Data: 05.03.2005 r.
Stadion: Selhust Park

Palace: Kiraly - Boyce, Hall, Sorondo, Granville - Routledge(Borrowdale 65'), Leigertwood, Hughes, Soares - Lakis, Johnson

Man Utd: Howard - Brown, Ferdinand, Silvestre, Heinze - Fortune(Scholes 55'), P. Neville(Ronaldo 55'), Keane, Giggs - Smith(Rooney 72'), van Nistelrooy

W sobotnie popołudnie na Selhurst Park drużyna Crystal Palace podjęła zespół Manchesteru United. W ostatnim spotkaniu ligowym tych zespołów na Old Trafford gracze United wysoko pokonali Palace bo aż 5-2. Podobnie miało być i dziś bo Manchesterowi bardzo potrzebne są punkty aby dogonić Chelsea. W składzie Man United po raz kolejny wystąpił Howard który udanie zastępuje Carrolla. Oprócz tego do składu powrócili: Ryan Giggs, Alan Smith i Ruud van Nistelrooy którzy wracają po kontuzjach.

Początek spotkania to rozpoznanie przeciwnika. Obie drużyny spokojnie rozgrywały piłkę i brak było porywających akcji. W 9 minucie w walce o piłkę ucierpiał Fortune który na chwilę musiał opuścić boisko. W 11 minucie meczu pierwsza akcja gospodarzy ale Howard udanie interweniuje. Chwilę później kontra którą zapoczątkował Smith. Jednak za mocne okazało się długie podanie od Browna i były gracz Leeds nie doszedł do piłki. W 13 minucie korner dla United. Piłkę dośrodkowuje Giggs ale obrońcy Palace wybijają piłkę która trafia pod nogi Heinze. Chwilę później Keano wybija piłkę na róg po dobrej akcji gospodarzy.

W 20 minucie Hughes zobaczył żółtą kartkę za faul na Heinze. Giggs szybko z rzutu rożnego ale na pozycji spalonej był Keano. United konstruowali kolejną akcję. Howard dalekim wybiciem uruchomił Ruuda ale ten faulowany. 5 minut później w akcji Fortune ale bramkarz gospodarzy udanie interweniuje. W 26 minucie jedną z najlepszych okazji na zdobycie gola miał Ruud van Nistelrooy który mocno uderzył na bramkę, ale świetną interwencją popisał się Kiraly.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy gry dobre uderzenie Phila Neville’a ale i tym razem klasę pokazał bramkarz Crystal Palace. Minutę później gospodarze wyprowadzają kontrę ale na miejscu jest Rio Ferdinand. W 39 minucie brzydko faulowany Smith. Za to zagranie żółtą kartkę otrzymał Soares.

D końca pierwszych 45 minut nic już się nie zmieniło i Manchester United remisował z Crystal Palace 0:0. Do pierwszej połowy zostały doliczone 2 minuty gry. W doliczonym czasie gry świetną akcję miał jeszcze Giggs. Jego uderzenie co prawda obronił Kiraly ale nabawił się przy tym urazu.

Druga część gry rozpoczęła się bez zmian kadrowych. Drużyny przystąpiły w takich samych składach w jakich rozpoczęły spotkanie. Już na samym początku akcja MU ale Ruud powstrzymany przez obrońców. W 48 minucie faulowany Giggs przez Sorondo ale sędzia nie przerwał gry. Ale chwilę później po konsultacji z arbitrem liniowym Sorondo otrzymał żółty kartonik. Ale Ryan Giggs także zarobił kartkę za kłótnie z graczem Crystal Palace.

Tymczasem chwilę po zajściu pomiędzy Giggsem a Sorondo, zmiana w United. Sir Alex wprowadził dwóch nowych graczy. Ronaldo zmienia Philla Neville’a a Paul Scholes zastępuje Fortune’a. Tuż po wejściu dobra akcja. Ronaldo z rożnego podaje do Scholesa, ten do van Nistelrooya ale strzał Holendra po raz kolejny obroniony przez bramkarza Palace.

W 61 minucie kolejny faul na Giggsie i kolejny kartonik otrzymuje gracz Palace. Tym razem ujrzał go Vassilis Lakis. Chwilę później rzut rożny ale fatalnie uderzył Heinze i piłka wysoko ponad bramką. Ale United nie rezygnowali, kolejna akcja i tym razem faulowany Keano. To było drugie tak niebezpieczne zagranie Lakisa w przeciągu kilku minut.

Zagranie Lakisa kwalifikowało się na czerwoną kartkę i tak postąpił sędzia. Piłkarz Palace opuszcza boisko. Natychmiastowa zmiana w zespole gospodarzy. Gary Borrowdale wchodzi na boisko w miejsce Wayne'a Routledge'a.

W 68 minucie korner dla United. Dobre dośrodkowanie strzelał Rio Ferdinand ale nie ma gola. United na fali jednak nie mogli tego udokumentować zdobyciem bramki. Kilka minut później uderzenie Ronaldo ale ponownie interwencja Kiralego. Z boiska zszedł Smith a w jego miejsce Rooney.

Na dziesięć minut przed końcem Rooney upadł w polu karnym ale mimo nalegań Wayne’a sędzia nakazuje grać dalej. Ruud i Rooney w kolejnej akcji ale bezskutecznie. Broni po raz kolejny Kiraly. Dwie cudowne akcje Ruuda van Nistelrooya i Giggsa w końcówce. Obaj nie zdołali pokonać świetnie grającego dziś bramkarza gospodarzy.

Do końca spotkania nic już się niestety nie zmieniło i Manchester United traci punkty w meczu z drużyną Crystal Palace. Szkoda, bo teraz ciężko będzie odrobić straty do Chelsea.