wznowienie gry.

Do samego końca oglądaliśmy bardzo otwarte spotkanie z obu stron. Raz piłka krążyła pod bramką De Gei, raz blisko pola karnego Hennesseya.

W doliczonym czasie gry padł gol, na który kibice Manchesteru United długo czekali! Zza pola karnego potężną bombą popisał się Nemanja Matić. Serb w fantastycznym stylu dobił lewą nogą zablokowane chwilę wcześniej uderzenie Paula Pogby. Czerwone Diabły zgarnęły trzy punkty i wróciły na pozycję wicelidera Premier League.