Data: 22.10.2022 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Kepa – Chalobah, Silva, Cucurella (Kovacić 36') – Azpilicueta, Loftus-Cheek (Chukwuemeka 79'), Jorginho, Chilwell – Mount, Sterling (Broja 79') – Aubameyang (Pulisic 74')

Manchester United De Gea – Dalot, Varane (Lindelof 59'), Martinez, Shaw – Casemiro, Eriksen (McTominay 80') – Antony, Fernandes, Sancho (Fred 51') – Rashford (Elanga 80')

Manchester United zremisował z Chelsea 1:1 (0:0) w hicie 13. kolejki Premier League. Czerwone Diabły podtrzymały więc tradycję remisowych spotkań z The Blues. Emocji na Stamford Bridge nie brakowało!

Piłkarze Manchesteru United po spotkaniu z Tottenhamem Hotspur (2:0) podkreślali, że muszą iść za ciosem i pokazać się z dobrej strony w kolejnych meczach. Pierwsze minuty sobotniego szlagieru na Stamford Bridge pokazały, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Erik ten Hag dokonał tylko jednej korekty w wyjściowym składzie – Christian Eriksen zastąpił Freda.

Manchester United pierwszą dobrą okazję miał w 9. minucie. Do akcji ofensywnej podłączył się Luke Shaw. Anglik postanowił uderzyć na bramkę po długim rogu, pomylił się zaledwie o metr.

Kolejna okazja dla Czerwonych Diabłów to 13. minuta. Piłka ładnie krążyła między zawodnikami Manchesteru United. W finalnym etapie ataku Bruno Fernandes podał do Antony’ego, ten uderzył zza pola karnego, a Kepa Arrizabalaga zanotował dobrą interwencję.

Przewaga Manchesteru United z każdą minutą była coraz większa. Goście praktycznie nie schodzili z połowy The Blues. W 28. minucie świetny odbiór zanotował Casemiro, a piłkę dostał Bruno Fernandes. Portugalczyk prostopadłym podaniem uruchomił Marcusa Rashforda, ten przyjęciem lekko wyrzucił się do boku i nie zdołał podciąć piłki nad wychodzącym z bramki Kepą. Kilka minut później Rashford miał drugą okazję – strzelił mocno po długim rogu, a znów czujność między słupkami zachował bramkarz The Blues.

Manchester United kontrolował środek boiska i przebieg boiskowych wydarzeń. Graham Potter zdecydował się więc na wprowadzenie Mateo Kovacicia i zmianę ustawienia na 4-3-3. To pozwoliło londyńczykom odsunąć grę od własnej bramki.

W 39. minucie było gorąco w polu karnym Manchesteru United. Piłkę w szesnastkę zagrywał Kovacić, po drodze mieliśmy rykoszet i futbolówka spadła pod nogi Pierre’a-Emericka Aubameyanga. Strzał Gabończyka powędrował obok bramki Davida de Gei.

Manchester United tuż przed przerwą powinien objąć prowadzenie. W 45. minucie kapitalne prostopadłe podanie zagrał Bruno Fernandes, który wypatrzył rozpędzonego Antony’ego. Ten wpadł w szesnastkę The Blues, miał przed sobą tylko Kepę, ale kończył akcję słabszą prawą nogą i strzelił obok bramki. Drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0:0, ale bardziej zadowolony z gry swoich piłkarzy był z pewnością Erik ten Hag.

Czerwone Diabły drugiej połowy nie rozpoczęły z takim animuszem, jak pierwszej. Erik ten Hag szybko zdecydował się też na zmianę taktyczną. W 51. minucie Fred zastąpił słabo spisującego się Jadona Sancho. Pozycję na lewym skrzydle zajął Bruno Fernandes. Kilka minut później holenderski menadżer musiał dokonać kolejnej zmiany – poważnej kontuzji, bez kontaktu z rywalem, nabawił się Raphael Varane. Zastąpił go Victor Lindelof. Francuz schodząc z boiska skrył twarz w dłoniach, zdając sobie sprawę, że prawdopodobnie zabraknie go na tegorocznych mistrzostwach świata.

Chelsea z każdą minutą podkręcała tempo i często gościła pod bramką Manchesteru United. W 73. minucie gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne posłał Mason Mount. Na ósmym metrze do piłki najwyżej wyskoczył Trevoh Chalobah, uderzył głową, ale futbolówka prześlizgnęła się po poprzeczce bramki Davida de Gei.

Manchester United odpowiedział dwie minuty później. Dobrą próbę zza pola karnego zanotował Bruno Fernandes. Strzał Portugalczyka sprawił trochę kłopotów Kepie, lecz ten ostatecznie zdołał odbić piłkę poza linię końcową.

W 87. minucie Chelsea dopięła swego przy wydatnej pomocy Manchesteru United. The Blues otrzymali w prezencie rzut karny po tym jak Scott McTominay złapał chwytem zapaśniczym Armando Broję. Sędzia Stuart Attwell nie miał wątpliwości i wskazał na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Jorginho.

Manchester United po rzucie karnym dla Chelsea ruszył do zdecydowanych ataków. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Czerwone Diabły wyrównały stan rywalizacji! Strzał głową na bramkę Kepy oddał Casemiro, Hiszpan zanotował interwencję, ale piłka przekroczyła linię bramkową. Premierowe trafienie Brazylijczyka dało cenny punkt na Stamford Bridge!