52' Adam Webster
70' Lewis Dunk
77' Levi Colwill
87' Moises Caicedo
90' Alexis Mac Allister
Stadion: The Amex

Brighton & Hove Albion: Steele – Caicedo, Webster, Dunk, Estupinan – Gilmour (Colwill 74'), Mac Allister – Enciso, Buonanotte (March 62'), Mitoma – Welbeck (Undav 74')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Shaw, Dalot – Casemiro, Fred (Sabitzer 76') – Antony (Sancho 76'), Fernandes, Rashford – Martial (Weghorst 84')

Manchester United przegrał z Brighton & Hove Albion (0:1) w zaległym meczu 28. kolejki. Czerwone Diabły na The Amex miały swoje okazje, ale zawiodła skuteczność. Mewy komplet punktów zgarnęły po rzucie karnym podyktowanym w ostatniej akcji meczu...

Erik ten Hag lekko zamieszał wyjściową jedenastką, dokonując czterech zmian w porównaniu do wygranego starcia z Aston Villą (1:0). Szansę od pierwszych minut dostali Aaron Wan-Bissaka, Fred, Antony i Anthony Martial. Na środku defensywy znów zobaczyliśmy duet Luke Shaw – Victor Lindelof.

Mecz na The Amex mógł rozpocząć się znakomicie dla Manchesteru United. Już w 2. minucie Czerwone Diabły odebrały piłkę na środku boiska, a Bruno Fernandes dokładnym podaniem uruchomił Antony’ego. Brazylijczyk miał wyborną okazję, ale z dogodnej pozycji strzelił obok bramki.

Mewy odpowiedziały natychmiast, choć przy dużej pomocy Manchesteru United. Victor Lindelof zagrał złe podanie do Aarona Wana-Bissaki, a futbolówkę przejął Kaoru Mitoma. Japończyk wpadł w pole karne, huknął ile miał tylko siły, ale trafił w głowę wychodzącego z bramki Davida de Gei. Uderzenie zamroczyło Hiszpana, lecz po chwili bramkarz United był w stanie kontynuować grę.

Kibice na południu Anglii oglądali ciekawe spotkanie w czwartkowy wieczór. Na lewym skrzydle Brightonu aktywny był Mitoma. W 13. minucie Japończyk popisał się efektownym dryblingiem na małej przestrzeni, oddał jednak niecelny strzał po długim rogu.

W 20. minucie groźnie było w polu karnym gospodarzy. Manchester United zawiązał ładną akcję – Marcus Rashford zagrał prostopadle do Anthony’ego Martiala, ten wycofał futbolówkę spod linii końcowej do Antony’ego. Brazylijczyk trafił tylko w boczną siatkę.

Kolejne minuty to kolejne okazje Manchesteru United. Najpierw niezłą szansę po rzucie rożnym miał Casemiro, który uderzył głową niecelnie. W 28. minucie Czerwone Diabły zanotowały pierwszy celny strzał. Piłka krążyła jak po sznurku między zawodnikami United. Martial zrobił miejsce w polu karnym Rashfordowi, ten minął gracza Brightonu i zszedł na krótki słupek. Z mocnym uderzeniem najskuteczniejszego gracza ekipy Ten Haga świetnie poradził sobie Jason Steele.

Do końca pierwszej połowy na The Amex było ciekawie. Podobać mogła się swoboda z jaką obie drużyny operują piłką i wyprowadzają szybkie ataki. W 34. minucie Alexis Mac Allister postraszył Davida de Geę strzałem z dystansu.

Manchester United wyborną okazję na objęcie prowadzenia miał w 39. minucie. Akcję zaczął Anthony Martial, który wymienił podanie z Marcusem Rashfordem, a następnie dostał zwrotną piłkę od Freda. Francuz stanął oko w oko z golkiperem Brightonu, ale z bliskiej odległości trafił prosto w golkipera gospodarzy. Skuteczność zawodników Czerwonych Diabłów była zdecydowanie do poprawy.

Zawodnicy Ten Haga nie rozpoczęli dobrze drugiej połowy i zbyt często oddawali pole gry ekipie Mew. Sporo miejsca na skrzydle miał Mitoma, który raz po raz wpadał w pole karne Czerwonych Diabłów. Japończyk miał na szczęście rozregulowany celownik. W 58. minucie niezłą okazję zmarnował Danny Welbeck.

Manchester United godny odnotowania atak przeprowadził po przerwie dopiero w 68. minucie. Mocny strzał po długim rogu oddał Bruno Fernandes, a bardzo dobrą interwencją między słupkami popisał się Steele. Kilka minut później potężny strzał z półobrotu oddał z linii szesnastu metrów Casemiro. Piłka przeleciała metr nad poprzeczką.

W 76. minucie Erik ten Hag zdecydował się na podwójną zmianę. Na murawie zameldowali się Marcel Sabitzer i Jadon Sancho, którzy zastąpili Freda oraz Antony’ego. Poprawy w grze Manchesteru United jednak nie było. Kilka minut później swoją szansę dostał Wout Wegorst – holenderski napastnik zmienił bezbarwnego Anthony’ego Martiala.

W 86. minucie efektowną akcją popisał się Solly March. Piłkarz Mew postanowił w pojedynkę wyprowadzić atak na bramkę Manchesteru United i przedryblował kilku zawodników Czerwonych Diabłów. Anglik oddał soczyste uderzenie z lewej nogi zza pola karnego, na szczęście strzelił niecelnie.

W końcówce spotkania to Brighton dążył do zdobycia zwycięskiej bramki. W 90. minucie bliski tego był Alexis Mac Allister. Argentyńczyk huknął z dystansu, a dobrą interwencją popisał się David De Gea. Hiszpan kolejną dobrą paradę zanotował chwilę później po strzale Moisesa Caicedo.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry napór gospodarzy przyniósł efekt w postaci rzutu karnego. Sędzia Andre Marriner, po analizie VAR-u, dopatrzył się zagrania ręką Luke’a Shawa. Arbiter wskazał na jedenastkę, a tę pewnie na bramkę zamienił Alexis Mac Allister. Czerwone Diabły wróciły z południa Anglii bez punktów…